بارباکو
چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

مقدمه ظرفشویی های بوش

امروزه در عصر جدید، خانه ها به مهمترین و عالی ترن شکل های ممکن آراسته شده اند و بروز ترین محصولات و ابزار آلات را در خود گنجانده اند. یکی از این دسته محصولات عالی و فوق العاده در خانه های مدرن امروزی، ماشین های ظرفشویی هستند که در چند دهه اخیر به صورت فوق العاده ای ارتقا داده شده اند و امکانات بی نظیری برای افزایش کیفیت شستشو و کاهش مصرف انرژی در آنها تعبیه شده است. اما چیزی که مورد توجه است، این است که چه نوع ظرفشویی هایی برای خرید عالی هستند و کدام برند بهترین گزینه برای خرید می باشد؟

در این قسمت از توضیحات وب سایت بارباکو به شرح ظرفشویی های برند بوش می پردازیم. این نوع ماشین های ظرفشویی با برند بوش، دارای بروز ترین و پیشرفته ترین امکانات از جمله سنسور های تشخیص میزان لکه و فناوری های هوشمند اتصال به گوشی همراه هستند. نوع موتور استفاده شده در آنها به همراه دیگر فناوری های کاهنده سطح انرژی ، باعث شده است که ماشین های ظرفشویی بوش ، جزء کم مصرف ترین ظرفشویی های بازار باشند. برای اینکه این نوع ماشین ها را بهتر بشناسید، به ادامه نوشته دقت کرده و آن را مطالعه نمایید.

 

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

 

طراحی و ساختار بدنه ظرفشویی های بوش

طراحی ساختار همه‌ی ظرفشویی های بوش بسیار حیاتی می باشد چرا که هم مدت ماندگاری را تعیین می‌کند و هم اینکه باعث زیبایی و جذابیت ظاهری آنها خواهد شد. به طور کلی همه ماشین های ظرفشویی بوش از بدنه فلزی ساده، آلومینیومی و استیل ساخته می شوند که بعضی از آنها دارای قابلیت ضد زنگ بودن در برابر رطوبت و دیگر عوامل خورنده هستند. بعضی از جدیدترین مدل های بوش دارای بدنه ضد اثر انگشت هستند تا هیچ ردی از اثر انگشت بر روی آنها باقی نماند.

تقریبا بر روی نمای ظاهری بیرونی ظرفشویی های بوش، یک عدد نمایشگر وجود دارد که اغلب با رنگ مشکی آراسته شده است و مهمترین اطلاعات داخلی ظرفشویی را به نمایش خواهد گذاشت. همه نوع برنامه های شستشوی داخل ظرفشویی از طریق این قسمت کنترل می شوند. اما در داخل ماشین های ظرفشویی بخش های جدیدی وجود دارد که از اصلی ترین آنها باید به سبد های مخصوص اشاره کرد.

اکثر ظرفشویی های بوش دارای سبد های سه طبقه ای هستند که یکی از آنها مخصوص قاشق و چنگال و فنجان های کوچک می باشد و یکی دیگر نیز برای ظرف ها و بشقاب هاست اما وسطی که از همه آنها بزرگتر می باشد دارای قابلیت تنظیم ارتفاع است تا بتوان در آن بزرگترین ظروف را نیز قرار داد بدون اینکه از چرخه شستشو جا بمانند.

این سبد ها از نوع استیل یا آلومینیوم هستند و به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نخواهند شد و سال های سال بدون هیچ تغییری باقی می مانند. برای دید بهتر و ظرافت بیشتر فضای داخلی ماشین های ظرفشویی ، برند بوش در آنها لامپ های LED مخصوصی قرار می دهد که ضد آب هستند و نور درخشانی را تولید می‌نمایند.

 

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

 

موتور های موجود در ظرفشویی های بوش

موتور های موجود در ماشین های ظرفشویی ها بسیار زیاد هستند و هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند اما در این زمان در ماشین های ظرفشویی بوش، تنها موتور مورد استفاده Eco Silence Drive است. این موتور می تواند بهترین میزان بهره وری با کمترین میزان مصرف را به بار بیاورد چراکه در آن از کمترین تعداد قطعات متحرک استفاده شده است و هر کدام از این قطعات میزان مصرف بسیار کمی را خواهند داشت.

در نتیجه این عوامل و کش و قوس ها، میزان مصرف کلی موتور به شدت افت می کند و در نتیجه گرید انرژی اختصاص داده شده به آن همیشه از نوع A خواهد بود. میزان صدای خروجی نیز به دلیل نبود قطعات متحرک در موتور در حد مناسبی قرار دارد و استاندارد ها را رعایت نموده است.

ظرفشویی های بوش در چه ظرفیت هایی تولید می‌شوند؟

همیشه برای خرید یک ماشین ظرفشویی قبل از هر مشخصاتی به ظرفیت آن اشاره می شود چراکه ظرفیت آن ها بسیار حائز اهمیت است. ماشین های ظرفشویی بوش با ظرفیت های گوناگون خود توانسته اند تا هر نوع سلیقه و جمعیتی از خانواده را در بر بگیرند. ظرفیت های کم ماشین های ظرفشویی از جمله 7 ، 8 و 9 نفره بیشتر مخصوص ماشین های ظرفشویی رومیزی بوش می باشد که برای خانواده هایی هستند که هم جمعیت کمی دارد و هم رفت آمد خانوادگی و مهمانی کمی دارند.

اما ظرفیت های بالای ۹ نفر برای ماشین های ظرفشویی ایستاده است که مخصوص خانواده های پرجمعیت و پر رفت و آمد است که تا ظرفیت 15 نفره نیز ادامه پیدا می کند. درنتیجه برای انتخاب ظرفشویی بوش ، ظرفیت های مختلفی روبروی شما قرار می گیرد که در انتخاب آنها کاملا آزاد هستید.

 

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

 

فناوری های کاهنده مصرف انرژی و آب

علاوه بر ساختار اصلی ظرفشویی های بوش که میزان مصرف آب و انرژی را تا حد بسیار خوبی کاهش می دهند، فناوری هایی نیز در آنها قرار می گیرند که این حد و تناسب را کاهش می دهند تا رتبه آنها کاهش پیدا کند. یکی از مهمترین فناوری و سیستم های ظرفشویی های بوش ، سیستم آکوا Aqua Stop است. این سیستم که ساختار محافظتی دارد از چند قطعه شیر مخصوص و بست های متعدد ساخته شده است که باعث می شود تا آب به هیچ وجه نشت نکند و در مواقعی که شیلنگ بترکد و یا آب سرازیر شود سریعا منبع آب را ببند.

یکی دیگر از فناوری هایی که باعث کاهش 40 درصدی میزان مصرف می‌شود، Active water است. این سیستم میزان آب ورودی به ظرفشویی را بر همه ظرف ها به صورت مساوی تقسیم می کند تا حالت بهینه‌ ای ایجاد کرده باشد و میزان مصرف کلی چرخه شستشو کاسته شود. سنسور آکوا نیز از دیگر قابلیت های جذاب برای کاهش مصرف آب و انرژی است. این سنسور میزان کثیفی و لکه های موجود بر ظروف را اندازه گیری می کند و بر اساس آن انرژی و آب را به مصرف می رساند. در نتیجه میزان بازده افزایش پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از سنسور های مورد علاقه برند بوش که در اکثر ظرفشویی ها به کار گرفته شده است، سنسور بار یا Load sensor است که بر اساس میزان بار موجود در ظرفشویی ، آب را به داخل ظرفشویی روانه می کند. اگرچه این سنسور ها و فناوری های عالی ، باعث کاهش مصرف انرژی در ظرفشویی می شوند اما دلیل اصلی کاهش مصرف ، موتور Eco silence Drive  است که با نبود اصطکاک و استهلاک باعث می شود تا مصرف برق و انرژی به کمترین میزان خود برسد.

 

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

 

برنامه ها حفاظت از ظروف شیشه ای حساس

علاوه بر ظروف نشکن فلزی و پلاستیکی، ظروف دیگری نیز در داخل ماشین های ظرفشویی قرار می گیرند که از جنس شیشه هستند و بسیار حساس هستند. برای حفاظت در برابر شکستگی و ترکیدن این شیشه ها، برند بوش از فناوری های بخصوصی استفاده می کند که به وسیله نمایشگر LED کنترل خواهند شد. یکی از این برنامه ها حفاظت از ظروف حساس است که  از آب 40 درجه برای شستشوی آنها استفاده می کند تا از شوک گرمایی جلوگیری کند و مانع شکستن و ترکیدن آنها شود.

همچنین مبدل گرمایی مخصوصی در قسمت ورودی آب ظرفشویی وجود دارد که باعث می شود تا آب را هم دما با داخل ظرفشویی نماید. این کار باعث می شود تا حفاظت بیشتری از ظروف ایجاد شود و از ضرر های مالی آنچنانی جلوگیری به عمل آید.

سیستم های خشک کن و فیلتراسیون آب ورودی

یکی از بیشترین شکایت ها و گلایه هایی که از ماشین های ظرفشویی می شود این است که بعد از شستشو، لکه هایی بر روی ظروف شسته شده باقی می‌ماند. ظرفشویی های بوش، خوشبختانه دارای فناوری هایی هستند که از این اتفاق ها جلوگیری به عمل می آورند و ظروف شستشو شده را به بهترین شکل ممکن تحویل خواهند داد.

یکی از این فناوری ها خشک کن زئولیت یا همان zeolith است. این سیستم بعد از شستشو فعال شده و با بخار های خشک و سنگین خود یاعث می شود تا هیچ قطره ای بر روی ظروف باقی نماند در نتیجه لکه ای نیز وجود نخواهد داشت. همچنین در بعضی دیگر از ماشین های ظرفشویی سیستم های دیگری نصب شده است که با فیلتر های مخصوص خود به تصفیه آب می پردازند تا هیچ نوع رسوب و ماده اضافی در آب وجود نداشته باشد. این کار باعث می شود تا لکه ها به هیچ  وجه بر روی ظروف شیشه ای تشکیل نشوند.

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

 

سیستم های بهداشتی ظرفشویی های بوش

برای اینکه در ظرفشویی های بوش ،شستشویی کاملا بهداشتی وجود داشته باشد، فناوری هایی وجود دارد که باعث می شوند تا دما به حد بالایی برسد و محیط کاملا عاری از هر نوع مواد بیماری زا گردد. در واقع این سیستم از بخار و آب بسیار داغ استفاد می کند تا عواملی مانند باکتری ها که برای سلامتی بدن انسان مضر هستند،از بین بروند. در نتیجه محیطی کاملا بهداشتی را به وجود خواهند آورد. ماشین های ظرفشویی بوش برای خانه هایی که دارای افراد سالمند و بچه های خرد سال هستند بسیار سودمند واقع خواهند شد چراکه می توانند محیطی کاملا بهداشتی را ایجاد کنند.

فناوری های هوشمند ظرفشویی های بوش

در داخل ماشین های ظرفشویی بوش، یک سری ویژگی و فناوری وجود دارد که حالت هوشمند و اتوماتیک به آن ها می بخشند. یکی از مهمترین این برنامه ها ، تایمر 24 ساعته یا برنامه تاخیر زمانی است که می توان ماشین ظرفشویی را برای 24 ساعت آینده برنامه ریزی کرده و زمان دقیق خاموش و روشن آن را تنظیم کرد. اما اصلی ترین فناوری هوشمند در این نوع ماشین ها ، Home Connect است. این برنامه کمک می کند تا گوشی های هوشمند از طریق نصب برنامه Home connect بتوانند به وسیله وای فای به ماشین ظرفشویی متصل شوند و تمامی برنامه ها و تنظیمات داخلی ماشین را کنترل کنند.

استفاده از ماشین ظرفشویی های بوشی که دارای سیستم اتصال هوشمند گوشی به ظرفشویی هستند، بسیار راحت تر از دیگر ظرفشویی هاست و لذتی چند برابری را به وجود خواهد آورد. این برنامه همانند یک ریموت کنترل عمل می کند که از راه دور نیز خواهید توانست با آن به راحتی کار کنید. در نهایت نیز باید به قفل کودک اشاره کرد که آن هم یک قفل هوشمند است که همزمان با شروع چرخه شستشو فعال خواهد شد و باعث می شود تا درب ماشین ظرفشویی به سرعت قفل شود و مانع از باز شدن حین شستشو شود.

 

 

چند نکته در مورد ظرفشویی های بوش

در نهایت

ماشین های ظرفشویی بوش به عنوان پرچم دار ظرفشویی ها در بازار های جهانی به فروش های فوق العاد می رسند چراکه دارای امکانات فوق العاده زیادی هستند و بازده و صرفه جویی خوبی را ایجاد خواهند نمود. قطعات داخلی این ظرفشویی ها به گونه ای است که ضمن ایجاد کمترین سر و صدا، بیشترین ماندگاری را ایجاد خواهند کرد.

قیمت این ظرفشویی ها نیز دز محدوده خوبی قرار دارد و نسبت بهتری از ماشین های ظرفشویی برند های مهمی مانند سامسونگ و ال جی ایجاد می کنند. در وب سایت و فروشگاه اینترنتی بارباکو می توانید جدیدترین ماشین های ظرفشویی برند بوش را تهیه کنید و در کوتاه ترین زمان درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد