بارباکو

تاریخچه ی کلی برند بوش

کمپانی  بوش BOSCH یکی از مشهورترین برندهای صنعتی است. که با سابقه درخشان در عرصه تولید محصولات صنعتی موفق به کسب محبوبیت هایی در میان کاربران  شد. و به جرات می توان بیان کرد که از عظیم ترین تولید کنندگان لوازم اتوماتیکی ست. که با تولید ابزارآلات برقی، لوازم خانگی خود را به جهانیان معرفی نمود. در واقع ابرند بوش در سال 1886 در شهر اشتوتگارت آلمان توسط آقای رابرت بوش تحت عنوان Robert Bosch Gmbh تاسیس شده است.

روبرت ابتدا فعالیت خود را از یک کارگاه خصوصی شروع کرد. و از زمان استارت تا سال 1891 موفق به استخدام 15 نفر در کارگاهش شد. اما متاسفانه در همان سال‌های اولیه سرمایه ی خود را از دست داد و با ورشکستگی روبرو شد.و در این حال چاره ای جز قرض گرفتن و دریافت وام های متعدد بانکی نداشت. تا خود را از این مهلکه نجات دهد.اما دوباره در سال 1892 باری دیگر طعم تلخ ورشکستگی را تجربه نمود.

خلاصه آقای رابرت بوش چون تشنه ی موفقیت بود. با خوش‌بینی و ناامید نشدن و پایداری و استقامت زیاد در برابر مشکلات سر خم نکرد و در برابرشان مقابله کرد تا مشکلات را به پایان رساند.  که در  نهایت می توان بیان کرد، عشق و علاقه، خوش‌بینی، امید رابرت بوش را سرپا نگه داشت. تا به موفقیت های جهانی دست یافت و امروزه به یکی از غول های دنیای تکنولوژی تبدیل شده است. 

 

رهایی از شکست  در برند بوش

آقای آلبرت بوش ایده ی تاسیس کارخانه را در ذهن خود تجسم می کرد. که به این خواسته ی خود در سال 1990 دست یافت و  موفق به تاسیس کارخانه ی خود شد. و برخلاف ایده ی استخدام 200 کارمند فعالیت خود را با 30 نفر شروع کرد. چون بر خلاف میل باطنی خود قسمتی از کارخانه را اجاره داد. اما چون با برنامه ریزی پیش میرفت و با موفقیت های روز افزون در سال 1908 کار خود را گسترش داد و پنج ساختمان دیگری را به کار خود اختصاص داد و اعضای  کمپانی جرمنی بوش  را توسعه و به هزاران نفر رساند.

برند بوش که از پیشگامان صنعت آلمان و تولیدکنندگان لوازم برقی و لوازم خانگی می باشد،  در ابتدا فعالیت خود را در زمینه‌ی تامین قطعات خودرو شروع کرده است.که می توان بیان  کرد این شرکت پیشرو در بازار شمع خودرو انژکتور و ترمز فعالیت داشته  که در این چهار حوزه یعنی لوازم خانگی و کارگاهی و فناوری های صنعتی، خودرو و انرژی و ساخت و ساز تبحر دارد. ناگفته نماند که این برند ۹۲% سوده به دست آمده را صرف کارهای خیریه نموده و در سال 1936  بیمارستان را به عنوان سازمان خیره بنا کرده است. 

 

جهانی شدن برند بوش 

در ابتدا همه‌ی کسب و کارها مشکلات و فراز و نشیب‌های مختص به خود را دارند. شرکت بوش نیز در ابتدای فعالیت خود چند مرحله تا مرز ورشکستگی پیشرفت اما چون رابرت بوش ناامید نشد. با خوش بینی و پایداری بعد از هر شکست و قدرت بیشتری به فعالیت می پرداخت. و این تلاش های روزافزون باعث شده امروزه برند بوش به یکی از بزرگترین کمپانی ها در جهان تبدیل شود.

در سال ۱۹۸۹ ابتدا برند بوش را در کشور بریتانیا تاسیس نمودند که این در مشهور بودن بوش تاثیر بسزایی داشت، سپس دومین شرکت بوش را در کشور فرانسه احداث نمودند که این موجب بازار گرمی بوش شد. همچنین شروع قرن بیستم زمانی که مسابقات اتومبیل رانی برگزار شد.رقابت هایی میان خودروسازان و تولیدکنندگان صورت گرفت که در سال ۱۹۰۳ موفق به قهرمانی در مسابقه Godron Bennett شد.

از دلایل قهرمانی برند بوش در مسابقات اتومبیل رانی می توان به سیستم شمع و جرقه زنی اتومبیل اشاره داشت. که پس از آن در آمریکا برای این برند  تبلیغ شد و همین امر باعث موفقیت و تأسیس   اولین کارخانه در آمریکا در سال 1912 بود. 

 

تولد دوباره ی برند بوش

در سال 1942 رابرت بوش دیده بر جهان گشود و شرکت نیز با جنگ جهانی دوم روبرو شد. اما با داشتن قدرت بینظیر توانست سر پا بمانند و کارخانه را همانند زمانی که در قید حیات بود بگردانند‌. اما نبود مواد اولیه این برند را به مبادله ی کالا با کالا و داد و ستد مجبور ساخت. و در این میان یخچال ماشین لباسشویی هایی را به بازار جهانی عرضه نمود. در واقع هدف اصلی از این برند آسان سازی و راحتی و آسایش مردم بود. بعد از یخچال و لباسشویی مشغول به طراحی بوش کوبی جهت انجام کارهایی همانند سنباده کاری و..‌ شد.

 

محصولات خانگی برند بوش

چندی بعد از جنگ جهانی دوم مردم احتیاج زیادی به لوازم خانگی الکتریکی پیدا نمودند. با این وجود بود که بوش جهت گرفتن بازار در دست خود دست به طراحی و هنرنمایی زد. و در سال 1950 موفق به ساخت ترانزیستور شد و آن را به بازار عرضه نمود. پس از آن به صورت بی وقفه در حال ساخت و ساز و گسترش و توسعه دادن تولیدات خود شد.‌

 

دلایل محبوبیت بوش در میان مردم 

برند بوش بیش از یه قرن است که در عرصه ی لوازم خانگی فعالیت دارد. که با ارائه بهترین محصولات به بازار موفق به کسب محبوبیت در میان مردم شد. این برند جهت رضایت و افزایش محبوبیت محصولات خود را به صورتی طراحی می کند. که در زمان فعالیت کمترین صدا را از خود استخراج نمایند. به عنوان مثال ماشین لباسشویی که در زمان فعالیت صداهای ناخوشایندی را از خود استخراج میکند.

آلودگی صوتی را ایجاد ساخته و  آرامش محیط را مختل می‌سازند. اما برند بوش در ساختار لباسشویی های خود از موتور کارآمد و فوق العاده به عنوان اکو سایلنس برگرفته است. با این وجود لباسشویی های این برند در زمان فعالیت کوچکترین نویز را از خود استخراج نساخته و به آرامی و آرامش مطلق به فعالیت خود می پردازند. همچنین برای مردم رده مصرفی بسیار مهم بوده که بوش چون طرفدار محیط زیست و مردم می باشد. محصولات برند بوش خود را به نوعی طراحی می کند که علیرغم عملکرد عالی مصرف انرژی را حدود 32 درصد کاهش میدهد.

این نیز در کسب محبوبیت در میان مردم اهمیت زیادی داشته و  طرفداران بیشماری را به سمت خود متمایل ساخته است. همچنین از دیگر قابلیت‌های محصولات برند بوش می‌توان به کنترل از راه دور آن اشاره داشت. که این برای کاربران رضایت بخش بوده و نظر آنها را به سمت این برند جلب می کند. کافیست که اپلیکیشن مورد نظر را بر روی گوشی‌های خود نصب کنید تا از دور به کنترل و تنظیمات وسیله مورد نظر دسترسی پیدا نمایید. 

ناگفته نماند که برند بوش ساید بای ساید های خود را با قابلیت های فراوان روز دنیا مجهز ساخته است. تا از  مواد غذایی در بهترین حالت ممکن نگه داری کنند و همچنین مواد غذایی را به صورت طولانی تری طراوت و شادابی خود را حفظ نمایند. و  مزه‌ی خوراکی ها هیچ گونه تغییری نکند. بوش با تولید برترین قهوه سازها به کمک مخاطبان آمده تا برای صرف یک قهوه مجبور نشوند که از خانه ی خود خارج شوند و به کافه و کافی شاپ ها روی آورند.

با قهوه ساز و اسپرسو ساز برند بوش فضای خانه ی خود را به یک کافی شاپ تبدیل نمایید. و در یک عصر زمستانی خود را به نوشیدن یک فنجان قهوه دعوت نمایید‌. با گنجاندن قابلیت های بیشمار که بوش آن ها را ساختار  اجاق گاز خود به کار برده است، توانست که یک گاز را به صورت چند منظوره که شامل گاز توکار، مایکروفردار در اختیار کاربران قرار دهد. تا آنان با خرید یک محصول از ویژگیهای چند محصول دیگر بهره مند شوند. برند بوش با تولید مایکروفرها به کمک خانم های شاغل آمده تا همانند یک سرآشپزهای حرفه ای در کمترین زمان غذای خوشمزه را مهیا سازد. 

 

کلام پایانی و نتیجه گیری 

از خواندن این مقاله پی بردیم که محصولات بوش از برترین تولیدات وجود در بازار به حساب می آید. که با توجه به توسعه و گسترش تولیدات این برند قادر به بیان آن نیستیم. با توجه به نکات بیان شده به این نکته رسیدیم که چرا این برند در میان مردم محبوبیت فراوانی کسب کرده است. و برای چند سال متوالی است که در میان برندهای اروپایی مقام اول را کسب نموده است‌. بنابراین در زمان خرید به کیفیت و کارایی محصولات بوش شک نکنید و با تاکید می توان بیان کرد که از برترین برند ها به حساب می آید.

تقریباً در ایران بدون رقیب بوده که خرید محصولات بوش را به تمامی ایرانیان و جهانیان توصیه می کنم.با خرید محصولات بوش می توانید کیفیت و کارایی و همچنین ظرافت و زیبایی را به محیط های خود تقدیم نمایید.از خرید خود نهایت لذت را دریافت کنید چون محصولات بوش تمامی نکات یک محصول بی عیب و نقص را دارند‌. در نهایت می توان بیان کرد که در زمان خرید نگران قیمت بالای محصولات بوش نباشید. چون به اندازه ای که هزینه میکنید میتوانید سالیان سال از خدمات عالی تولیدات این برند بهره لازم را دریافت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد