بارباکو
10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

مقدمه در مورد یخچال های ال جی

اگر به عنوان یک خریدار به بازار های داخل ایران و حتی جهان مراجعه کنید، مطمئنا دچار سردرگمی خواهید شد چراکه تعداد برند های موجود بسیار زیاد بوده و همین دلیل توصیه نکردن خرید بدون کسب اطلاعات ماست. مطمئنا برند های زیادی برای خرید به شما پیشنهاد می‌شود و یخچال های زیادی را خواهید دید اما محال است که برندی به اسم  LG به گوشتان نخورد چراکه یکی از سه برند و کمپانی موفق در سرتاسر جهان است که یخچال های موفقی را در این زمینه تولید کرده است.

دلیل محبوبیت و موفقیت این یخچال ها این است که می‌توانند علاوه بر نگه داری با کیفیت مواد غذایی در داخل فضای بزرگ خود، ماندگاری بسیار بالا و مصرف ناچیزی را نیز برجای بگذارند. کپرسور استفاده شده در آنها از بهترین کمپرسور های موجود در بازار می باشد ‌و صدا و مصرف بسیار کمی را ایجاد خواهد نمود. در مقاله زیر به 10 نکته برجسته در مورد این یخچال ها با برند کره ای ال جی خواهیم پرداخت.

طرح ها و ظرفیت های جذاب یخچال های ال جی

تعداد مدل های یخچال های ال جی در طرح ها و مدل های خاصی تولید می‌شوند که شامل یخچال های ساید بای ساید، بالا پایین که فریزر برحسب نوع می‌تواند بالا یا پایین قرار بگیرد، یخچال های دوقلو می‌شوند. هر کدام از این نوع یخچال های ال جی در طرح های مختلف با ظرفیت های مختلفی تولید می‌شوند. ظرفیت یخچال های بالا پایین 220 لیتر شروع شده و به 350 لیتر می‌رسد که هر کدام از یخچال های دو قلو نیز این ظرفیت را به خود اختصاص می‌دهند اما یخچال های ساید بای ساید از ظرفیت 450 شروع شده و به نزدیک 855 لیتر خواهند رسید.

در نتیجه یخچال های ال جی برای همه نوع سلیقه و هر خانواده ای با هر جمعیتی طراحی شده اند تا همه خریداران از خرید خود راضی باشند و این یک برتری عالی برای این برند است.

 

 

10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

 

نمای ظاهری شیک و جذاب و کاملا ضد زنگ

تقریبا همه نوع یخچال های ساید بای ساید شامل سه بدنه استیل، فلز ضد زنگ ساده، پلاتینیوم هستند و با این سه ساختار به بازار ها روانه خواهند شد. رنگ آنها هم سفید، نقره ای و مشکی مات خواهد بود در نتیجه برای هر دکوراسیونی رنگ مجزایی درنظر گرفته می‌شود تا به بهترین شکل ممکن با آنها ست شوند. بر روی اکثریت این یخچال ها یک عدد نمایشگر از نوع LED یا ساده تعبیه می‌شود تا اطلاعات دقیقی از مواد غذایی داخل یخچال بر روی آن به نمایش در بیاید.

این نمایشگر ها در رنگ های مشکی و نقره ای تیره وجود دارند. در کنار این نمایشگر، آب ریز و یخ ریز نیز وجود دارد. این آبریز می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن، آب سرد و خنک و در بعضی از یخچال ها، تکه های مستطیلی یخ را نیز در اختیار کاربر و استفاده کننده قرار بدهد. اما مهم تری ویژگی که در چند سال اخیر به یخچال های برند LG اضافه شده است، قابلیت ضد اثر انگشت است که برای جلوگیری از باقی ماندن جای انگشت کودکان و حتی بزرگسالان ایجاد شده است.

این نوع مشخصات در همه یخچال های ال جی از جمله بالا پایین ، دو قلو و ساید بای ساید یکسان بود اما دو نوع ویژگی ظاهری در یخچال های ساید بای ساید ال جی وجود دارد که فقط مختص به آن ها می باشد. قابلیت Door in Door یکی از این قابلیت هاست. این قابلیت به صورت دو عدد درب بر روی هم شکل می گیرد که وقتی یکی از آنها باز می شود بدون اینکه درب به صورت کامل باز شود، می توانید به چندین نوع مواد غذایی از جمله بطری ها دسترسی داشته باشید و حتی دیگر محتوای داخل یخچال را نیز مشاهده نمایید بدون اینکه یک ذره از هوای سرد و خنک داخل یخچال هدر برود.

قابلیت بعدی که در سال 2018 به یخچال های ال جی اضافه شده است ، قابلیت اینستا ویو Inasta View است. این قابلیت از یک شیشه تاریک و مشکی بر روی درب اصلی تشکیل شده است که فقط با دو بار ضربه زدن بر روی آن شفاف خواهد شد و همه محتوای داخل یخچال به نمایش در خواهد آمد بدون اینکه حتی درب اصلی تکان بخورد و باز شود. این دو قابلیت در یخچال های ال جی هم باعث جذابیت بیشتر یخچال ها می‌شوند و هم اینکه میزان مصرف را به شدت پایین خواهند آورد چرا که از هدر رفتن هوای سرد و خنک جلوگیری می‌کنند.

 

نمای داخلی و قفسه های کاربردی یخچال های ال جی

نوع طبقات و قفسه های هر یخچال با بقیه یخچال ها کاملا متفاوت خواهد بود چرا که هر یخچال به اندازه ظرفیت خود قفسه و طبقات در اختیار دارد اما جنس اکثر آنها از شیشه های نشکن می‌باشد که بر روی آنها لایه ای از فلز پوشیده شده است تا در برابر رطوبت و عوامل خورنده مقاوم باشد. این طبقات و قفسه ها به خوبی می‌توانند وزن مواد غذایی را حفظ کند و پایدار باقی بمانند.

در جدیدترین یخچال های ال جی از جایخی های خاصی برای آبریز استفاده می‌شود که با نام Space Plus معرفی شده است. این جایخی به شکل بسیار عالی ساخته شده است هم دارای طراحی زیبایی می‌باشد و هم فضای کمتری را اشغال می‌کند تا ظرفیت کلی یخچال بالا برود.

همچنین در همه نوع یخچال های ال جی یک عدد محفظه مخصوص میوه و سبزیجات وجود دارد که دارای دمای بهتر نسبت به سایر قسمت هاست، در نتیجه این نوع مواد غذایی به بهترین شکل ممکن نگه‌داری می‌شوند. قفسه بعدی که در تعدادی از یخچال های ساید بای ساید جدید ال جی وجود دارد، قفسه Fresh Zone است. این قفسه بدین شکل طراحی شده است که می‌توان دمای آن را به دلخواه تنظیم کرد یعنی اینکه هم می‌توان به عنوان فریزر و هم به عنوان یخچال از آن استفاده کرد.

 

10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

کمپرسور اینورتر خطی با گاز مبرد مورد استفاده

یخچال های امروزی ال جی دارای یک نوع کمپرسور هستند که بهترین نوع از کمپرسور های موجود در بازار هاست. این کمپرسور که اینورتر خطی نام دارد، دارای کمترین تعداد قطعات متحرک می‌باشد. در نتیجه کمترین میزان مصرف را به دلیل اصطکاک و استهلاک کم ایجاد می‌کند. این کمپرسور دارای فناوری اینورتر است یعنی اینکه در مصرف انرژی به میزان 30 درصد در همه نوع یخچال های ال جی صرفه‌جویی خواد نمود. میزان صدای خروجی یخچال های دارای کمپرسور اینورتر خطی نیز در مقایسه با دیگر یخچال ها بسیار کمتر می‌باشد.

گاز مبرد مورد استفاده در یخچال های ال جی نیز ، دو نوع می‌باشد. در یخچال های قدیمی تر از گاز مبرد R_410a استفاده می‌شد. این گاز در ساختار خود هیچ گونه اتم کلر فعالی ندارد در نتیجه برای محیط زیست هیچ آسیب و ضرری ندارد. همچنین با راحت ترین شیوه ممکن منبسط می‌شود و به همین دلیل باعث مصرف کمتر کلی یخچال می‌شود. اما در جدیدترین نوع از یخچال ها به خصوص یخچال های ساید بای ساید، گاز مبرد مورد استفاده R_600a است که درجه بالاتر گاز بالاست و بهترین بازده و نتیجه را به وجود می آورد.

سیستم جریان هوای چند گانه و ضد برفک در همه نوع یخچال های ال جی

تقریبا همه نوع یخچال های برند و کمپانی معرکه ال جی در دو نوع فناوری و تکنولوژی نوین امروز شباهت دارند، که هردوی آنها برای بالا بردن کیفیت و زمان ماندگاری مواد غذایی هستند. یکی از این فناوری ها، سیستم جریان هوای چند گانه یا همان Multi Air Flow است. این سیستم به عنوان یک موتور در داخل یخچال برای به جریان انداختن هوای سرد و خنک عمل خواهد کرد. در نتیجه هوای سرد و منجمد کننده به تمامی قسمت های یخچال حتی داخل قفسه های مخصوص نیز خواهد رسید و محافظت و نگه داری آن ها با بو و ساختار طبیعی تضمین خواهد شد.

در کنار این تکنولوژی محشر، سیستم ضد برفک نیز در این یخچال ها تعبیه شده است که نام علمی آن No Frost است. این سیستم خواهد کوشید تا با سیستم لوله کشی خود که در لا به لای فضای داخلی نصب شده است، تمامی آب ها و بخار های اضافی را به بیرون از یخچال منتقل خواهد نمود تا از تشکیل شدن و تبدیل شدن آن ها به برفک جلوگیری کند. بدین ترتیب ساختار و بافت هر نوع میوه ای به بهترین شکل حفظ می‌شود چراکه درصد رطوبت در این یخچال ها به مراتب بیشتر از یخچال های دیگر خواهد بود حتی به بیش از 30 درصد حالت عادی می‌رسد.

 

10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

 

سیستم هایی برای افزایش بهداشت در یخچال ها

در یخچال ها به دلیل وجود انواعی از مواد غذایی، همیشه بو های متعدد و ناخوشایندی وجود خواهد داشت که در صورتی که از یخچال به بیرون رانده نشوند، باعث رنجاندن استفاده کنندگان خواهند شد. کمپانی ال جی برای جلوگیری از این اتفاق در یخچال های خود از سیستم و تکنولوژی جدیدی استفاده کرده است که با نام Hygiene Fresh معرفی شده است. این سیستم بهداشتی به عنوان یک خارج کننده، تمامی هوای داخل یخچال را به داخل خود می کشاند بدون اینکه درجه دما کاهش پیدا کند. اما همه نوع بو و عوامل بیماری زای معلق در هوا را از بین خواهند برد.

یکی دیگر از فعالیت هایی که این فناوری انجام می‌دهد، وارد کردن هوای سالم به یخچال است چراکه هوا را فیلتر کرده و آن را از نظر بهداشتی به بالاترین سطح استاندارد می‌رساند. این سیستم، بهترین نوع از سیستم های ال جی برای افرادیست که به مواد بیگانه آلرژی دارند.

سیستم های سرمایش و انجماد سریع بری کارایی بهتر

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که هنگامی که مواد غذایی جدیدی را در داخل یخچال قرار می‌دهیم به دلیل دمای بالای آن ها احساس کرده باشیم که دمای کلی یخچال نیز تغییر کرده باشد و حتی به درجات بالاتری نیز رسیده باشد. باید بدانید که این بالا و پایین رفتن دما در یخچال ها باعث می‌شود که ساختار و بافت مواد غذایی از قبل قرار داده شده در یخچال و فریزر، دستخوش تغییراتی شوند که بح ضرر آنها خواهد بود و زمان نگه داری را مطمئنا پایین خواهد آورد.

برای جلوگیری از این اتفاق در یخچال های برند و کمپانی LG، سیستم های سرمایش و انجماد سریع تعبیه شده است. سیستم سرمایش در قسمت یخچال قرار دارد و سیستم انجماد نیز در قسمت فریزر قرار دارد که به محض وارد کردن مواد غذایی جدید می‌توانید آنها را فعال کرده تا در یک چشم بر هم زدن دما را کاهش داده و سریعا مواد غذایی جدید را به دمای مواد غذایی قدیمی نزدیک کنند تا از این بالا و پایین رفتن دما ها جلوگیری شود.

 

10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

سیستم های هوشمند یخچال های ال جی برای برقراری ارتباط بین دستگاه ها

یکی از جذابیت های اصلی محصولات ال جی این است که این محصولات می‌توانند با دیگر محصولات داخل خانه از جمله گوشی همراه ارتباط برقرار کنند. برنامه و تکنولوژی Smart ThinQ در این محصولات باعث می‌شود تا به راحتی بتوانند از طریق وای فای به دیگر محصولات متصل شوند و از طریق آنها از راه دور تحت کنترل قرار بگیرند.

کاربران با استفاده از برنامه نصب شده داخل گوشی خود، این تلویزیون ها را کنترل و برنامه های جدیدی را نیز برای آنها دانلود و نصب می‌کنند. در جدیدترین مدل از یخچال های ال جی حتی از دستیار های صوتی نیز استفاده شده است. این دستیار های صوتی که شامل Alexa و Google Asisstant می‌شود، از طریق صدای کاربر به کنترل و تغییر تنظیمات یخچال و فعال کردن انواع بخش های آن خواهند پرداخت. این برنامه ها به یک گیرنده دیجیتال صدا برای انتقال نیازمندند.

 

10 نکته مهم در مورد یخچال های ال جی !

 

فناوری های هوشمند کاربردی در یخچال های ال جی

کاربردی ترین فناوری هوشمندی که از یک هوش مصنوعی کمک می‌گیرد، سیستم تشخیص هوشمند عیب های یخچال است. این عیب یابی هوشمند می‌تواند هر نوع ایراد و عیبی را در یخچال ها شناسایی می‌کند تا سریعا آن ها را به کاربر گزارش کند و کاربر نیز در اسرع قت نسبت به حل آنها اقدام نماید. برای جلوگیری از مصرف بیشتر و هدر رفتن هوای سرد و خنک دراین یخچال ها، یک سیستم اخطار باز ماندن درب نیز  طراحی شده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن باز ماندن درب را با صدای آژیر کوچکی اطلاع رسانی کند.

قفل کودک نیز برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کودان و بچه ها در این یخچال ایجاد شده است. این سیستم سریعا درب را قفل می‌کند تا بچه نتواند به یخچال و خودشان آسیب وارد کنند.

در نهایت

به طور کلی یخچال های ال جی دارای فناوری ها و امکانات فوق العاده هوشمند هستند که همین مشخصه نیز باعث شده تا بیشترین فروش را در بین همه نوع یخچال ها داشته باشند. میزان مصرف آن ها به دلیل استفاده از کمپرسور اینورتر و تکنولوژی های کاهنده مصرف به کمترین میزان رسیده است تا حدی که برچسپ های اختصاص داده شده به آنها همگی از نوع A تا A+++ است. این برچسپ ها نمایانگر میزان صرفه جویی بالای 30 درصد می‌باشد. در کنار این میزان مصرف بسیار کم، میزان صدای خروجی نیز در حالت ناچیزی قرار گرفته است.

میزان صدای خروجی در بدتری حالت به 45 دسیبل نخواهد رسید و این یعنی توجه ویژه کمپانی ال جی به استفاده کنندگان از وسایل آن. قیمت این وسایل در مقایسه با دیگر برند ها کمی بالاتر می‌باشد اما اگر ماندگاری و امکاناتی که این برند در اختیار دار را محاسبه کنید، واقعا دارای کمترین قیمت در بین همه نوع برند ها هستند. برای خرید و یا دریافت رایگان مشاوره در مورد محصولات ال جی از جمله یخچال های آن با کارشناسان ما در واحد پاسخگویی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد