بارباکو

راهنمای خرید یک جاروبرقی ایده آل

امروزه لوازم خانگی بزرگ و حتی ریز، بیشتر از هر چیزی در محیط داخل خانه ضروری هستند و اگر حضور آنها نباشد، نمی توان راحتی و آسایش چندانی را انتظار داشت. تعداد لوازم خانگی بسیار زیاد است اما از مهمترین آنها جاروبرقی است. جاربرقی وسیله ای است که از یک موتور دارای قدرت مکش ، یک لوله جمع آوری کننده، کیسه یا مخزن و چند عدد چرخ برای نقل و انتقال تشکیل شده است که کار اصلی آن مکش هر نوع آشغال و کثیفی بر روی انواعی از سطوح است.

در بازار های جهانی و حتی داخل ایران، تعداد بسیار زیادی از جاروبرقی ها با ظرفیت ، برند و شکل های مختلف تولید می شود که هر کدام بر اساس نیاز بازار و خریداران طراحی و ساخته می شوند. برای اینکه صاحب یکی از این جاروبرقی ها شوید باید قبل از خرید حتما جاروبرقی مورد تایید خود را انتخاب کنید و آن را بر اساس نیاز و توان مالی خود گلچین نمایید. امروز و در مقاله زیر به شما عزیزان خواهیم گفت که خرید چه جاروبرقی هایی به صرفه بوده و یک جاروبرقی خوب چه ویژگی هایی دارد.

قبل از هرچیزی ، سطح مالی خود را برای خرید جاروبرقی بسنجید

اصلی ترین مسئله و قبل از هر چیزی باید به مسئله مالی توجه بسیار زیادی داشته باشید چراکه برای خرید یک جاروبرقی خوب با همه نوع امکانات و ویژگی های برجسته، به صرف هزینه زیادی نیاز می باشد اما این چنین نیست که با هزینه متوسط نتوان جاروبرقی خوبی را خریداری کرد. بعضی از برند ها در بازار های ایران همانند سامسونگ و ال جی به دلیل استفاده از امکانات پیشرفته تر دارای قیمت بالاتری در بین جاروبرقی ها هستند.

پس برای اینک صاحب یک  جاروبرقی خوب با ویژگی های انتخابی خود شوید، همه نوع جاروهای با قیمت مشابه و مورد پسند خود را یادداشت کرده و آن ها را با هم مقایسه کنید تا بهتزین آن ها را به عنوان خرید اصلی برگزینید.

کدام نوع جاروبرقی بهتر است؟

همانطور که گفته شد، در بازار های ایران و جهان تعداد زیادی جاروبرقی با مشخصات متفاوت وجود دارد اما در بین این همه مدل جارو ، کدام یک از آنها بهتر بوده و می تواند انتظارات را برآورده کند. از رایج ترین تقسیمات بین جاروبرقی ها ، جاروهای کیسه دار و بدون کیسه است که اولین سوالی که به ذهن خریداران خطور می کند این است که کدام یک از این جاروها بهتر بوده و ویژگی های برتری دارد.

جارو های کیسه دار ، دارای یک عدد کیسه یک بار یا چند بار مصرف است که در هر لحظه که اراده کنید می توانید آن را خارج کرده و بعد از شستشو یا تمیز کردن آن را دوباره جا اندازی کنید. این نوع کیسه ها دارای ظرفیت های گوناگونی هستند که مهمترین مسئله در ظرفیت آنها، مخزنی است که در آن قرار دارند. جاروبرقی های مخزن دار هم بدون کیسه هستند و آشغال و گرد و غبار مستقیما به داخل مخزن وارد می شوند و بعد از هر بار استفاده حتما باید تخلیه شده و شستشو داده شود تا برای بار بعدی بتواند عمل مکش را به خوبی انجام دهد.

تعیین اینکه جاروبرقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار، عمل بسیار ماهرانه ای نیست چراکه این نوع جاروها را باید بر اساس نیاز خود و سلیقه فرد انتخاب کرد و کیفیت آنها نیز بسته به برند و قطعات به کار برده شده در آن هاست اما هر کدام از آنها برتری هایی نیز نسبت به دیگری دارند. جارو های کیسه دار، به دلیل وجود کیسه می توانند گرد و غبار بیشتری را به دام انداخته و مانع از خروج آنها به هوای تنفسی استفاده کنندگان شوند و جاروهای مخزن دار نیز برخلاف کیسه ای می توانند طول عمر مخزن بیشتری را به نام خود ثبت کنند.

در بازار های امروزی و نوین جاروبرقی های دیگری نیز مانند جارو های رباتیک ، شارژی ، و جاروبرقی با قابلیت مکش آب نیز وجود دارند که این جاروها نیز به دلیل ساختار مخصوص خود باید توسط خریدارانی انتخاب شوند که برای کسب و کار آنها بسیار ضروری می باشد چراکه خرید این جاروبرقی ها برای خانه های معولی به صرفه نیستند و نمی توان انظارات زیادی از آنها داشت.

به توان و قدرت جاروبرقی ها توجه ویژه ای داشته باشید

یکی‌ از مهمترین نکات در انتخاب یک جاروبرقی ایده آل، توان و قدرت آنهاست. میزان قدرت و توان جاروبرقی ها برای ایجاد مکش عالی بسیار ضروری است تا بتواند ریزترین آشغال ها و گرد و غبار را جمع آوری کرده و محیطی تمیز را فراهم نماید. هرچقدر میزان توان جاربرقی بیشتر باشد، بهتر می تواند کیفیت جاروکردن و تمیزکاری را افزایش دهد اما باید توجه داشت که توان بسیار بالا نیز میزان مصرف زیادی را به بار می آورد.

به صورت کلی می توان برای خانه های معمولی ، جاروبرقی های با توان 1500 تا 2500 را انتخاب کرد و بهترین نتیجه را از آنها برد. بعضی از جاروبرقی ها دارای دکمه های مخصوص کنترل توان خروجی و قدرت هستند که اگر این دکمه وجود داشت، کارایی جاروبرقی نیز افزایش پیدا می کند. کسانی که در خانه خود دارای فرش های با ضخامت بالا هستند، پیشنهاد می شود.

جاروبرقی های با توان بالا خریداری بکنند برخلاف کسانی که دارای سطوح صافی همانند پارکت ها هستند که باید جاروهای با توان کمتر انتخاب کنند. یک نکته آموزشی نیز وجود دارد که در صورت افت توان در جاروبرقی ها، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که کیسه جاروبرقی را سریعا خالی کنید و آن را شستشو دهید سپس دوباره فعالیت را شروع نمایید.

جارو برقی هایی را خریداری کنید که درای فیلتر های خروجی هوا هستند

همه نوع جاروبرقی های موجود در بازار، هنگام فعالیت و جاروکردن، گرد و غبار هایی را ایجاد خواهند نمود که در صورت رسیدن آنها به دستگاه تنفسی، موجب بیماری های بسیار بدی می شوند. برای جلوگیری از این نوع اتفاق ها، در جاروبرقی های امروزی فیلتر های گوناگونی تعبیه می شود که از خروج این عوامل از جمله گرد غبار و میکروب ها جلوگیری می کنند تا محیطی کاملا بهداشتی و سالم را به وجود بیاورند.

از مهمترین فیلتر های بهداشتی موجود در جاروها باید به HEPA 11 و HEPA 13 اشاره کرد که جدیدترین و قوی ترین فیلتر های موجود در بازار های امروزی هستند. این فیلتر ها در بعضی از جارو ها دارای قابلیت شستشو هستند و به راحتی می توان آنها را تمییز کرد و شستشو داد. به این ترتیب خرید جاروبرقی های با فیلتر عالی، نه تنها بد نیست بلکه باعث سلامتی بیشتر و سلامت شما خریداران عزیز خواهد شد.

جاروبرقی ای را انتخاب کنید که دارای صدای خروجی کمی باشد

یکی از مهمترین ویژگی های هر نوع جارو، صدای خروجی آن است که در بعضی از مدل ها به قدری زیاد است که باعث آزار و رنجش تمامی اعضای خانواده می شود. پس برای جلوگیری از همچنین اتفاقی حتما به میزان صدای خروجی دقت داشته باشید. اگر چه این میزان صدا به نحوه جاو کردن و سطح مورد فعالیت نیز بستگی دارد اما می توان آن را به بهترین نحو امتحان کرد. در سطوح نرم تر صدای خروجی افزایش پیدا می کند همانطور که در سطوح سفت تر این صدا به شدت کاهشی خواهد بود.

محدوده نرمال برای صدای خروجی بین 60 تا 90 دسیبل است و بالاتر از این مقدار به شدت باعث رنجاندن خود استفاده کننده و دیگر اعضای خانواده خواهد شد. اگرچه توان بالا باعث ایجاد خروج صدای بیشتر می شود اما در جدیدترین مدل ها هم توان بالاست و هم صدا کمتر از 75 دسیبل است. پس با دقت فراوان دنبال جاروبرقی بگردید که صدای خروجی کمی داشته باشد.

اهمیت طول لوله تلسکوپی، خرطومی و طول سیم کابل یا برق

اگرچه خریدارن امروزی به طول لوله های مورد استفاده در جارو توجه زیادی ندارند اما شما عزیزان بعد از خواندن این مقاله باید اهمیت خاصی را برای این عوامل در نظر بگیرید چراکه طول زیاد این لوله ها باعث اذیت بیشتر کاربران در هنگام نقل و انتقالات خواهد شد و طول کم آنها باعث کمر درد های مزمن هنگام جاروکردن می شود. طول استاندارد لوله تلسکوپی و خرطومی،  1.2 تا 1.7 متر می باشد پس قبل از خرید جارو نیم نگاهی نیز به این مسئله داشته باشید. اما مهمتر از طول این دو، طول سیم کابل برق است.

سیم کابل کوچک دردسر های بزرگی نظیر شعاع کارکرد کم را به وجود می آورد و باعث می شود برای جاروکشیدن هر نقطه ای از خانه ، به طور مکرر پریزهای برق را تغییر دهید. در نتیجه از جاروکردن های روزانه خسته خواهید شد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که جاروی با شعاع کارکرد کمتر از ۷ متر خریداری نکنید. جارو های با شعاع کارکرد بالای ۷متر ، دارای طول سیم برق بالای ۴ متر هستند.

کدام برند های جاروبرقی برای خرید بهتر هستند؟

تعداد برند های تولید کننده جارو ها بسیار زیاد است و انتخاب یکی از این برند ها به عنوان برند برتر و یا رتبه بدی آن ها یکی از سخت ترین کارها بوده و به هیچ وجه نمی توان آن را سر لوحه کار قرار داد. اما برای اینکه شما عزیزان دچار مشکلاتی ازاین قبیل نشوید و بتوانید بهترین برند را برای جارو خود انتخاب کنید راه کاری را پیشنهاد خواهیم داد. از جاروبرقی هایی که دارای قیمت مناسبی هستند ، چند مورد را انتخاب کنید سپس هر کدام از آنها را با هم مقایسه کرده تا برتری های اصلی آنها را پیدا کنید، در نهایت هر کدام از جاروهایی که برنده شدند را به عنوان انتخاب آخر برگزینید.

برند هایی نظیر سامسونگ ، ال جی از مهمترین و پرفروش ترین جاروبرقی های حال حاظر موجود در بازار هستند اما قیمت های آنها نسبت به دیگر برند ها بالاتر بوده که آن هم به دلیل وجود فناوری ها و امکانات بیشتر است. برند های فکر ، کنوود، بوش، آاگ ، الجی و فیلیپس از دیگر برند ها هستند و نسبت به بقیه برند ها دارای سطح کارکرد و ماندگاری بیشتر و صد البته قیمت مناسب تری هستند.

در نهایت

به طور کلی برای انتخاب یک جارو ایده آل باید به این رقم عوامل بالا اشاره کرد و تک به تک آنها را مورد بررسی قرار داد و از آنها برای نتیجه نهایی استفاده کرد. اگرچه برند های بهتر می توانند جارو های برتری را نیز تولید کنند اما همیشه برند برتر به معنی قیمت مناسبت تر نسبت به توانایی و کارکرد آن نیست.

پس برای جلوگیری از این اشتباه همیشه قبل از انتخاب نهایی، قیمت و مشخصات جاروبرقی انتخابی خود را با مدل ها و برند های مختلف مقایسه کرده و کاستی و برتری های آن را حتما مشخص نمایید. در نهایت هم از شما عزیزان می خواهیم برای بررسی های بیشتر و بالا بردن کیفیت مقاله ها، نظرات خود را برای ما ثبت و یا ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد