بارباکو
مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین

مقدمه مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین

مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین  یخچال ها یکی از دستگاه هایی می باشند که در تمامی خانه ها وجود دارند و نقش بسیار مهمی را در زندگی تمامی ما ایفا می کنند. همانطور که می دانید این دستگاه های پر کاربرد از سایز های مختلف تولید شده اند. و با مارک های گوناگون و مدل و طرح های متنوعی در بازار موجود هستند. که بسته به سلیقه و بودجه و توان هر کسی تولید و عرضه شده اند.

ممکن است هنگام انتخاب و خرید یخچال سوالاتی ذهن خریداران را به خود مشغول کند و آنها را دچار دودلی نماید. از جمله اینکه آیا یخچال ساید بای ساید بهتر است یا بالا و پایین؟!

اگر بخواهیم یخچال های ساید بای ساید را با یخچال های بالا و پایین مقایسه کنیم باید گفت: که هر کدام از این یخچال ها دارای ویژگی های خاص و معایب و مزایای مختص به خود هستند. که هر کدام دارای طرفداران و علاقه مندان خودشان می باشند. در حال حاضر باید بگوییم یخچال فریزرهای بالا و پایین از فروش بسیار زیادی به نسبت ساید بای سایدها برخوردار هستند. در ادامه این مقاله با مزایا و معایب هر کدام از آن ها آشنا خواهیم شد.

 

 

مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین

 

مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین :

یخچال های جدید و مدرن ساید بای ساید، از سری دستگاه های تولید شده و نو می باشند. که از دو یا چند درب ساخته شده اند. امروزه خرید و استفاده از این نوع دستگاه های جادار و عالی بسیار رواج پیدا کرده است. و بسیاری از مردم هنگام طراحی کابینت های خانه خود به گونه ای عمل می کنند که جایی مناسب برای قرار دادن یخچال ساید بای ساید کنار بگذارند تا مناسب آن باشد. از لحاظ طراحی یخچال های ساید بای ساید چند مدل می باشند، بعضی ها :دودرب وسه درب و پنج درب هستند.

این دستگاه ها معمولا از فضای کمتری در فریزر خود برخوردار هستند. ولی در عین حال نما و جلوه  بدنه آن بسیار دلنشین تر و زیباتر می باشد. در تولیدات جدید این یخچال ها از امکاناتی عالی مانند: یخساز، آبسردکن،فیلتر بهداشتی استفاده کرده اند که برای زمانی که مهمان دارید مخصوصا در فصل تابستان بسیار مناسب و بهینه می باشد. استفاده درست و ظرفیت مناسب در این یخچال ها باعث شده است که کاربران بتوانند به آسانی و به راحتی به مواد غذایی و نوشیدنی های قرار داده شده در یخچال دسترسی پیدا کنند.

ظاهر فوق العاده جذاب و زیبای این یخچال ها باعث شده که طرفداران و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند .نکته بسیار مهم این است که ساید بای ساید ها از قیمت بالاتری نسبت به دیگر یخچال ها برخوردار هستند. و از لحاظ کیفیت و استحکام و کارایی، ساید بای سایدها بی نهایت بهتر و مناسب تر عمل می کنند. همچنین سایز یخچال های ساید بای ساید با همدیگر متفاوت می باشد. شما می توانید بنا به نیاز خود و استفاده تان، یخچال ساید بای ساید کوچک، متوسط و یا بزرگ را خریداری نموده .

 

یخچال ساید بای ساید مقایسه ی یخچال سایدبای ساید با بالا و پایین :

 

دمای یخچال های ساید بای ساید :

همانطور که می‌ دانید دمای داخل یخچال بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا سلامت و ماندگاری غذا به دمای داخلی آن بستگی دارد. یکی از مهمترین مزایا و بهترین گزینه ها برای خرید یخچال های ساید بای ساید این می باشد که این دستگاه ها از قابلیت های بسیاری برخوردار است.

که قادر است این امکان را در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند به طور دستی دمای داخلی درون یخچال را تنظیم و تعویض نمایند. به گونه ای که در بیشتر تولیدات یخچال های ساید بای ساید امروزی و جدید، در گزینه حالت تنظیم دمای سوپر آن کاربران قادر هستند که دمای یخچال خود را تا صفر درجه کاهش دهند. همچنین می توانند دمای فریزر را تا 24- درجه سانتی گراد پایین بیاورند. این عملکرد در فصل های گرم به ویژه تابستان بسیار کاربردی و مهم است.

 

دمای یخچال های ساید بای سایدمقایسه ی یخچال سایدبای ساید با بالا و پایین :

 

امکانات جانبی در مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین :

هر دستگاه و محصولی که در طول روز مورد استفاده قرار می گیرد مانند یخچال ها، دارای امکانات جانبی و خاص خود هستند. امکانات جانبی مختلف و گوناگونی که در یخچال های ساید بای ساید تعبیه شده است و باعث شده که علاقه مندان زیادی جذب این محصول شوند همین امر موجب مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین می شود.

وجود امکاناتی مهم و همه پسندی مانند: صفحه نمایش دیجیتال، یخساز، آبسردکن، فیلترهای تصفیه کننده هوا و آب، سیستم اتوماتیک ذوب برفک و غیره…. باعث شده است که کارایی و عملکرد این یخچال ها در آشپزخانه های امروزی به گونه ای بی نقص و عالی به انجام برسد و طرفداران خود را داشته باشد.

همچنین قابل ذکر است که در این مدل از یخچال های شیک و مدرن بخش هایی قرار داده شده که استفاده کنندگان می توانند بعضی از مواد غذایی را که می خواهند در دمایی پایین تری از سایر بخش ها و طبقات یخچال نگهداری شوند قرار دهند. تا از سلامت آن مطمئن شوند. با این گونه از امکانات و ویژگی های نامبروان داشتن یک یخچال ساید بای ساید و خرید آن، می تواند بهترین گزینه برای آشپزخانه های شما باشد.

 

 

امکانات جانبی در یخچال های ساید بای ساید با بالا وپایین :

 

مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین

یکی دیگر از نوع یخچال ها که از خریداران بسیاری برخوردار می باشد یخچال های دوقلو که به صورت  بالا و پایین طراحی شده اند هستند. این دستگاه ها از آن دسته محصولاتی می باشند که در بیشتر خانه ها و آشپزخانه ها وجود داشته و در بین مردم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید این یخچال فریزرهای بالا پایین برای آپارتمان هایی که کوچک هستند و  متراژ کمی دارند مناسب است. همچنین برای خانواده های کم جمعیت و کسانی که تازه ازدواج کرده و زندگی مشترک خود را شروع کرده اند بهترین گزینه برای انتخاب و خرید می باشد.

زیرا علاوه بر قیمت پایین و به صرفه بودن آن، حمل و نقل و جا به جایی کردن آن ها بسیار راحت تر و نیز مناسب تر می باشد. و نسبت به سایر یخچال ها از جمله ساید بای ساید ها جای کمتری را اشغال می کند. این یخچال ها دارای بخش فریزر و بخش یخچال به صورت مجزا بوده که از ظرفیت های متوسط برخوردار می باشد.

قابل ذکر است که یکی از موارد و گزینه های مهم هنگام خرید یخچال فریزرها لازم است مورد توجه قرار بگیرد و به آن اهمیت داده شود تفاوت و مقایسه نمودن یخچال‌های ساید بای ساید با یخچال فریزرهای بالا پایین است.

پس یخچال ها یکی از وسایل بسیار ضروری در خانه‌های می باشد و تصور هر خانه ای بدون یخچال ممکن نیست پس قبل از انتخاب و خرید آن باید اطلاعاتی مهم و کاربردی را در مورد مزیت‌ها و معایب آن کسب نماییم.

 

 

یخچال فریزرهای بالا و پایین:

 

 

یخچال فریزر بالا پایین چند مدل دارد؟

یخچال فریزرهای بالا پایین که همگی با آن آشنایی دارید از قدمت بسیار زیادی نسبت به ساید بای سایدها برخوردار می باشد و بسیار بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. و به چند علت‌ که بسیار مهم است مانند متراژ کم خانه ها و  کمبود جا و همچنین هزینه‌ بسیار کمتر نسبت به ساید بای ساید ها، هنوز هم خریداران و علاقه مندان خود را دارند.

این یخچال فریزرها نیز از دو مدل زیبا ساخته شده اند که کاربران می‌ توانند بسته به سلیقه یا نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید این دو مدل شامل: یکی از مدل های موجود در یخچال بالا پایینی به این صورت است که یخچال آن در قسمت بالا تعبیه شده است و قسمت پایینی آن را به فریزر آن اختصاص داده اند. و در مدل دیگر این یخچال های بالا و پایین، فریزر آن را در قسمت بالایی آن قرار داده اند و قسمت پایینی آن را یخچال آن تشکیل داده است.

مدل یخچال در پایین و فریزر در بالا، مناسب چه کسانی است؟

در این مدل از یخچال فریزرهای بالا پایین، به گونه ای طراحی شده است که بیشترین فضای داخلی آن را برای یخچال در نظر گرفته اند. و فضا و ظرفیت داخلی فریزر آن کوچک و محدود می باشد.اگر بخواهیم واقع بینانه به آن نگاه کنیم باید بگوییم که در واقع این یخچال فریزر بالا پایین که فریزر آن در قسمت بالا و یخچال آن در پایین است بیشتر مناسب افرادی می باشد که به صورت هفتگی و زود به زود و روزانه خرید می‌ کنند. و مواد غذایی و سبزیجات خود  را برای مصرف طولانی و زمان زیاد منجمد نمی‌ کنند.

زیرا قسمت فریزر و فضای داخلی در این مدل یخچال تنها از دو قسمت تشکیل شده است که فقط با چند بسته سبزی و چند بسته گوشت  ظرفیت آن پر می شود. اما فضای داخلی قسمت یخچال آن  بسیار بزرگ می باشد و می توانید ظرف‌ها و مواد خوراکی و میوه‌های زیادی را در آن جای دهید. این نوع یخچال فریزر‌های مدل بالا و پایین، در تولیدات جدید و مدل‌های مدرن تر بیشتر به صورت پهن طراحی شده اند و از قد کوتاه‌ تری بهره برده اند.

 

مدل یخچال در پایین و فریزر در بالا، مناسب چه کسانی است؟

مدل یخچال در بالا و فریزر در پایین مناسب چه کسانی است؟

این مدل از یخچال فریزر‌های بالا و پایین که به این سبک طراحی می‌ شوند معمولا فضای داخلی و ظرفیت بخش فریزر و یخچال آن هم اندازه هم می باشند. و یا شاید کمی بخش یخچال‌ آن بزرگ‌ تر باشد. در بخش فریزر آن و به علت وجود کشوهای متعدد که معمولا 4 یا 5 کشو هستند شما این امکان را خواهید داشت تا تمام مواد غذایی را به صورت جداگانه و مجزا از هم در کشو های مختلف قرار دهید. تا اینگونه هر کشو آن استفاده‌ مخصوص و مختص به خود را داشته باشد. بخش مربوط به یخچال آن نیز از طبقات مختلف و زیادی برخوردار می باشد  که به راحتی می‌ شود از آن‌ها استفاده کنید.

قابل ذکر است که به علت قد بلند بودن و طول زیاد این یخچال‌ها، معمولا استفاده از طبقه‌ بالای آن کمی سخت و دشوار است. پس باید مواد غذایی کم مصرف را در این قسمت بالایی قرار داد.

 

تفاوت و مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین چیست؟

تفاوت و مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین بیشتر در مواردی مانند ظاهر آن، ظرفیت داخلی و ابعاد و همچنین تعداد طبقات و این دستگاه ها دیده می‌ شود.یکی دیگر از تفاوت‌هایی که چشمگیر است تفاوت ارتفاع در این یخچال‌ها می باشد. همانطور که می دانید یخچال‌های ساید بای ساید از یخچال فریزرهای بالا و پایین  کوتاه‌ تر هستند اما با نوع دیگر یخچال فریزرهای بالا پایین تقریبا هم ارتفاع و هم اندازه می باشند. همچنین یکی دیگر از تفاوت های حائز اهمیت دربین این یخچال ها اندازه‌ درب آن ها می باشد.

معمولا درب‌ یخچال های ساید بای ساید نسبت به درب یخچال فریزرهای بالا پایین باریک تر می باشد. اما در ارتفاع و بلندی با درب‌های ساید بای ساید اندازه‌های متفاوت و مختلفی  دارند. به گونه ای که یا بزرگ‌ ترند و یا هم ارتفاع با درب یخچال فریزرها هستند. یکی از تفاوت های دیگر نسبت به هم نوع باز شدن درب های آن ها می باشد. زیرا درب‌های یخچال ساید بای سایدها به نوعی طراحی می شوند که همیشه رو به روی هم قرار می گیرند. به این شکل که یکی از درب ها به طرف چپ باز می‌ شود و دیگری به سمت راست امکان باز شدن دارد.

ولی درب هر دو بخش  یخچال فریزرها‌ی بالا و پایین به گونه ای تولید شده است که هر دو به سمت راست باز می‌ شوند. یخچال‌های ساید بای ساید برای خانواده‌هایی با جمعیت زیاد گزینه‌ ای بسیار عالی است زیرا تعداد طبقات آن بسیار بیشتر است و فضای بیشتری را برای نگهداری مواد غذایی در اختیار شما قرار می ‌دهد.

 

معایب و مزیت ها

هر گونه وسیله ای با هر نوع کارایی و عملکردی که به طور روزانه از استفاده می کنیم دارای معایب و مزایای مختص به خود هستند. یکی از این وسیله ها یخچال است که در طول شبانه روز مورد استفاده و باز و بسته شدن قرار می گیرد. مقایسه ی یخچال ساید بای ساید با بالا و پایین نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بزرگترین عیب یخچال های ساید بای ساید این می باشد که به نسبت یخچال های بالا و پایین  سنگین تر هستند و از جثه بسیار بزرگی برخوردار می باشند. به همین دلیل است که هنگام اثاث کشی و جابجا شدن سختی بسیاری را به همراه دارند و گاهی حمل آن مشکل ساز خواهد بود.

یخچال های بالا و پایین نیز دارای معایبی می باشد مانند: ظرفیت آن ها به نسبت ساید بای ساید ها  کمتر است و در بعضی مدل های الجی ظرفیت یخچال های بالا پایین با ساید بای ساید ها یکی است . همچنین این یخچال ها در مقایسه با یخچال های ساید بای ساید از امکانات بسیار کمتری برخوردار می باشد.

 

 

معایب و مزیت ها در یخچال های ساید بای ساید و بالا و پایین

 

جمع بندی

به طور کلی اگر بخواهیم از این مقاله جمع بندی درستی داشته باشیم باید گفت که اگر  قصد خرید یخچال را دارید و انتخاب شما یخچال ساید بای ساید می باشد قبل از هر چیزی به ابعاد و ظرفیت آشپزخانه خود و جایگاهی که  یخچال آنجا قرار می گیرد دقت کنید. و در صورتی که با مشکل جا مواجه نبودید و کمبود جا ندارید آن را انتخاب کنید زیرا این نوع یخچال در مقایسه با یخچال بالا و پایین فضای بیشتری را اشغال نموده و محیط آشپزخانه را بیشتر کوچک می نماید. همچنین اگر قصد خرید یخچال بالا و پایین را دارید، نکاتی مانند جمعیت خانواده ظرفیت یخچال را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد