بارباکو
مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

مقدمه تلویزیون سامسونگ

تلویزیون سامسونگ همیشه از بهترین تلویزیون های موجود در بازار بوده اند و توانسته اند تا بهترین و بروز ترین فناوری ها را در خود جای دهند. کمپانی سامسونگ نیز برندی است که در عرصه تولید تلویزیون، از ابر قدرت ها بوده و هر ساله نسل جدیدی از تلویزیون ها را با امکانات بهتر و صفحه نمایش های قدرتمند را به بازار های جهانی معرفی می نماید. چند سال پیش بود که خبر از تولید تلویزیون هایی داده شد که سامسونگ توانسته بود تا در صفحه نمایش آنها از فناوری کریستالی استفاده کند.این نوع تلویزیون ها قدرت فوق العاده ای در تجزیه و تحلیل داده های ورودی داشتند.

و سریعا طرفداران به خصوصی را جذب کردند. مدل تلویزیون های کریستالی سامسونگ بسیار زیاد است اما دو عدد از آنها که دارای فروش های خوبی در بازار بودند، تلویزیون های کریستالی tu7000 با تلویزیون کریستالی tu8000 هستند. این دو تلویزیون از نوع تلویزیون های 4K هستند که دارای سیستم های صوتی فوق العاده و همچنین قابلیت های اسمارت هستند که در همین قسمت ها دارای تفاوت های به خصوص می باشند.  این دو تلویزیون دارای شباهت ها و تفاوت های خاص دیگری نیز هستند که در مقاله زیر به صورت مفصلی به آنها خواهیم پرداخت.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

تفاوت ها در صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ tu7000 و tu8000

اگرچه هر دوی این تلویزیون سامسونگ ها از یک پردازنده بسیار قدرتمند یعنی پردازنده کریستالی استفاد می کنند و هردوی آن ها از کیفیت فوق العاده 4K UHD استفاده می کنند و رزولوشن 2160*3840 را به خود اختصاص داده اند، اما تفاوت های بسیاری را نیز در خود گنجانده اند و می توانند آن را برای برتری خود نسبت به دیگری استفاده کنند. تلویزیون TU7000 از یک صفحه تخت نوع VA ساخته شده است که به دلیل استفاده از نویز پس زمینه Edge Led و حاشیه های باریک ، زاویه دید آن به 72 دجه رسیده است.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

اما در تلویزیون سامسونگ مدل tu8000 ، این مقدار به 68 درجه می رسد و آن هم به دلیل قطعات بهتر استفاده شده در آن است. در هر دوی آنها فناوری افزایش دهنده سطح کیفیت و کاهنده سطح نویز وجود دارد اما در تلویزیون tu7000 شاخص کیفیت تصویر به 2000 PQI رسیده است که این عدد در تلویزیون tu8000 به 2100 PQI میرسد و معنای آن این است که جزئیات نمایش داده شده در تلویزیون TU8000 بسیار بیشتر است. تلویزیون های TU7000 و TU8000 کریستالی سامسونگ هردو دارای عمق رنگ 8 بیتی هستند که به وسیله FCR به 10 بیت رسیده است.

اما نرخ رفرش تصاویر درآنها فرق میکند. در تلویزیون سامسونگ TU7000 نرخ رفرش تصاویر به 50 هرتز می رسد اما همین نرخ در تلویزیون کریستالی tu8000 به 60 هرتز میرسد و این یعنی جواب دهی رفرش خوب تلویزیون درمقابل انواع بازی است. اگر چه در هردوی این تلویزیون ها قابلیت Game mode وجود دارد اما در تلویزیون کریستالی TU8000 برخلاف تلویزیون TU7000، تکنولوژی ALLM وجود دارد که باعث افزایش سرعت انتقال بازی با حالت بهتر و روانتر می شود.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

صدای یکسان با فناوری های مشابه تلویزیون سامسونگ

تنها قسمتی که این دو تلویزیون سامسونگ دارای نهایت تشابه هستند و هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند، توان خروجی آنها و همچنین صدای خروجی است. در این قسمت ،هر دوتلویزیون TU7000 و TU8000 دارای دو عدد بلندگو از نوع Down firing هستند که هر کدام از آنها می توانند توان خروجی 10 وات داشته باشند تا به صورت سرجمع توان خروجی 20 داشته باشند.

یکی جالب ترین فناوری هایی که در این دو تلویزیون سامسونگ وجود دارد، فناوری dolby digital plus است که به همه جانبه نمودن صدای خروجی کمک خواهد نمود و آن را به شیوه ای شبیه به سه بعدی بخش خواهد کرد. همچنین در این بلندگو ها، تکنولوژی تقویت صدای گفت و گو وجود دارد که باعث می شود تا اتاق های مکالمه و گفت گو با صدایی رسا و صاف پخش شوند در نتیجه هیچ تفاوتی در قسمت صدا و توان خروجی آنها وجود ندارد.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

تفاوت در اندازه و سایز های مختلف tu7000 و tu8000

تلویزیون های کریستالی tu7000 و tu8000 دارای طراحی مشابه به هم هستند و تقریبا از نظر ظاهری دارای یک قالب و فریم می باشند و پایه های یکسانی برای پایداری و نگه داری انواع وزن دارند. نوع صفحه نمایش هردوی این تلویزیون های کریستالی از نوع تخت و VA می باشد تا زاویه دید آنها بسیار بیشتر از حالت عادی باشد. اما تفاوت اصلی این دو تلویزیون در سایز صفحه نمایش آنها و همچنین میزان اندازه آنهاست.

تا جایی که تلویزیون کریستالی 4K سامسونگ مدل TU7000 در سایز های 43, 50, 55, 58, 65 و 75 اینچ تولید شده است تا هر نوع سلیقه ای را راضی نگه داشته و خریداران بیشتری را به خود جذب نماید. اما تلویزیون کریستالی 4K سامسونگ مدل TU8000 در سایز های بزرگتری نیز تولید شده است و سایز های کلی آن به شرح 43, 50, 55, 65, 75, 82 و 85  تولید شده است و اندازه های بزرگتری را شامل شده است.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

تفاوت در سیستم های هوشمند تلویزیون سامسونگ

اگرچه هر دو تلویزیون سامسونگاز فناوری های هوشمند هوش مصنوعی بهره می برند و فعالیت ها و آنالیز های آن به وسیله پردازنده چهار هسته ای انجام می شود اما تفاوت هایی نیز در آن وجود دارد. یکی از مهمترین تفاوت هایی که خیلی بارز است، وجود دستیار های صوتی Google Asisstant در تلویزیون TU8000 است که باعث شده است تا از راه دور و از طریق صدا نیز توان تلویزیون را کنترل کرد. این نوع فناوری ها باعث شده اند تا کار کردن با تلویزیون TU8000 بسیار آسان تر از تلویزیون TU7000 باشد.

همچنین در تلویزیون سامسونگ TU8000 ریموت کنترل به صورت هوشمند می باشد و به معنی وجود دکمه مخصوص دستیار صوتی است که با زدن آن می توان صدا را به تلویزیون منتقل کرد و به وسیله آن تنظیمات و دیگر بخش های تلویزیون را به دست گرفت. این فناوری یعنی دستیار های صوتی در تلویزیون کریستالی 4K سامسونگ TU7000 وجود ندارد اما فناوری های هوش مصنوعی و اتصال به اینترنت در آن به خوبی کار خواهند کرد.

یکی از جالب ترین قسمت های هوشمندی که در هردو تلویزیون وجود دارد، قابلیت اسمارت است که با فعالیت این بخش و برنامه هایی نظیر یوتیوب و گوگل ویدیو، 400000 برنامه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و دنیایی از لذت و سرگرمی برای آنها مهیا می شود.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

گیرنده های دیجیتالی در تلویزیون های TU7000 و TU8000 سامسونگ

گیرنده عای دیجیتالی در تلویزیون سامسونگ هوشمند در ناحیه خاورمیانه از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه به وسیله این گیرنده ها می توان کانال های دیجیتال داخلی و ماهواره ای را دریافت کرد و از هزاران برنامه کانال آن ها نهایت استفاده را برای سرگرمی خانواده استفاده کرد. در تلویزیون کریستالی TU7000 گیرنده های DVB T2/T/C/S/S2 وجود دارد که گیرنده های T برای دریافت کانال های داخلی است و گیرنده های S مخصوص کانال های ماهواره ای می باشند.

اما در تلویزیون سامسونگ TU8000 می توان گیرنده های DVB T2/S2/C را کشف کرد اما خبری از گیرنده های DVB S/T  نیست . به همین دلیل برای پیدا کردن کانال های بیشتر دیجیتال داخلی و ماهواره ای باید از تلویزیون TU7000 استفاده کرد چراکه دارای برتری نسبی نسبت به TU8000 می باشد.

 

فناوری های اتصال دهنده به دستگاه های مجاور

امروزه تلویزیون ها دارای فناوری های هوشمند بسیار پیچیده ای هستند تا بتوانند با دیگر دستگاه های مجاور خود ارتباط گسترده ای داشته باشند. یکی از این دسته فناوری ها ، برنامه Airplay است که به کاربران آیفون ارائه میدهد تا با گوشی های خود بدون استفاده از هیچ سیمی به تلویزیون متصل شوند و داده های خود را به اشتراک بگذارند.

فناوری Tap View نیز از دیگر فناوری هاست که می تواند فقط با نزدیک کردن گوشی به تلویزیون ، باعث شود تا همه نوع اطلاعاتی بین تلویزیون و گوشی به اشتراک گذاشته شود. از جذاب ترین فناوری های تلویزیون سامسونگ باید به فناوری Smart Things اشاره کرد. این فناوری از این برنامه تشکیل شده است که باید در گوشی تلفن خود آن را نصب کرده و به تلویزیون متصل شوید تا از طریق آن از راه دور نیز کنترل شود و تنظیمات آن را به دلخواه تغییر دهید.

Built-in Chromecast نیز به نوبه خود در این تلویزیون باعث انتقال صفحه نمایش گوشی های همراه به صفحه نمایش تلویزیون خواهد شد تا بازی ها و دیگر نمایش ها را در صفحه نمایش تلویزیون و با سایز بزرگ ببینید.  این چند نوع فناوری جذاب در هر دو تلویزیون سامسونگ TU7000 و TU8000 وجود دارند که باعث ارتقا سطح امکانات آنها شده است.

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU7000 با TU8000

در نهایت

به طور کلی ، تلویزیون های نامبرده دارای شباهت ها و تفاوت های بالایی بودند که به صورت کاملا عالی و هیجان انگیز شرح داده شدند. امکانات این تلویزیون ها نسبت به سایز  و اندازه فرق دارد که هر کدام ازآن ها را به سبک خاصی مورد پسند خواهد نمود و طرفدران آن بیشتر خواهد شد. اگر مقاله بالا را مطالعه کرده اید لظفا نظرات خود را نسبت به آن ثبت کرده تا ما را در تولید مقاله های با کیفیت تر همکاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد