بارباکو
راهنمای انتخاب یخچال ساید بای ساید

برای خرید یک یخچال ساید بای ساید خوب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

زندگی روزمره بدون بعضی از لوازم خانگی واقعا تاقت فرساست و به هیچ وجه قابل ادامه دادن نیست. یکی از این لوازم، قطعا یخچال است و هر خانه ای حداقل باید یک یخچال خوب با بهترین امکانات و ظرفیت مناسب را در اختیار داشته باشد. مدل های گوناگونی از یخچال ها از جمله ، بالا پایین ،فریزر تک درب، فریزر دو در ، ساید بای ساید و … در بازار ها وجود دارند که امروزه پرفروش ترین و محبوب ترین آنها یخچال ساید بای ساید می باشد.

داشتن یک یخچال ساید بای ساید یک فرصت و ایده اولیه است اما سخت ترین قسمت آن که نیاز به پرس جو و کسب اطلاعات بیشتر می باشد، خرید آن است. برای خرید یک یخچال ساید بای ساید عالی با بهترین امکانات و فناوری ها و همچنین ظرفیت ایده آل باید یک راهنمای خوب داشته باشید. امروز در مقاله زیر چندین مورد از راهنمایی های موثر برای خرید یک یخچال ساید عالی را برای شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید یخچالی مناسب وضعیت خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب یخچال ساید بای ساید

ظرفیت مناسب یخچال ساید بای ساید برای تعداد خانوار

یکی از مهمترین دلایلی که باید به شدت به آن توجه نمایید این است که ظرفیت یخچال ساید بای ساید خود را دقیقا بر اساس تعداد خانواده خود انتخاب نمایید. چراکه انتخاب یخچال با ظرفیت کم، شما را با کمبود فضای کافی برای مواد غذایی دچار خواهد کرد و ظرفیت زیاد یخچال باعث می شود تا هزینه ای اضافی برای فضایی بیهوده صرف کنید و از آن استفاده ای نبرید . اگرچه معیار های متفاوتی برای انتخاب ظرفیت بر اساس تعداد نفر وجود دارد اما ساده ترین و پر کاربرد ترین آن ها، استفاده از فرمول (به ازای هر نفر از افراد خانوار، 120 لیتر فضای داخلی یخچال ) است.

با استفاده از این فرمول می توانید بهترین ظرفیت را برای استفاده طولانی مدت در خانه خود انتخاب کنید. مثلا در خانواده پنج نفره، یخچالی با ظرفیت 700 لیتر بسیار مناسب می باشد. البته در خانواده های با جمعیت دو نفر باید از یخچال های بالای 250 لیتر استفاده کنند چون یخچال ساید بای ساید به ندرت دارای ظرفیت 250 لیتری می باشد. در خانواده هایی که به صورت مداوم و خیلی زیاد از مواد غذایی منجمد استفاده می کنند، توصیه می شود که از یخچال های با ظرفیت بیشتری استفاده نمایند تا در ذخیره مواد غذایی دچار مشکل نشوند.

البته در بعضی از یخچال ساید بای ساید امروزی می توان با تغییر اندازه قفسه ها و همچنین تغییر عملکرد بعضی از قسمت ها، فضای بیشتری برای ذخیره سازی ایجاد کرد.

نوع یخچال ساید بای ساید را بر اساس توان مالی خود انتخاب کنید!

بعد از انتخاب ظرفیت خاص بر اساس تعداد خانوار، به مقدار هزینه یخچال ها بر اساس نوع آن ها خواهیم رسید. یخچال ساید بای ساید ساید امروزه دارای انواع مختلفی هستند که از مهمترین آن ها باید به یخچال ساید بای ساید معمولی، Door in Door و انستا ویو اشاره کرد. اگرچه تنها فرق این یخچال ها در قسمت ظاهر و بدنه آنهاست اما تفاوت زیادی در قیمت آنها وجود دارد. یخچال های ساید معمولی با ظرفیت و برند یکسان دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به دو نوع دیگر هستند و برای خرید بسیار به صرفه تر می باشند.

اما یخچال ساید بای ساید دور این دور و انستا ویو به صورت تکی یا با هم در شرایط یکسان ، دارای قیمت بالاتری هستند چراکه این یخچال ها راحتی بیشتری با در اختیار گذاشتن نمایی از داخل یخچال بدون باز کردن درب ، در اختیار کاربران و استفاده کنندگان قرار می دهند. اگر چه در انتخاب یک یخچال به صرفه عوامل دیگری نیز دخالت دارند پس در قسمت های بعدی به آن ها نیز اشاره خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب یخچال ساید بای ساید

در انتخاب یخچال ساید بای ساید به جنس بدنه، فضای داخلی و قفسه ها توجه داشته باشید

یخچال ساید بای ساید دارای بدنه های متفاوت و ساختار های مجزا هستند پس حتما با دقت به آنها توجه کرده و اطلاعات کافی را نسبت به آنها کسب کنید. جنس بدنه یخچال ها در انواع مدل ها از فلز عادی گرفته تا استیل ضد زنگ و تیتانیومی وجود دارد که نوع استیلی و تیتانیومی آنها در سطح بسیار خوبی قرار دارند و می توانند در برابر انواعی از عوامل خورنده و از بین برنده مقاومت داشته باشند. یکی دیگر از عواملی که باید به آن توجه کرد، جنس قفسه های داخلی می باشد.

چراکه متاسفانه در بعضی از یخچال های ساید بای ساید، جنس این قفسه ها از پلاستیک های شکننده می باشد و باعث می شوند تا در برابر وزن مواد غذایی مقاومت نداشته باشند. جنس این قفسه ها اگر از شیشه های نشکن باشد به مراتب زیباتر و مقاوم تر خواهند بود. وجود یا عدم وجود آبسرد کن خارجی و داخلی نیز از نکته هایی است که برای بعضی از خریداران بسیار حائز اهمیت است همانطور که وجود نمایشگر LED نیز برای اقلیتی از افراد بسیار مهم است اما این دو نکته از اولویت های اصلی نیستند و بسته به سلیقه افراد متفاوت اند.

کمپرسور ، قلب تپنده هر نوع یخچالی بوده و باید با دقت بررسی شود

از مهمترین قطعه هایی که در یخچال ها از جمله یخچال ساید بای ساید باید بررسی شود، کمپرسور ها هستند. این قطعه با چرخش های داخلی خود می توانند گاز مبرد را منبسط کرده تا از آن ها برای ایجاد سرمایش در داخل فضای داخلی استفاده کنند. کمپرسور ها در ردیف پر مصرف ترین قطعه های داخلی یخچال هستند و صرفه جویی و کاهش مصرف در آنها به منزله کاهش مصرف کلی یخچال می باشد.

امروزه تعداد بسیار زیادی از این کمپرسور ها وجود دارد و هر کدام از آنها دارای نقاط قوت و کم کاستی های مخصوص به خود هستند اما از برترین آن ها باید به کمپرسور های اینورتر امروزی از جمله کمپرسور اینورتر خطی و دیجیتال در برند های ال جی و سامسونگ اشاره کرد. مصرف انرژی در این کمپرسور ها به شدت پایین بوده و می توانند مصرف را تا بالای 30 درصد نیز پایین بیاورند. در نتیجه هنگام انتخاب یک یخچال ساید بای ساید ایده آل به کمپرسور دقت کافی داشته و سعی کنید فناوری اینورتر در آن به کار رفته باشد تا بتواند صرفه جویی های و بازدهی مناسب را ایجاد کند.

از نکته های دیگر این قسمت، گاز مبرد است که در یخچال ساید بای ساید مختلف قطعا باهم فرق خواهند کرد. در جدید ترین یخچال ها از گاز مبرد R_600a و R_410a استفاده می شود اما در یخچال های قدیمی تر از R22 و R32 نیز استفاده می شد اما این گاز ها هم مصرف بالاتری را به بار می آورند و هم با گاز کلری که آزاد می کنند، به محیط زیست آسیب هایی وارد خواهند کرد. پس سعی کنید حتی الامکان از یخچال های ساید بای ساید با گاز مبرد R_410 یا R_600 استفاده نمایید.

سیستم های بهداشتی و آنتی باکتریال یخچال ساید بای ساید

حتما به فناوری های ارتقا دهنده سطح کیفیت نگه داری دقت نمایید

در داخل هر یخچالی تعداد بسیار زیادی از فناوری ها وجود دارند که عدم حضور آنها باعث می شود تا نگه داری مواد غذایی با مشکل مواجه شود. چند مورد ازاین عوامل و ویژگی های مهم را در زیر برای شما عزیزان دسته بندی کرده ایم که حضور آنها باعث می شود تا یخچال ساید شما مدت زمان بیشتری مواد غذایی را با ساختار و بوی طبیعی نگه داری کند.

سیستم بدون برفک

از جالب ترین سیستم های هرنوع یخچالی ، سیستم بدون برفک است که نبود آن باعث تشکیل برفک های بزرگ و سنگین و در نتیجه فاسد شدن سریع مواد و یا حداقل از دست دادن ساختار طبیعی مواد غذایی است. اگرچه طرز فعالیت این فناوری در یخچال های مختلف باهم فرق می کند اما روش آنها همیشه به یک صورت و آن هم استفاده از لوله هایی برای خارج کردن بخار آزاد و آب های اضافی است تا از تبدیل شدن آن ها به برفک جلوگیری کند و دما همیشه در مقدار ثابتی باقی بماند.

راهنمای انتخاب یخچال ساید بای ساید

سیستم های جریان هوا یخچال ساید بای ساید

برای به جریان انداختن هوا در فضای داخلی یخچال ، به یک موتور کوچک هوا نیاز خواهیم داشت که اگر وجود داشته باشد، هوا به صورت متناوب و دورانی در سرتاسر یخچال در جریان خواهد بود تا هوای خنک به دورترین نقاط و حتی بسته ترین نقاط از جمله داخل محفظه ها برسد. بدین شکل وجود این سیستم باعث می شود تا ماندگاری مواد غذایی شما طولانی تر شده و با بافت و ساختار طبیعی تری وجود داشته باشند.

 

سیستم های بهداشتی و آنتی باکتریال یخچال ساید بای ساید

در بعضی از یخچال ساید بای ساید ، سیستم ها و فیلتر هایی برای هوای ورودی و خروجی قرار داد می شود که عوامل بیماری زا و میکروب ها را از هوا فیلتر می کنند و مانع ورود آنها به فضای داخلی یخچال می شوند. این فیلتر ها به شدت به سطح بهداشت فضای داخلی یخچال ها کمک خواهند نمود و با تعویض های پی در پی هوا به حذف بو های زائد و تاقت فرسا کمک خواهد نمود. در نتیجه حضور این ویژگی نیز باعث افزایش حس راحتی و آسودگی خاطر هنگام استفاده از یخچال خواهد شد و توصیه می شود یخچالی خریداری کنید که این فناوری را نیز همراه داشته باشد.

سیستم های بهداشتی و آنتی باکتریال یخچال ساید بای ساید

یخچالی سایدی را انتخاب کنید که مصرف بسیار کمی داشته باشد

یخچال ساید بای ساید به دلیل ساختار قوی و بزرگ خود می توانند مصرف زیادی را متحمل صاحب خود کنند به همین دلیل انتخاب یخچالی با بهترین فناوری های کاهش مصرف و قطعات عالی می تواند بسیار موثر واقع شود. اولین مورد آن این است که حتما یخچال باید از کمپرسوری کم مصرف برخوردار باشد که کمپرسور های اینورتر بهترین گزینه هستند. سپس فناوری های کاهش دهنده مصرف از جمله فناوری Holiday را در اختیار داشته باشد که باعث کاهش مصرف در باز نکردن طولانی مدت درب می شود.

سومین مورد این است که در صورت توان مالی از یخچال های Door in Door و انستا ویو استفاده کنید چراکه این یخچال ها با نشان دادن نمای داخلی بدون باز کردن درب اصلی باعث کاهش مصرف می شوند. در نهایت باید یخچالی را انتخاب کرد که برچسپ انرژی یا گرید انرژی بسیار خوبی داشته باشد. برچسپ ها از A شروع شده و به G ختم می شوند هر چند به A نزدیک تر باشند یعنی مصرف کمتری دارند و هر چقدر دارای + بیشتری باشد یعنی صرفه جویی بهتری را فراهم می کند.

فناوری های اتصال دهنده هوشمند، در یخچال ها

امروزه فناوری های جدید موسوم به فناوری های هوشمند اتصال دهنده به دیگر دستگاه ها ظهور کرده اند . حضور این فناوری ها در یخچال شما به این معنی است که می توان آن را به دیگر دستگاه های اطراف از جمله وای فای خانگی و گوشی همراه متصل کرد تا بتوان از راه دور نیز آن را کنترل کرده و تنظیمات آن را به میل شخصی دستکاری کرد. در نتیجه استفاده از یخچال به بالاترین درجه راحتی خواهد رسید و برای تنظیمات کوچک به دستکاری فیزیکی یخچال نیاز نخواهد بود.

سیستم های بهداشتی و آنتی باکتریال یخچال ساید بای ساید

کدام برند برای خرید یخچال ساید بای ساید مناسب تر است؟

انتخاب یک برند خاص برای خرید و پیشنهاد آن به کاربر کار دشوار و دور از اصول و قواعد ثابتی است چراکه هیچکدام از یخچال ها در شرایط یکسانی باهم مقایسه نخواهند شد پس نمی توان نتیجه گرفت که کدام یک بهتر است. اما در داخل بازار های ایران چند برند درجه یک وجود دارند که بهترین نوع از یخچال های ساید بای ساید با بهترین امکانات و فناوری های نوین را به تولید می رسانند. سامسونگ، ال جی، هیتاچی و بوش از جمله این برند ها هستند.

اگرچه این برند ها دارای قیمت بسیار بیشتری هستند اما با توجه به فناوری های که در آنها به کار رفته است و میزان نگه داری مواد غذایی در آنها، نسبت قیمت این یخچال ها بسیار خوب بوده و به صرفه است. در بین چهار برند پیشنهادی، سامسونگ و ال جی از دو برند دیگر دارای قیمت بالاتری هستند اما همیشه از نخستین برند هایی بوده اند که فناوری های پیشرفته تر را به کار می گیرند تا بهترین بازده و نتیجه را ایجاد کنند.

اما در نهایت باید گفت که توصیه خرید یک یخچال ساید بای ساید خوب با برندی مشخص بسیار سخت بوده و دور از شان برای پیشنهاد دادن به دیگری است. توصیه می شود که یخچال های ساید با قیمت و ظرفیت مشابه در دو یا چند برند انتخابی را کاملا با هم مقایسه کرده و بهترین آن را برای خرید انتخاب کنید.

 

در نهایت

با توجه به گفته های بالا ، دریافتیم که برای انتخاب یک یخچال ساید بای ساید عالی باید به چه نکاتی توجه کرد. اگرچه معیار های انتخاب برای هر فردی بسیار متفاوت بوده و می تواند با روش های مختلفی نیز به انجام برسد اما اصول و روش کلی آنها بر اساس توضیحات و مدل بالاست. توصیه آخر ما به شما عزیزان این است که به دلیل رایج شدن خرید های اینترنتی و کانال های فروشگاهی نامعتبر ، حتما از اصالت کالا و ضمانت های آن مطمئن شوید و از سایت های با قیمت نا متعارف به شدت دوری کنید و حتما از وب سایت های معتبر خریداری کنید.

همچنین قبل از تحویل گرفتن محصول، حتما از سالم بودن آن با تست های مکرر اطمینان حاصل نمایید. وبسایت بارباکو دارای اپراتور های ۲۴ ساعت آنلاین بوده که همیشه و در هر حالی پاسخگو سوالات شما در مورد محصولات خریداری شده می باشد و می توانید مشاوره ای کاملا رایگان را از ما دریافت نمایید. در پایان برای انرژی بیشتر ما و همچنین بالا بردن کیفیت کار، نظرات خود را ثبت و یا اینکه ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد