بارباکو

درباره مشکلات تلویزیون

یقینا مشکلات وسایل خانگی امری طبیعی می باشد اگر آن محصول وسیله‌ای پرکاربرد باشد که شاید بیشترین مشکل را برایش پیش بیاید. حال تلویزیون که یکی از ضروری ترین وسایل موجود در خانه به حساب می آید، با توجه به پر کاربرد بودن ممکن است با مشکلات بیشماری روبرو شود. معمولاً افراد اوقات فراغت خود را به واسطه آن سپری می کنند، در این صورت زمانی که با مشکلات مواجه شوند حس بد و ناخوشایندی خواهد داشت.

این مشکلات تلویزیون از تنظیمات تخصصی گرفته تا عیب و نقص های کوچک و فنی ممکن است برای تلویزیون پیش بیاید. به عنوان مثال تیم مورد علاقه تان مسابقه دارد و شما با ذوق و شوق فراوان‌ تلویزیون را روشن می کنید تا با لذت آنان را همراهی نمایید، که متوجه می شوید مشکلاتی فنی برای تلویزیون پیش آمده و شما قادر به دیدن این مسابقه نیستید. در این حالت شما با ناامیدی و ناراحتی نمایشگر را خاموش کرده و به کل بی خیال دیدن برنامه می شوید.

ما در این مقاله می‌خواهیم که مشکلات رایج تلویزیون را برایتان بیان کنیم در این صورت شما بدون آن که احتیاجی به تعمیرکار داشته باشید می‌توانید به وجود آمده را حل نمایید. برای همه پیش آمده که در صورت ایجاد نقص تعمیرکار حرفه‌ای را به خانه خود فرا خوانده و پی می برید که مشکل یک عیب ساده بوده و در این صورت شما در فکر فرو رفته که چرا خود شخصاً عیب به وجود آمده را برطرف نموده و هزینه ای را صرف ایاب و ذهاب تعمیرکار نموده اید. در این صورت به نفع تان است که ما را تا آخر دنبال کرده تا از پس آن ها برآیید.

 

مشکلات تلویزیون دیر روشن می شود!! مشکل از کجاست؟؟

از مشکلات رایج تلویزیون می‌توان به دیر روشن شدن تلویزیون اشاره داشت. زمانی این مشکل پیش می آید که مشکلی برای پاور برد دستگاه به وجود بیاید!! این مشکل جدی بوده و خود شخصاً از پس رفع آن بر نیامده و نیاز به بررسی توسط تعمیرکاران حرفه ای و تخصصی دارد بنابراین در صورت ایجاد این مشکل باید در کمترین زمان آن را رفع نمایید تا مشکل بزرگتر نشده است.

چون در روزهای اول که مشکل به وجود آمده پس از چند دقیقه شاید استندبای تلویزیون روشن شود اما در ادامه و در صورت حل نشدن این مشکل ممکن است که مین برد تلویزیون آسیب ببیند در نتیجه شاید دیگر تلویزیون روشن نشود، که این بسیار ناخوشایند بوده و هزینه‌های بالایی را برای تان ایجاد می نماید.

 

خاموش شدن  ناگهانی تلویزیون

بعضی اوقات پیش می آید که در حال مشاهده برنامه مورد علاقه خود هستید که یک دفعه تلویزیون خاموش شده و شما قادر به دیدن ادامه مطالب نیستید که این برایتان بسیار ناخوشایند بوده و  قسمتی از برنامه را از دست می‌دهید. که این ممکن است بنا به چند دلایل خاموش شود که برای حل نمودن این مشکلات تلویزیون یکسری اقدامات را می‌توانید انجام دهید تا مطمئن باشید که عیب به وجود آمده مربوط به کدام قسمت می باشد. بعضی اوقات تلویزیون را بر روی پاور و خاموش کردن تلویزیون تنظیم می نمایید.

در این صورت ممکن است تلویزیون یک دفعه خاموش شود با بررسی می توانید از آن اطمینان حاصل کنید. یا می توانید تلویزیون را رسیت یا تنظیم کارخانه نمایید، شاید مشکلات تلویزیون با انجام این اقدام برطرف شود. در نهایت اگر شما از پس عیب به وجود آمده بر نیامدید می توانید که با کارشناسان مجرب با تعمیرکاران حرفه ای تماس حاصل نمایید از آنان بخواهید که بیایند و از نزدیک به وجود آمده را حل و برطرف نمایند.

 

روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

از مشکلات تلویزیون که ممکن است برای هر دستگاه و تلویزیونی پیش بیاید روشن خاموش شدن ناگهانی آن می‌باشد. که این مشکل در صورت حل نشدن ممکن حوادث جبران ناپذیری را به وجود بیاورد. یکی از این دلایل ممکن است به دلیل کیفیت پایین پورت hdmi باشد، در صورت بررسی آن می توانید که کابل را از تلویزیون جدا نموده و کابل اصلی و مختص به تلویزیون را مورد استفاده قرار دهند. یا بعضی اوقات ممکن است که برق نوسان داشته باشد که برای جلوگیری از ایجاد این مشکل میتوانید از محافظ استفاده کنید

و از اتصال تلویزیون مستقیم به پریز برق خودداری نمایید. از دیگر نقص ها می توان به سوختن ای سی برد پاور اشاره داشت. در صورت سوختن این قسمت می توانید‌ که با تعویض مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید. اما شاید دوباره این مشکل به وجود بیاید که شما برای جلوگیری از آن می‌توانید خازن های اطراف آی سی را نیز تعویض نمایید تا دوباره شاهد این مشکلات نباشید. خرابی مدار استند بای نیز ممکن است از دیگر عوامل خاموش و روشن شدن یهویی تلویزیون باشد، لازم به ذکر است که کاربران از پس رفع  این قسمت برنمی‌آیند.

بنابراین باید با تعمیرکاران تخصصی تماس بگیرند و از آنان بخواهند که به صورت حضوری از پس مشکل به وجود آمده برایند. همچنین خرابی مین برد از شایع ترین دلایل این مشکل به حساب می‌آید. خرابی و نقص این قطعه ممکن است بر روی سایر قسمت های تلویزیون نیز تاثیرات منفی بگذارد. اگر این قطعه خراب باشد در زمان روشن شدن تلویزیون ممکن است که شما چراغ نشانگر خاموش و روشن بودن تلویزیون را ببینید که روشن باشد ولی با خاموش شدن آن روبرو می شوید.

جهت اطمینان بیشتر باید تعمیرکاران حرفه ای آن را تشخیص بدهند.بعضی اوقات ممکن است که فلش مموری که به تلویزیون وصل نموده اید دارای ویروس هایی باشد که این ممکن است به کل کارایی تلویزیون را زیر سوال ببرد. بنابراین به شما توصیه می شود که هر فلش مموری که در اختیار داشتید را به تلویزیون وصل نمایید تا از ایجاد این مشکلات تلویزیون جلوگیری شود.

 

حال مشکلات تلویزیون برای تصاویر به وجود می آید؟؟

همانطور که بیان شد تلویزیون از مهمترین و ضروری ترین وسایل موجود در خانه به حساب می آید. چون وظیفه ارائه تصاویر را بر عهده گرفته است و همه ما از آن انتظار پخش تصاویری جذاب و خارق العاده ای را داریم . از این رو زمانی که با مشکلاتی همچون تاریک شدن صفحه نمایش رو به رو می شوید ناراحت شده و نمی دانید که مشکل به وجود آمده تقصیر چه قسمتی می باشد.

تا مشکلات تلویزیون به وجود آمده را برطرف نمایید. برای آگاهی از این نقص می توانید به قسمت تنظیمات سر بزنید و  Backlight و Brightness را افزایش دهید و دیگر با این مشکل روبرو نمی شوید. یا ممکن است تمایز بین  رنگ ها بیشتر باشد، که با تنظیم Backlight و Brightness می توانید این مشکل را برطرف نمایید. یا روشنایی صفحه را تنظیم و افزایش داده  و یا به قسمت تنظیمات رفته و رنگ “Color Temperatur را کنترل نمایید.

بعضی اوقات ممکن است، که‌ با پرش تصاویر نیز روبرو شوید، به زبانی ساده تر بریده بریده صحنه‌ها را دریافت کرده و این برای بینندگان  ناخوشایند بوده و چشم آنان را اذیت می کند. آیا می دانید از شایع ترین دلایل می توان به قابلیت Motion interpolation اشاره داشت، این فناوری که جهت ارائه ی برتر صحنه هایی همچون مسابقات ورزشی که توپ و ورزشکاران دایم ‌در حال حرکت هستند گنجانده شده زمانی که تنظیم نباشد تصاویری نویز دار و بریده را دریافت می نمایید.

همچنین توسط قابلیت  white balance و color space می توانید در صورت ایجاد مشکل در ارائه ی کم یا زیاد شدن رنگ ها را تنظیم کنید. یا کابل HDMl را تعویض نمایید. یا حالت های مختلف  تصویر را امتحان کنید شاید مشکلات تلویزیون ایجاد شده برطرف شود. در آخر سر زمانی که‌ درست نشد می توان با پشتیبانی تماس گرفت و از آنان مشکل بوجود آمده را جویا شوید.

 

وقتی که تلویزیون از قسمت بالا و پایین تاریک و روشن می شود مشکلات تلویزیون از کجاست؟

از  رایج ترین مشکلات تلویزیون که ممکن است برای تلویزیون شما پیش بیاید این است که در قسمت بالا و  پایین تاریک و  روشن میشود. مشکل بیشتر برای تلویزیون های سری ۵ به وجود می آید. حال از خود می پرسید که این مشکل مربوط به کدام قسمت است تا آن را برطرف نمایید.مشکل از پنل نمایشگر می‌باشد، در این صورت باید پنل مورد بررسی قرار بگیرد.

شایان ذکر است که چون این قسمت بسیار ظریف و حساس میباشد باید توسط افراد خبره و باتجربه صورت پذیرد. چون این قطعه بسیار گران قیمت  بوده و‌  ممکن است هر گونه خطا و هزینه‌های بالایی را برایتان ایجاد کند.

 

اگر پنل تلویزیون بشکند چی کار باید بکنیم؟؟

نگهداری تلویزیون کاری بسیار سخت می باشد چون پنل آن به قدری ظریف و نازک است که با کوچکترین ضربه ممکن است آسیب ببیند در این صورت باید همیشه مواظب آن باشید. زمانی که مشغول  به اسباب کشی هستید بسیار باید با دقت تلویزیون را حمل کنید چون بیشتر در این زمان پنل تلویزیون شما اسیب میبیند. بعضی اوقات نیز ممکن است به صورت کاملا اتفاقی آب و مایعات وارد پنل شوند و یا زمانی در حال دستمال کشیدن با مایع و اسپری ها هستید این مواد نیز وارد پنل شده و اتفاقاتی را به وجود بیاورند.

بنابراین کارشناسان توصیه می کنند که به هیچ عنوان از این اسپری ها برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده نمایید. برای نتایج عالی با یک دستمال نرم نمدار پنل را دستمال کشی کنید.اما با خود فکر می کنید که تکلیف پنل شکسته تلویزیون چیست؟ شما می توانید پنل شکسته را تعویض کرده و آن را مانند روز اول صحیح و سالم استفاده نمایید. اما زمانی که آب و مایعات وارد پنل شد، هزینه های زیادی را برایتان به بار می آورد، که در این صورت بهترین و مطمئن ترین راه تعویض پنل می باشد.

 

تلویزیون صدا ندارد مشکلات تلویزیون از کجاست؟؟

حال مشکلات تلویزیون اصلی ترین قسمت یعنی صدا تلویزیون رسیده است. چون همه ما با استفاده از صداست که مفهوم تصاویر را درک می کنیم.  بنابراین زمانی که در حال دیدن محتواهای مورد علاقه خود هستید به محض قطع شدن صدا در پی این مشکل به وجود آمده بر می آید. تا دیالوگ آن قسمت از فیلم را دوباره بشنوید، اما دیگر ممکن نیست.از شایع‌ترین مشکل ممکن است که کابل hdmi و یا انتقال دهنده صدا را به درستی به سیستم و دستگاه متصل ننموده اید. آن را مورد بررسی قرار دهید و عیب را  برطرف نمایید.

تلویزیون را آنالیز کنید و اطمینان حاصل نمایید که آیا تلویزیون تنظیم شده است. که صدا را با کیفیت عالی به سمع شنوندگان برساند. بعضی اوقات به دلیل استفاده از بلندگوهای جداگانه ممکن است به صورت یک دفعه ای صدا قطع شود. که در این حالت قابلیت “lip sync” یا “audio delay” را بررسی کنید. یا می توانید ورودی را در حالت PC تنظیم نمایید.

 

مشکلات تلویزیون که برای WiFi ممکن است به وجود بیاید؟

حال نمی توانید که تلویزیون را از طریق وای فای به اینترنت وصل کنیم. این برای کاربران حرفه ای یک مشکل وحشت‌انگیز به شمار می رود. در این حالت به روز رسانی را به شما توصیه می نمایم یا با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. یا ممکن است که ویدیو در صفحه مرورگرتان پخش نشود؟ اما هنوز راه‌حلی برای آن وجود ندارد چون تلویزیون تا از قابلیت فلش پشتیبانی نمی کند. در این حالت می‌توانید رایانه‌تان را به تلویزیون نصب کرده و از طریق آن به ویدیوی موردنظرتان نگاه کنید.

 

جمع بندی در مورد مشکلات تلویزیون

همانطور که در قسمت های بالا بیان کردیم مشکلات تلویزیون به وجود آمده برای تلویزیون ممکن است. که به دلیل نوسانات برق نقص فنی و یا عیب های  کوچک به وجود می آید. بنابراین توصیه می شود که در زمان خرید به یک سری عوامل توجه نمایید. و دستگاه را با دقت برانداز کنید تا از مشکلات تلویزیون با خبر شوید.

ما در این مقاله مشکلات تلویزیون که ممکن است برای یک تلویزیون پیش بیاید را برایتان بازگو نمودیم. که شما در صورت ایجاد مشکل و عیب های کوچک خود بتوانید بدون پرداختن ایاب و ذهاب ان مشکل را برطرف و رفع نمایید.به عنوان مثال عوض کردن یک قطعه کاری بسیار راحت می باشد. اما زمانی که پنل تلویزیون شکسته بهترین کار خرید یک تلویزیون تازه می باشد. چون هزینه های گزافی را برای خود به وجود آورده و ممکن است دوباره این مشکلات تلویزیون برایش پیش بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد