بارباکو
10 نکته در مورد یخچال های ساید بوش

مقدمه یخچال های ساید بوش

برند بوش یک برند آلمانی است که چند دهه گذشته توانسته است تا بهترین و متنوع ترین یخچال ها و محصولات برقی را به تولید برساند. محصولات این کمپانی به دلیل ظرافت، طراحی زیبا، امکانات برجسته و کاملا نوین، ماندگاری بالا و همچنین ضمانت نامه های چند ساله در بین مردم از طرفداران زیادی برخوردارند. یکی از مهم ترین محصولات این برند، یخچال های ساید این کمپانی هستند. یخچال هایی که دارای کمپرسوری فوق العاده، تکنولوژی های خوب نگه داری کننده و ریز جزئیاتی عالی در طراحی هستند.

در این مقاله به چندین نکته در مورد یخچال های ساید بوش خواهیم پرداخت تا این نوع از محصولات بوش یعنی یخچال های ساید بای ساید بوش را بهتر بشناسیم و ویژگی های مهم آنها را با هم مرور کنیم.

طراحی برجسته و ماندگار بدنه یخچال های ساید بوش

بدنه یخچال های ساید بوش، در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند اما بیشترین میزان این طرح ها به صورت دو درب باز شونده به ظرفیت است که با رنگ های سفید، نقره ای یا استیل و مشکی مات آراسته شده اند. جنس بدنه این نوع از یخچال ها از فلز های ضد زنگ مانند آلومینیوم و پلاتینیوم ساخته می‌شود تا در برابر عواملی مانند رطوبت و دیگر عوامل خورنده مقاومت بالایی داشته باشند. بر روی اکثر آنها یک عدد نمایشگر LED وجود دارد که غالبا با رنگ مشکی می‌باشد تا اطلاعات داخلی یخچال را به نمایش بگذارد.

در کنار آن هم یک عدد آبریز تعبیه شده است تا به صورت 24 ساعته آب سرد و خنک را در اختیار شما عزیزان قرار بدهد. اما شاید برایتان جالب باشد که بعضی از مدل های این یخچال ها دارای تکنولوژی بدون اثر انگشت هستند و می‌توانند حتی بعد از دست زدن نیز هیچ اثری از اثر انگشت باقی نزارند. در زیر بدنه عظیم الجثه این یخچال ها نیز پایه هایی قرار داده می‌شود که علاوه بر پایداری عالی، می توانند حالت تنظیم ارتقاع یخچال را نیز در اختیار کاربران قرار بدهند.

 

10 نکته در مورد یخچال های ساید بوش

طراحی داخلی یخچال های ساید بوش

درب ها را که باز می کنید با صحنه هایی عجیب و در عین حال جذاب از طبقات شیشه ای و درخشنده مواجه خواهید شد که جنسی از شیشه و فلز را به صورت ترکیبی به خود اختصاص داده اند. درخشندگی این طبقات به وسیله لامپ های LED کنار یخچال ها می باشد. این لامپ ها می توانند روشنایی داخلی یخچال را حین باز بودن درب ها فراهم نمایند. تعداد طبقات این یخچال ها بسته به نوع ساید بای ساید فرق می کند ولی به طور کلی دارای طبقات داخلی ، کناری و کشو های مخصوص هستند.

یکی از جالب ترین ویژگی یخچال های ساید بوش ، وجود محفظه Big Box است که می تواند حجم زیادی از مواد غذایی را در خود نگه دارد و فضای یخچال را بیشتر از حالت عادی نماید. در کنار این محفظه بزرگ ، یک محفظه Vita Fresh نیز وجود دارد که دارای رطوبت مخصوص و میزان دمای مجزایی است تا مواد غذایی همچون میوه و سبزی را بهتر از دیگر قسمت ها نگه داری نماید. ظرفیت یخچال های ساید بای ساید نیز از 25 فوت شروع شده و به 32 فوت می رسد.

انواع کمپرسور به کار رفته در یخچال های ساید بوش

در یخچال های قدیمی تر بوش ازکمپرسور های پیستونی استفاده می شد. این نوع کمپرسور ها دارای قطعات زیادی در داخل خود بودند به همین دلیل نیز دارای استهلاک و اصطکاک بیشتر در نتیجه سر و صدا و مصرف بسیار بیشتری بودند اما در مقایسه با دیگر کمپرسور ها می توانستند سرمایش بیشتری را ایجاد بکنند. اما امروزه در این یخچال ها با برند Bosch ، کمپرسور های جدیدی استفاده می شود که با نام کمپرسور اینورتر خطی معرفی شده اند. فناوری اینورتر در این نوع یخچال های ساید بوش باعث شده است تا مصرف کمپرسور به 40 درصد میزان قبلی در یخچال های قدیمی برسد.

در نتیجه یخچال های امروزی بوش همگی در ردیف کم مصرف ترین یخچال های حال حاظر دنیا هستند. به دلیل وجود قطعات متحرک کمتر در کمپرسور های اینورتر خطی، صدای خروجی نیز به شدت افت پیدا کرده است. ماندگاری این کمپرسور به دلیل استفاده از بهترین امکانات روز دنیا و قطعاتی فوق العاده ، به بالای ده سال خواهد رسید چراکه برند بوش و این کمپانی آلمانی ، کمپرسور های خود را به مدت ده سال ضمانت خواهد کرد.

 

 

10 نکته در مورد یخچال های ساید بوش

گاز های مبرد مورد استفاده در کمپرسور ها

گاز مبرد در یخچال ها از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه علاوه بر ایجاد سرمایش به وسیله کمپرس آن در کمپرسور ، باعث می شود تا مصرف نیز کاهش داده شود. البته باید گفت که ساختار این گاز ها نیز برای محیط زیست بسیار حائز اهمیت است. مثلا در یخچال های قدیمی تر حتی یخچال های بوش از گاز R22 استفاده می شد که در ساختار خود اتم کلر فعال را جای داده است که در صورت آزاد شدن به لایه اوزون آسیب وارد می کند و باعث افزایش دمای زمین می شود.

اما امروزه از گازی های جدیدی در یخچال های ساید بوش استفاده می شود. گاز های مبرد R410a و R600a  از این دسته گاز ها هستند که در ساختار شیمیایی خود گاز کلر ندارند و بهترین میزان بازده و مصرف را به خود اختصاص خواهند داد.

مصرف بسیار کم در یخچال های ساید بوش

مصرف انرژی در یخچال ها بعد از ظرفیت آنها اولویت هر فردی برای انتخاب است. پس به همین دلیل برند بوش بیشتر تلاش خود را برای کاهش مصرف و افزایش بهره وری انرژی در یخچال ها انجام داده است. تا حدی که در سیستم احیای قدرت یا همان موتور و کمپرسور آنها، فناوری اینورتر را قرار داده است تا بازده و بهره وری انرژی به بیشترین مقدار خود برسد. استفاده از فناوری اینورتر به همراه گاز های مبرد جدید باعث شده است تا برچسپ های انرژی اختصاص داده شده به یخچال های بوش از نوع A ، A+ ، A++ و A+++ باشد که به معنای بیشترین  میزان صرفه جویی در مصرف برق است.

اما باید بدانید که یخچال های جدید بوش از جمله یخچال های ساید بای ساید آن دارای برچسپ Energy Star از ایالت متحده آمریکا هستند. معنی این برچسپ این است که محصول مورد استفاده می تواند بیشترین میزان صرف جویی و حفاظت از محیط زیست را ارائه کند تا از محیط انسان ها محافظت کند و هم پس اندازی برای خرج انرژی باشد.

 

میزان صدای بسیار کم

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، میزان صدای خروجی در این یخچال ها بسیار کم می باشد چراکه علاوه بر بدنه عایق در برابر خروجی صدا، کمپرسور استفاده شده نیز کمترین میزان صدای خروجی را به خود اختصاص می دهد. به طور کلی صدا در این نوع از یخچال های ساید بای ساید بوش در بیشتری حالت نیز به بیش از 48 دسیبل نخواهد رسید و این یعنی محیطی کاملا آرام و بی سر و صدا در خانه و هر جا که این یخچال ها حضور داشته باشند.

 

10 نکته در مورد یخچال های ساید بوش

جریان هوای داخلی و سیستم های بهداشتی یخچال های ساید بوش

در یخچال های قدیمی دما در هیچ کدام از مناطق داخلی یخچال هماهنگ نبود و چیزی به اسم یکسانی دما اصلا وجود نداشت چراکه هیچ فناوری یا سیستمی برای به جریان انداختن های سرد و خنک وجود نداشت. اما در یخچال های ساید بای ساید امروزی بوش ،فناوری جدیدی کار گذاشته شده است که با نام Multi Air Flow معرفی شده است. این فناوری هوای سرد و خنک داخلی را با هماهنگی چند برابری به جریان خواهد انداخت تا هوا حتی به بسته ترین مناطق یخچال برسد و مواد غذایی به بهترین شکل ممکن نگهداری شوند و همان عطر و بوی اولیه را حفظ کنند.

همچنین فناوری Hygiene Fresh نیز در این یخچال ها یافت می شود که هوای خروجی و ورودی را فیلتر خواهد نمود و همه نوع عوامل بیماری زا و بیگانه را حذف خواهد نمود تا محیطی کاملا بهداشتی و سالم را به وجود بیاورد. این فناوری ها باعث می شوند تا هوای داخلی یخچال هر روز عوض شود و هیچ بویی در یخچال باقی نماند تا همیشه بوی عطر تازگی در فضای داخلی یخچال حس شود.

سیستم بدون برفک برای افزایش میزان بازده فریزر

در یخچال های امروزی بوش یک فناوری محشری وجود دارد که باعث می شود تا هیچ برفکی در آنها به وجود نیاید. این فناوری که سیستم بدون برفک یا همان No Frost نام دارد با ساختار های لوله ای و مشبک خود باعث می شود تا همه آب های اضافی و بخار موجود در فضای داخلی به وسیله این ساختار ها به بیرون منتقل شود و یا اینکه توسط گرمای موتور به صورت بخار از پشت یخچال خارج شود.

در نتیجه مانع از تشکیل برفک های سنگین حتی بسیار کم در یخچال می شود تا نگه داری مواد غذیی به درازا بیانجامد و حس تازگی و بوی طبیعی مواد غذایی همچون میوه و سبزی حفظ شود. این سیستم بیشتر برای داخل قسمت فریزر کاربرد دارد.

 

سیستم های انجماد و سرمایش سریع برای مواقع ضروری

علاوه بر کلیه فناوری های بالا که برای افزایش کیفیت نگه داری مواد غذایی بودند، دو فناوری دیگر نیز در این یخچال ها وجود دارند که می توانند در مواقعی که مواد غذایی جدیدی در یخچال قرار می دهید بسیار سودمند واقع شوند. در واقع وقتی مواد غذایی جدیدی در یخچال قرار می دهید ، دمای یخچال بالا می رود و ساختار مواد غذایی قبلی تهدید خواهد شد.

پس برای جلوگیری از این اتفاق فناوری Super cooling برای یخچال و Super Freezing برای فریزر فعالیت می کنند تا سریعا هوای خنک و منجمد کننده ای را به داخل فضای یخچال ارسال کنند و از بالا رفتن دما جلو گیری نمایند. در نتیجه یخچال های بوش همیشه به فکر بهترین ایده و خلاقیت ها برای افزایش ماندگاری مواد غذیی بوده اند.

 

فناوری های هوشمند در یخچال های ساید بوش

در جدیدترین یخچال های ساید بوش، فناوری هایی تعبیه شده است که به عنوان فناوری های اتصال کننده به دیگر دستگاه های مجاور از جمله گوشی های هوشمند فعالیت می کنند. یکی از این دسته تکنولوژی ها، Home Connect می باشد که از طریق نقطه اتصال و وای فای می تواند یخچال های ساید بای ساید را به اینترنت متصل کرده و از آن جا هم به برنامه نصب شده بر روی گوشی های هوشمند متصل شود تا همه نوع تنظیمات داخلی یخچال ها از راه دور و فقط از طریق چند لمس ساده کنترل شود.

این برنامه راحت ترین شیوه استفاده از یخچال های ساید را فراهم می نماید. همچنین یک قفل هوشمند نیز برای جلوگیری از آسیب های احتمالی ناشی از کودکان ایجاد شده است که با بستن درب ها در هر لحظه ای فعال می شود. همچنین در مواقعی که درب یخچال باز می ماند، سیستم داخلی به صورت هوشمند آژیر های خطری را فعال سازی می کند تا سریعا نسبت به بستن درب اقدام نمایید و از خسارات وارده به مواد غذایی جلوگیری کنید.

 

10 نکته در مورد یخچال های ساید بوش

در نهایت درمورد یخچال های ساید بوش

امروزه بیشتر یخچال هایی که تولید می شوند دارای کیفیت خوبی برای نگه داری مواد غذایی هستند اما در ردیف اول این یخچال ها، ساید بای ساید های بوش قرار می گیرند که فناوری ها و تکنولوژی های قدرتمندی را در خود جای داده اند. طراحی زیبا با سبک خاص آنها از جمله درب فرانسوی و ساید بای ساید آنها ، کمپرسور های اینورتر ، مصرف بسیار کم و فناوری های ارتقا دهنده سطح کیفیت نگه داری ، از مهمترین مشخصات یخچال های کمپانی بوش هستند.

قیمت یخچال های بوش نیز نسبت به دیگر برند های موجود در بازار دارای محدوده مناسب تری برای خرید می باشند در نتیجه بهترین انتخاب بین یخچال های موجود در بازار خواهند بود. در نهایت از شما عزیزان می خواهیم که در مورد نوشته و مقاله بالا ، نظرات خود را ثبت کرده و یا اینکه از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید تا در مقاله های بعدی به طور مفصل به آنها بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شش =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد