بارباکو
نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

نحوه کار با بخارشوی به نوع کاری که با آن انجام خواهید داد بستگی دارد، زیرا بخارشوی دستگاهی است که با ایجاد بخار برای نظافت اکثر سطوح‌ های داخل منزل مورد استفاده قرار میگیرد. بخارشوی در انواع مختلف و اندازه‌ های گوناگون در بازار موجود میباشد که در ادامه با انواع و نحوه عملکرد آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین با آگاهی بیشتر و با توجه به نیاز محصول مورد نظر خود را انتخاب مینمایید.

در گذشته مردم با این دستگاه و کارایی فوقالعاده آن در نظافت بیشتر سطوح و لوازم خانگی آشنا نبوده و استقبال چندانی از آن نمیشد. اما با بالا رفتن سطح آگاهی عموم و پی بردن به میزان کارایی فوقالعاده دستگاه بخارشوی به ناگاه با استقبال فراوانی از سوی کاربران روبرو شده و جزو لوازم خانگی محبوب و پرطرفدار قرار گرفته است.اگر احیانا از آن دسته از افرادی هستید که آشنایی چندانی با انواع بخارشوی و نحوه کار با آن و کارایی‌های فوقالعاده این دستگاه ندارید با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی در مورد دستگاه بخارشوی در اختیار شما قرار دهیم.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

 

انواع بخارشوی

در این قسمت شما را با انواع بخارشوی آشنا میکنیم، در کل سه نوع بخارشوی در بازار موجود میباشد، بخارشوی سرد دستی یا عمودی که بدون جوشاندن آب، بخار تولید کرده و بخار حاصل از آن حاوی آب بیشتری میباشد. بخارشوی خشک دستی یا عمودی که بخار آن حاصل جوشیدن آب بوده و بخار آن حاوی آب کمتری است، اما بسیار داغ بوده و با احتیاط بیشتری باید از آن استفاده کرد.

بخارشو نیز نوعی دستگاه است که برای تمیز کردن کف زمین و خانه شما که شامل، سنگ، سرامیک، پارکت میباشد کارایی دارد. البته هر سه این موارد به صورت دستی و در اندازه کوچک میباشند، اما نوع دیگری از بخارشوی را نیز داریم که بخارشوی چند منظوره به آن گفته میشود. این نوع از بخارشوی برخلاف انواع قبلی که اغلب بدون سیم بوده و لازم به پر کردن زود به زود مخزن آب آن‌ ها میباشد، دارای سیم بوده و ظاهری شبیه به جارو برقی را دارد.

همچنین دارای مخزنی بزرگ برای آب بوده و لازم به پر کردن زود به زود آن نمیباشد. با کمک این دستگاه بخارشوی چند منظوره میتوانید تمامی سطوح اعم از، کابینت، دیوارها، کف، شیرآلات، سالن پذیرایی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام، شیشه، مبلمان، پرده‌ها، اجاق‌گاز، هود و مایکروفر، لوستر، کلیدهای برق، پنکه هوایی و هر چیز دیگری را تمیز کنید. این دستگاه بخارشوی چند منظوره فوق‌العاده دارای سری‌های مختلف برای تمیز کردن تمامی سطوح مختلف میباشد.

 

مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

مزایای استفاده از بخارشوی بسیار زیاد بوده و دلایل مختلف فراوانی را میتوان برای آن عنوان کرد. مثلا یکی از مزایای استفاده از بخارشوی، ضدعفونی کننده و استریلیزه کردن تمامی سطوح توسط بخار و دمای بالای بخار آب میباشد. با کمک این دستگاه شما خانه و محیط زندگی خود را میتوانید عاری از هرگونه آلودگی، باکتری،قارچ و موارد آلرژی‌ زا ساخته و محیطی کاملا پاکیزه و امن را برای خود و خانواده فراهم کنید.

همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از بخارشوی عدم استفاده از مواد شوینده شیمیایی و حلال‌ها و سلامت دستگاه تنفسی شما میباشد، زیرا اکثر مواد شوینده در اثر استفاده تولید گازهای سمی و خطرناک را به دنبال داشته که برای سلامتی بسیار مضر میباشند. از دیگر مزایای استفاده از بخارشوی پاک بودن هوا و عدم آسیب به محیط زیست و لایه اوزون میباشد. از دیگر مزایای استفاده از بخارشوی سرعت تبخیر بالا و سریع‌ تر خشک شدن و تمیز شدن سریع‌ تر سطوح میباشد.

همچنین در از بین بردن لکه‌ های به جای مانده از چسب، آدامس و موم و غیره بسیار عالی عمل کرده و هرگونه لکه و آلودگی را برطرف مینماید. این بخارشوی چند منظوره فوقالعاده در پاک کردن ترک و شکاف‌ها و بندهای بین کاشی و سرامیک بسیار عالی عمل کرده و هیچ گونه آلودگی برجای نمیگذارد.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

نکات ایمنی در استفاده از بخارشوی

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی را اگر به طور دقیق و درست انجام دهید، مطمئنآ دچار هیچ مشکلی نخواهید شد. اما همان گونه که واقفید استفاده از لوازم خانگی برقی بخصوص آن دسته از لوازم که با آب داغ سروکار دارند لازمه احتیاط و داشتن دانش کافی در مورد آن‌ها میباشد. از آنجا که این دستگاه به دمای جوش رسیده و حرارت زیادی را تولید میکند در هنگام استفاده از آن از کفش و لباس ایمنی استفاده کنید.

اگر دید شما در اثر بخار آب کاهش یافت، عملیات را تا تبخیر کامل بخار آب و بدست آوردن دید کافی متوقف کنید. قبل از پر کردن مخزن و تعویض قطعات دستگاه را حتما از برق بکشید. نسبت به تغییرات دمایی که میتواند باعث شکستن شیشه و یا اجسامی از این قبیل شود آگاهی داشته و درست عمل کنید. مثلا در یک روز سرد با بخارشوی شیشه را پاک کردن احتمال خطر و شکستن شیشه را به دنبال دارد.

 

نکات مهم هنگام کار با بخارشوی

از نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه بخارشوی علاوه بر رعایت نکات ایمنی، نکات دیگری نیز باید رعایت شود مانند: تمیز کردن گرد و غبار توسط جارو برقی قبل از استفاده از دستگاه بخارشوی، اطمینان از سلامت دستگاه و کارکرد درست آن، آماده و در دسترس بودن لوازم جانبی و سری‌های مختلف برای تمیز کردن سطوح مختلف، استفاده حداقل یکبار در هفته از دستگاه جهت عدم نیاز به تعمیر دستگاه، اطمینان از تمیزی دستگاه و عدم رسوب زدگی در آن میباشد.

حتما بعد از هر بار استفاده از بخارشوی مخزن آن را خالی و خشک نموده تا برای دفعات بعدی آماده باشد. از قرار دادن دستگاه روشن و یا تازه خاموش شده و گرم بر روی سطوحی که مقاومت کافی در مقابل حرارت را ندارند پرهیز کنید. از بخارشوی روی سطوح و اجناسی که تحمل گرما و رطوبت بالا را دارند استفاده کنید.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

 

پاک کردن لکه چسب، آدامس و موم و غیره

جهت پاک کردن این لکه‌ها توسط دستگاه بخارشوی، بخارشوی را در فاصله مناسبی از لکه نگه داشته و پس از شل و سست شدن لکه آن را با نوک چاقو یا کاردک بر دارید و محل را با مواد شوینده مناسب تمیز کنید. مثلا می‌توانید برای پاک کردن لکه چسب از سرکه سفید استفاده کنید.

 

تمیز کردن کفپوش پارکت

کف‌ پوش‌های لمینت و چوبی در خانه در طول روز کثیف شده و پر از گرد و خاک و لکه می‌شوند. استفاده از بخارشوی بهترین و سریع‌ترین راه برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن این کف‌پوش‌ها می‌باشد. اما باید دقت داشته باشید که نگه داشتن زیاد نازل بخار بر روی کفپوش چوبی باعث آسیب دیدن و خراب شدن آن می‌شود.

 

تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها

در صورتی که فرش‌ها و موکت‌های شما نیازی به شستشوی کامل نداشته و فقط دارای لکه‌های جزئی بوده و یا بوی نامطبوعی دارند استفاده از دستگاه بخارشوی بهترین گزینه برای تمیز کردن آن‌ها می‌باشد. زیرا این دستگاه فوق‌العاده با تمیز کردن عمقی فرش‌ها و موکت‌های شما آن‌ها را کاملا تمیز کرده و هرگونه لکه و آلودگی را برطرف می‌نماید.

بعد از تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها با دستگاه بخارشوی پنجره‌ها را باز کرده تا رطوبت سطحی آن‌ها هرچه سریع‌تر خشک شود. تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها با این دستگاه بسیار راحت و مقرون به صرفه بوده و نیازی به جابجایی و انتقال آن‌ها به مکانی دیگر ندارد.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

 

تمیز کردن مبلمان و صندلی‌ها

مطمئنا همگی شما با مشکل تمیز کردن مبلمان و صندلی‌ها روبرو شده‌اید و یا از هزینه بالای شستشوی مبلمان خبر دارید. استفاده از دستگاه بخارشوی جهت شستشو و تمیز کردن هرگونه آلودگی، لکه بوی نامطبوع و باکتری‌ها بهترین گزینه می‌باشد. زیرا با استفاده از بخار آب و دمای بالای بخار آب و رطوبت کم، سطوح را کاملا تمیز کرده و از خیس شدن و خراب شدن مبلمان شما جلوگیری می‌کند.

 

تمیز کردن شیشه‌ها

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، شما برای تمیز کردن هر سطحی می‌توانید از بخارشوی استفاده کنید و از مزایای این دستگاه عدم استفاده از مواد شوینده شیمیایی و تمیز کردن سطوح تنها بوسیله‌ی بخار آب می‌باشد. تمیز کردن شیشه‌ها با استفاده از دستگاه بخارشوی یک راهکار بسیار سریع، کارآمد و مقرون به صرفه بوده که استرس قرار گرفتن در بلندی و روی چهار پایه و غیره را نیز به دنبال ندارد.

 

تمیز کردن پرده‌ها

علاوه بر تمیز کردن شیشه‌ها شما می‌توانید از این محصول برای تمیز کردن پرده‌ها نیز استفاده کنید. احتمالا همه شما از مشکلات تمیز کردن پرده‌ها که شامل جدا کردن پرده از میله و پایین آوردن آن، شستن بسیار پر زحمت و سخت( در برخی موارد غیر ممکن است در خانه شسته شوند و باید به بیرون و بخارشوی و اتوبخار برده شوند)، اتو کشی و آویزان کردن دوباره پرده‌ها به میله روبرو شده‌اید.

اما با استفاده از دستگاه بخارشوی چند منظوره فوق‌العاده عالی در همان مکان و بدون جدا کردن پرده‌ها از میله، پرده‌ها شسته و کاملا استرلیزه می‌شوند، بدون اینکه چروک و یا پاره شوند. این کار زمان تمیز کردن پرده‌ها را به نصف کاهش داده و باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود.

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

 

تمیز و ضدعفونی کردن سطل زباله

همه می‌دانیم که تمیز کردن سطل زباله کاری چندش آور بوده و بوی بسیار نامطبوعی دارند. با استفاده از دستگاه بخارشوی می‌توانید سطل‌های زباله را به راحتی و بدون دخالت دست در سریع‌ترین زمان ممکن شسته و ضدعفونی کرده و از شر بوهای نامطبوع آن خلاص شوید. دمای بالای بخار آب باعث می‌شود تا سطل زباله شما از روز اول نیز تمیزتر شود.

 

تمیز کردن ماشین

درست متوجه شدید از این دستگاه بخارشوی می‌توانید جهت تمیز کردن سطوح داخلی و خارجی ماشین اعم از، بدنه، شیشه‌ها، دستگیره‌ها، فرمان، داشبورد، صندلی‌ها و غیره استفاده کنید. همچنین می‌توانید بوهای نامطبوع ناشی از آلودگی‌ها را از بین برده و ماشین خود را کاملا ضدعفونی کنید.

 

تمیز و ضدعفونی کردن اسباب بازی‌های کودکان

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد از مزایای استفاده از بخارشوی عدم استفاده از مواد شوینده شیمیایی در تمیز و ضدعفونی کردن سطوح مختلف می‌باشد. اسباب‌بازی کودکان جزو وسایلی هستند که در تمیز و ضدعفونی کردن آن‌ها دقت زیادی را باید به خرج داد،زیرا کودکان اکثرا این اسباب‌بازی‌ها را در دهان می‌گذارند.

بنابراین نمی‌توان از مواد شوینده شیمیایی جهت شستن آن‌ها استفاده کرد زیرا در صورت عدم آبکشی درست ممکن است باعث مسمومیت و آسیب به کودکان شود. از این رو استفاده از بخارشوی بهترین گزینه جهت شستشو و ضدعفونی اسباب‌بازی‌ها می‌باشد.

 

تمیز کردن تشک و تخت‌خواب

تمیز کردن تشک‌ها نیز از کارهای سخت و دشوار است زیرا دشک‌ها به علت قطور بودن و وزن زیاد به سختی شسته و تمیز می‌شوند، و چون ما زمان زیادی را بر روی این تشک‌ها گذرانده و به استراحت می‌پردازیم حتما باید تمیز شده و از آلودگی‌ها بدور باشند. با استفاده از دستگاه بخارشوی چند منظوره به راحتی می‌توانید تشک‌ها و تخت‌خواب خود را تمیز و ضدعفونی کرده و محیطی سالم و بدور از آلرژی را برای خواب و استراحت خود مهیا کنید.

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام

تمیز کردن حمام و سرویس بهداشتی در بیشتر موارد توسط مواد شوینده شیمیایی بسیار خطرناک که گازهای سمی از خود متصاعد می‌کنند انجام گرفته و آسیب‌های جبران ناپذیری به دستگاه تنفسی و سلامتی افراد وارد می‌کند.

اما با استفاده از دستگاه بخارشوی می‌توانید استفاده از موادی شوینده شیمیایی را به حداقل رسانده و به بهترین شکل ممکن حمام و سرویس بهداشتی خود را تمیز و ضدعفونی نمایید. در راهنمای استفاده از بخارشوی سری‌های مختلف و کاربرد هر کدام را برای شما مشخص نموده تا در زمان مناسب به کار برده شوند.

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

تمیز کردن یخچال

تمیز کردن یخچال با استفاده از دستگاه بخارشوی یکی از روش‌های بسیار راحت،سریع و مقرون به صرفه بوده و باعث از بین رفتن بوهای نامطبوع داخل یخچال و باکتری‌ها نیز می‌شود. در تمیز کردن یخچال‌های قدیمی اکثریت با حجم بالایی از برفک و یخ روبرو هستیم که باید ساعت‌ها زمان داد تا این برفک و یخ‌ها آب شده و یخچال را تمیز کنید. اما با استفاده از بخارشوی در کمترین زمان ممکن و به راحتی این یخ‌ها آب شده و می‌توانید یخچال را هرچه سریعتر تمیز و ضدعفونی نمایید.

 

تمیز کردن اجاق‌گاز

از نظر بانوان تمیز کردن اجاق گاز یکی از سخت‌ترین کارها در خانه تکانی‌ها می‌باشد، زیرا پاک کردن حجم بالایی از چربی‌های قدیمی بسیار سخت و طاقت فرسا است. همچنین تمیز کردن این چربی‌ها به راحتی انجام نشده و مواد شوینده و چربی‌‌زدای قوی را می‌طلبد. تمیز کردن اجاق‌گاز با استفاده از دستگاه بخارشوی یکی از کارهای بسیار جذاب در عین حال راحت و ساده بوده که بدون استفاده از مواد شوینده نیز ممکن می‌باشد.

بخار آب حاصل از جوشیدن آب دارای دمای بالایی بوده و به راحتی به سطح بین چربی‌ها و اجاق‌گاز نفوذ کرده و آن‌ها را از بین می‌برد و تمیزکنندگی فوق‌العاده‌ای را بدون استفاده از مواد شوینده و تنها با استفاده از بخارشوی برای شما فراهم می‌کند. این روش بسیار مقرون به صرفه، سریع و راحت بوده و از آسیب‌های ناشی از مصرف مواد شوینده شیمیایی نیز جلوگیری می‌کند.

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

تمیز کردن گریل

تمیز کردن گریل‌ها دیگر واقعا کار مشکل و غیر ممکنی بوده و نیازمند ساعت‌ها تلاش و ساییدن و مواد شوینده شیمیایی می‌باشد، حتی در آن صورت نیز به طور کامل تمیز نشده و کار غیر ممکنی به نظر می‌رسد. اما با استفاده از دستگاه بخارشوی به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام شده و مانند روز اول تمیز خواهد شد.

 

تمیز کردن لوستر و پنکه‌های سقفی

تمیز ک لوسترها و پنکه‌های سقفی نیز کار راحتی نیست مخصوصا اگر ترس از ارتفاع داشته باشید. اما تمیز کردن این موارد با استفاده از دستگاه بخارشوی کار بسیار راحتی بوده و دیگر لازم به رفتن به روی چهارپایه یا بلندی نیست. با استفاده از دسته بلند همراه دستگاه بخارشوی و وصل کردن سری مخصوص و یا یک دستمال تمیز می‌توانید به راحتی آن‌ها را تمیز کنید.

 

تمیز کردن کلیدهای برق و دستگیره‌ها

شاید شنیده باشید که دستگیره‌ها و کلیدهای برق از آلوده‌ترین موارد در خانه و اماکن عمومی هستند. بنابراین لازم و ضروری است تا به بهترین شکل ممکن در فواصل معین تمیز شوند. استفاده از بخارشوی بهترین گزینه برای تمیز و ضدعفونی کردن این سطوح می‌باشد. زیرا بدون دخالت دست و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کار را انجام می‌دهد. هنگام تمیز کردن کلیدهای برق جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از اتصالات برقی از یک پارچه استفاده کنید.

 

تمیز و ضدعفونی کردن قفس حیوانات خانگی

تمیز کردن قفس حیوانات خانگی نیز با استفاده از مواد شوینده کار خطرناکی بوده و علاوه بر آسیب به دستگاه تنفسی به حیوانات خانگی شما نیز آسیب می‌زند. حتی در بعضی موارد نیز به خوبی تمیز نشده و بوی بد آن‌ها برطرف نمی‌شود. اما با استفاده از دستگاه بخارشوی دیگر لازم به استفاده از مواد شوینده شیمیایی نبوده و تنها با استفاده از بخارشوی قفس کاملا تمیز و ضدعفونی شده و بوی بد آن نیز از بین می‌رود.

 

تمیز کردن کاشی و سرامیک و درز کاشی‌ها

تمیز کردن کاشی و سرامیک بخصوص درز کاشی‌ها که بیشتر از خود آن‌ها کثیف می‌شوند نیز با استفاده از دستگاه بخارشوی کار بسیار راحت و ساده‌ای بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. در تمیز کردن کاشی و سرامیک می‌توانید از تی بخارشو نیز استفاده کنید اما تمیز کردن درز کاشی‌ها نیازمند نازل‌های مخصوص است که در سری‌های بخارشوی چند منظوره موجود می‌باشد.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

تمیز کردن لوله و شیرآلات

لوله و شیرآلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی به علت استفاده بسیار و مداوم و وجود رسوب در داخل آب شهری، دچار رسوب زدگی می‌شوند. مواد شوینده شیمیایی بسیاری برای تمیز کردن این سطوح در بازار موجود می‌باشد که علاوه بر ایجاد آسیب برای دستگاه تنفسی شما از عمر مفید شیرآلات نیز می‌کاهد.

اما استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن این رسوبات بهترین گزینه می‌باشد و فقط لازم است تا نازل مخصوص آن را روی دستگاه بخارشوی وصل کرده و با استفاده از بخار آب آن‌ها را تمیز کنید. برای حصول نتیجه بهتر می‌توانید بعد از شستشو با یک دستمال آن‌ها را خشک کنید تا هیچ گونه لکه‌ای برجای نماند.

 

تمیز کردن دیوارها

تمیز کردن دیوارها با استفاده از دستگاه بخارشوی یکی از بهترین روش‌ها می‌باشد، زیرا علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند کار و تمیز کردن مطلوب‌ تر از ایجاد لکه‌های ناشی از استفاده از مواد شوینده نیز جلوگیری کرده و به راحتی کلیه دیوارها را بدون استفاده از مواد شوینده تمیز می‌کند. شایان ذکر است که در صورت نیاز و عدم پاک شدن لکه‌ها می‌توانید از مواد شوینده نیز استفاده کرده و در مخزن آب بریزید تا فرآیند تمیز کردن سطوح مختلف به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 

تمیز کردن کابینت‌ها

تمیز کردن آشپزخانه و وسایل داخل آن اعم از کابینت، اجاق‌گاز، یخچال و سایر لوازم به علت مجاورت با اجاق‌گاز و داشتن لکه‌های چربی کار بسیار سختی بوده و بسیار زمان‌بر می‌باشد. اما همانطور که قبلا نیز اشاره شد استفاده از دستگاه بخارشوی تمیز کردن این لوازم و بخصوص کابینت‌ها را بسیار راحت و آسان ساخته و به کاری لذت بخش تبدیل کرده است.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

اتو کردن لباس با استفاده از دستگاه بخارشوی

درست متوجه شدید بخارشوی چند منظوره فوق‌العاده شما علاوه بر کار تمیز کردن و ضدعفونی کردن انواع سطوح قادر به اتو کردن لباس‌ها نیز بوده و همانند شستشوی پرده‌ها که لازم به اتو کردن و پایین آوردن آن‌ها نبود، لباس‌های شما را نیز بر روی چوب لباسی و به صورت ایستاده اتو می‌کند. فقط کافیست تا سری مخصوص را به آن متصل کرده و به صورت عمودی از بالا به پایین بر روی لباس‌ها بکشید تا تمام چروک‌های آن‌ها صاف و اتو کشیده شوند.

 

تمیز کردن گیاهان مصنوعی

یکی دیگر از کاربردهای عالی دستگاه بخارشوی تمیز کردن گیاهان مصنوعی و تزیینی در خانه می‌باشد. زیرا تمیز کردن این گیاهان مصنوعی تزیینی کار مشکلی بوده در بیشتر مواقع شکل اصلی خود را از دست می‌دهند. اما با استفاده از دستگاه بخارشوی این کار به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام شده و هیچ تغییری در ساختار آ بوجود نمی‌آید.

 

ضدعفونی کردن آب سردکن و یخ‌ساز

تمیز و ضدعفونی کردن آب سردکن و یخساز یخچال که به دلیل قرار داشتن در محیطی نمناک و مرطوب مستعد رشد انواع کپک، باکتری و آلودگی هستند، بسیار ضروری بوده و باید به طور مرتب انجام شود. زیرا عدم تمیز کردن این سطوح باعث ایجاد بیماری و آلرژی‌های حاد می‌شود، بنابراین استفاده از بخارشوی باعث تمیز و ضدعفونی کردن این سطوح و رفع هرگونه آثار کپک، باکتری و آلودگی می‌شود.

 نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی چیست؟

جدا کردن کاغذ دیواری از دیوارها

شاید باور نکنید اما یکی از بهترین روش‌ها برای جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوارها استفاده از دستگاه بخارشوی می‌باشد. زیرا بخار آب با دمای بالای خود در کاغذ دیواری نفوذ کرده و باعث شل و سست شدن چسب آن و جدا شدن راحت‌تر آن از دیوارها می‌شود. این نیز یکی دیگر از کاربردهای عالی بخارشوی در منازل می‌باشد.

 

جمع بندی

نحوه کار و مزایای استفاده از بخارشوی را تا به اینجا برای شما توضیح داده‌ایم، این‌ها همه گوشه‌ای از کاربردهای متنوع و کارآمد دستگاه بخارشوی بوده و موارد استفاده بیشتری را نیز می‌توان به لیست کارایی‌های فوق‌العاده آن اضافه کرد. بسیاری از شما شاید از داشتن چنین وسیله کارآمدی در خانه خود بی بهره بوده باشید و با مزایای استفاده از آن را ندانسته باشید. داشتن یک دستگاه بخارشوی در هر خانه‌ای از ملزومات ضروری بوده و بسیار کارآمد و مقرون به صرفه می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 10 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد