بارباکو

مشکلات رایج ظرفشویی

امروزه با داشتن آلارم تند زندگی وجود ماشین ظرفشویی در آشپزخانه به امری حیاتی تبدیل شده است. که با عملکرد عالی خود همانند یک دستیار کاربلد در شستشوی ظروف به کمک شما می آیند. حتی خانم های خانه دار که عاشق کار آشپزخانه هستند، بعضی اوقات از شستشوی یک عالمه ظروف کثیف فراری‌اند. چون واقعا از فعالیت های روزمره ی خود عاصی هستند، در این زمان است، که از خود سوال می‌کنید تا حالا چگونه بدون وجود ظرفشویی سرکرده‌اید؟؟

حال این محصول بی نظیر که با کارایی عالی خود آسایش و رفاه مخاطبان را تامین می کند. ممکن است که بعضی اوقات با مشکلاتی روبرو شده و در این زمان افراد با وحشت و ترس مخاطبان را برمی انگیزد. دیدن لکه ها بر روی ظروف امری ناخوشایند بوده که باعث نارضایتی کاربران می شود. یا زمان شستشو‌‌ی ظرف ها طولانی شده و یا اصلا ظرفشویی آبگیری نمی کند!! یا اصلا دستگاه شروع به کار نمی‌کند و…..‌از مشکلات رایج است.

که احتمالا همه ی ما به صورت روزانه با آن ها دست و پنجه نرم می کنیم. آیا از این مشکلات سر درمی آورید، آیا مشکلاتی که برای ظرف شویی پیش می آید، را می توان با خونسردی کامل برطرف کرد. در این مقاله با راهکارها آشنایی پیدا می کنید تا در صورت امکان خودتان عیب را برطرف نمایید.

نکته ی بسیار مهم : تعمیر ماشین ظرفشویی به تخصص و دانش نیاز دارد بنابراین باید با تجربه خاص مشکلات به وجود آمده را برطرف نمایید.در نتیجه عمل ناشیانه ممکن است که خسارات زیادی را برایتان به وجود بیاورد. حال ما در بارباکو می خواهیم مشکلات بوجود آمده را برایتان بازگو کنیم.

ماشین ظرفشویی روشن نمی شود!!

ماشین ظرف شویی روشن نمی شود، که این مشکل معمولا افراد را با ترس روبرو می سازد، که دلیل آن چیست؟؟ روشن نشدن ماشین ظرفشویی دلایل متنوعی دارد، اولین دلیل ماهیت الکتریکی دارد یعنی شاید مشکل از پریز برق و دوشاخه ی ظرفشویی باشد. در این زمان میتوان با یک فازمتر از وجود جریان الکتریکی اطمینان حاصل کرد. همچنین جعبه تقسیم فیوز ها را نیز می توان مشاهده کرد شاید مشکل از قطعی‌برق باشد. بجز این دو مورد شاید مشکلی برای قفل درب و یا میکروسوییچ درب افتاده‌ باشد.

که باعث بستن درب و روشن نشدن ماشین ظرفشویی می باشد. حال اگر این دو قسمت را مورد بررسی قرار دادید و مشکلی وجود نداشت، در صورتی که موتور تخلیه کار نمی‌کند در این زمان باید تایمر و کنترل الکترونیکی ظرفشویی را بررسی کنید.در صورتی که این موارد هیچ کدام مشکل نداشتند، شاید مشکل از رله ی استارت، سلکتور و فیوز حرارتی باشد. که این مورد مربوط به تکنسین با تجربه است.

ماشین ظرف شویی سروصدای زیادی دارد؟؟

اغلب ماشین‌ظرفشویی ها به آرامی و آرامش مطلق به فعالیت خود می‌پردازند. به صورتی که بعضی اوقات احساس نمی‌کنید که اصلاً ظرفشویی روشن و در حال انجام شستشوی ظرف‌ها می باشد. زمانی که ظرفشویی تان در زمان فعالیت سر و صدا ایجاد نماید این بدان معناست که شاید مشکلی جدی برایش پیش آمده، که باید سریع آن را حل کنید.

دلایل اصلی می توان به عیب پمپ اشاره داشت، که باید آن را بررسی نمایید و عیب بوجود آمده را خیلی زود برطرف کنید. یا وقت هایی که  ظرف ها را با شلختگی و نامرتبی درون ظرف شویی میچینید ممکن است صداهای ناجوری را در زمان فعالیت ایجاد نماید. که در این صورت باید فعالیت را متوقف کرده و آنها را مرتب کنید. همچنین شاید بازوهای آبپاش ممکن است مشکلاتی داشته باشد، که در این صورت نیاز به تعویض دارد.

ماشین ظرف شویی بوهای بدی دارد!

اغلب اوقات از داخل ماشین ظرفشویی ممکن است، بوهای ناخوشایندی را احساس کنید. در این زمان به کل شستن ظرف ها را با دست به دستگاه ترجیح می دهید. اما باید خیلی زود این مشکل را برطرف نمایید چون به مرور زمان باعث میشود شما از بوی تعفن ظرفشویی به ستوه بیایید. از دلایل ایجاد این بوها می‌توان به باقیمانده مواد غذایی و گرفتگی فیلتر اشاره نمود. در واقع پس مانده ی غذاها ممکن است، در بازوهای آب پاش گیر کند . علی رغم آنکه راه آب را سد می کند و بوهای ناخوشایندی را ایجاد می نماید، که باید خیلی‌ زود به آن رسیدگی کنید.

ماشین ظرفشویی نشتی دارد!

ممکن است در بعضی مواقع بعد از شستشو و اتمام کار ظرفشویی جمع شدن آب را در زیر دستگاه مشاهده نمایید. این مشکلی است که شاید خسارات زیادی را به بار بیاورد. از شایع ترین دلایل می توان به سالم نبودن واشر پلاستیکی اشاره داشت، که در این صورت باید آن را تعویض نمایید. یا ممکن است که شیلنگ پاره و یا کشیده شده و یا تخلیه دستگاه گرفته شده باشد. با این وجود می توان با بررسی هر کدام بخش از عیب بوجود آمده سردربیاورید و از پس آن‌ها برآیید.

همچنین شاید پمپ عیبی برایش پیش آمده و یا بست پمپی شل شده و یا کشیده شده یا ترک دارد. در صورت آگاهی لازم خود شخصاً عیب را برطرف نمایید‌ و در غیر اینصورت با کارشناسان باتجربه تماس بگیرید.

ماشین ظرف شویی ظرف ها را تمیز شستشو نمی دهد؟

گاهی متوجه لکه‌های چربی و مواد غذایی بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی بر روی ظروف می شوید. که این بسیار برایتان ناخوشایند بوده که باید دوباره ظرف‌ها را داخل ماشین ظرفشویی برای شستشو بچینید و یا با دست آن ها را دوباره بشویید.قبل از آنکه ماشین ظرفشویی را راه‌اندازی کنید، از تمیزی و پاکیزگی درونی آن اطمینان حاصل کنید.

چون بیشترین اوقات چربی و پسمانده های غذایی درون ظرفشویی جا خوش می کنند و این موارد ممکن است راه آب را سد کنند. در این صورت شما میتوانید با بررسی بازوهای آبپاش این نکته را حل نمایید. یا شاید بازوهای آبپاش به درستی حرکت نمی کند، یا فشار آب به قدری کم است، که توانایی تمیز کردن ظروف را ندارد. همچنین مواد شوینده نا مناسب در این مشکل بی تاثیر نیست.

ماشین ظرفشویی تخلیه نمی کند!!

تخلیه نکردن ظرفشویی از موارد شایعی می باشد که سریعاً باید آن را برطرف نموده و عوارض و خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.چون ممکن است در آشپزخانه آب سرازیر شده خساراتی برای وسایل و همچنین دستگاه به وجود بیاورد. از اصلی ترین دلایل می توان به مسدود شدن پمپ تخلیه و یا ممکن است پروانه های پمپ آسیب دیده باشد. در این حالت با تعویض پمپ می توانید مشکل به وجود آمده را حل نمایید. همچنین از دیگر دلایل می‌توان به مسدود شدن فیلتر و شیلنگ تخلیه و یا گرفته شدن شیلنگ تخلیه‌ی فاضلاب دستگاه اشاره کرد.

شیلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید ببینید که پیچ خوردگی ندارد. همچنین شاید تسمه شل شده باشد که فرمان تخلیه را نمی دهد. در نهایت اگر مشکل با تمیز کردن فیلتر و  حل کردن مسدودیت شیر تخلیه حل نشد در این‌ زمان با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید تا بیایند و مشکل را از روبرو ببینند.

ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند!!

ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند همانطور که می دانید، ماشین ظرفشویی برای فعالیت  به آب نیاز بدون آب کار نمی کند. زمانی که آب داخل محفظه نرود استارت را نمی زند. به یک دلیل ساده باعث ایجاد این مشکل شده است، که می توان بیان کرد شاید قفل درب خراب شده باشد، در این حالت قطعا شروع به کار نمی کند. چون قفل درب فرمان باز بودن را داده و در نتیجه دستگاه روشن نمی شود، که باید مورد بررسی قرار دهید.

از دیگر مشکلات می توان به معیوب بودن شیر ورودی آب و یا شیر برقی و شیلنگ های متصل به آن اشاره کرد. چون اگر شیر خراب باشد و یا شیلنگ خم شده باشد راه آب را مسدود می سازد، در نتیجه آب مورد نیاز را در اختیار ظروفتان قرار نمی دهد. یا اصلا آب داخل محفظه نمی رود.

از سومین موارد می توان به خرابی سوییچ شناور و یا خود شناور اشاره داشت، چون این قطعه فرمان توقف آبگیری و زمان بسته شدن آب را می دهد. از این رو زمانی که این قطعه خراب شده باشد، امکان آب گیری بیش از حد و نشتی آب وجود دارد، در نتیجه شما عیب بوجود آمده را برطرف نمایید تا مشکل جدی تری برایتان بوجود نیامده است. در صورت مشاهده کردن و نبود هیچ کدام از این مشکلات با تعمیرکاران تماس بگیرید.

ماشین ظرف شویی ظرف ها را به خوبی خشک نمی کند!!

اغلب اوقات پیش می آید که ماشین ظرف شویی به ان صورت که انتظار دارید ظروف را خشک نمی‌کند و یا اصلا خشک نمی کند. که این عوامل به چند دلیل بستگی دارد، که از شایع ترین دلایل می توان به هیتر یا المنت گرمایی اشاره نمود. این قطعه در زیر لگن قرار گرفته و برای آگاهی این قسمت را بررسی نمایید‌ و در صورت عیب یابی هر کدام از این قطعات آن ها را عوض کنید تا مشکل بزرگتری پیش نیاید.

از دومین عوامل می توان به ترموستات آن اشاره داشت. در واقع این قابلیت مسئول کنترل محدوده ی دما را بر عهده گرفته است، در نتیجه اگر این قطعه به درستی کار نکند، مشکلاتی همچون خشک نشدن ظروف را برایتان بوجود می آورند. لازم به ذکر است برای آگاهی لازم از بی عیب بودن این قطعه از مولتی متر استفاده نمایید.

دلیل سومی که باعث خشک نشدن ظروف در ماشین ظرف شویی می شود، می توان به مشکل در مخزن آبکشی و کلاهک اشاره نمود. برای آگاهی از مشکل این قطعه باید با یک تکنسین تماس بگیرید. چون تعمیر این قسمت به آگاهی نیاز دارد از آن ها بخواهید که تشریف بیاورند و به  صورت حضوری این مشکلات را حل نمایند.

ماشین ظرفشویی در حین فعالیت‌ خاموش می شود!!

بعضی اوقات ظرف شویی در حین فعالیت خاموش می شود، که این  شک  ترس و رغبت شما را برمی انگیزد. که ممکن است بنا به چند دلیل این اتفاق بیفتد.قطع شدن فیوز برق از شایع ترین دلایل می باشد، که شاید پریز برق کشیده شده باشد.‌ ابتدا شما باید آن را بررسی نمایید‌. یا ممکن است، فیوزهای حرارتی مشکل پیدا کرده باشند. همچنین خراب شدن یهویی برد الکتریکی ممکن است، باعث خاموش شدن یکدفعه ای ظرف شویی شود. چون این قطعه لقب مغز دستگاه را به خود اختصاص داده است.

علت کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرفشویی چیست؟

در این هنگام باید اطمینان حاصل نمود، که نمایشگر کار می‌کند یا مقصر اصلی دکمه‌ها می‌باشد. حال اگر مشکل از صفحه نمایش باشد، شاید برق به نمایشگر نرسد، یا مشکل از تاچ پد و کنترل پنل باشد، در این زمان باید این قطعات را عوض نمایید. علت شایع این مشکل ممکن است، برد کنترل اصلی باشد، که زمانی مشکلی برایش پیش بیاید به کل عملیات و کارآیی پنل را مختل می سازد.

حال این سوال برایتان پیش می آید که آیا می توان درب ظرف شویی را باز نمایید؟؟

به هبچ عنوان اجازه ندارید که در زمان فعالیت دستگاه درب آن را باز نمایید و باید صبر پیشه کنید تا دستگاه فعالیت خود را به اتمام برساند. ناگفته نماند که پس از روند شستشو باید یک الی دو ساعت درب ماشین ظرفشویی را باز نمایید.

جمع بندی‌

امروزه ماشین ظرفشویی ها به پرکاربرد ترین وسیله در آشپزخانه تبدیل شده اند. زمانی که کوچک‌ترین اتفاق برای آن پیش می آید مخاطبان با ترس و وحشت روبرو می شوند. دست و پای خود را گم می‌کنند و نمی دانند که با مشکل پیش آمده چه جوری تا کنند. در این مقاله برای شما بیان کردیم که چه اتفاقاتی ممکن است برای ماشین ظرفشویی پیش بیاید و با راهنمایی هایی که برای شما بیان کردیم می توانید‌ با خونسردی کامل پس  از تک تک آنها برآیید.

شما می توانید شخصاً با توجه به راهنمایی های موجود خودتان از پس عیب و مشکل دستگاه برآمده تا در کمترین زمان بتوانید از ماشین ظرفشویی محبوبتان استفاده نمایید. در صورت سخت بودن مشکل می توانید با کارشناسان و تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید و از آن‌ها کمک لازم را دریافت نمایید. بخواهید که شخصاً به منزل شما آمده و از روبرو به دستگاه را مشاهده نمایند چون با توجه به وزن سنگین وسیله نمی‌توان آن را پیش تعمیرکار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد