بارباکو
why LG Cooler

دلیل برتری کولر گازی های  ال جی چیست؟

ال جی برندی کره ای است که در چندین دهه مختلف توانسته است تا بهترین نوع از کولر گازی ها را به تولید برساند. این برند کوشیده است تا در ساخت این نوع از محصولات از آلیاژ های عالی و امکاناتی ویژه استفاده کند که در این امر نیز موفق بود است به همین دلیل است که در داخل ایران و حتی جهان از طرفداران به خصوصی برخوردار است. خریداران نیز از این نکته خبر دارند که کولر گازی ها نه تنها کالای مصرفی نیستند بلکه کالایی هستند که روی آن ها سرمایه گذاری خواهد شد چراکه اگر جنس و ماندگاری آنها بالا باشد، برای مدت ها بدون هیچ تغییری باقی خواهند ماند.

این نکته یکی از مهمترین دلیل های انتخاب برند ال جی می باشد. کولر گازی های ال جی در طرح ها و ظرفیت های گوناگونی تولید شده اند. این کولر گازی ها یا اسپلیت های دو تکه ال جی حدود 20 درصد از فروش تمام کولر گازی های سطح جهانی را به خود اختصاص داده اند و توانسته اند تا نام خود را به عنوان یکی از برترین برند ها ثبت کنند. در مقاله زیر تک تک مشخصات کولر گازی یا اسپلیت های برند ال جی را توضیح خواهیم داد تا به جواب اصلی این سوال یعنی چرا کولر گازی های ال جی بهتر هستند ، برسیم.

در سرتاسر جهان انواع مختلفی از کولر گازی ها تولید خواهند شد اما تعداد اندکی از آن ها به محبوبیت و یا فروش آنچناجی خواهند رسید. کولر گازی های ال جی در چند مدل اصلی بر اساس شکل و وظیفه تولید می شوند. اول کولر گازی های اسپلیت دو تکه که از یک پنل یا یونیت خارجی و یک پنل داخلی به صورت نصب شدنی بر روی دیوار تشکیل شده اند و به وسیله لوله های مسی یا پلاستیکی به هم متصل شده اند.

دوم کولر گازی های ایستاده هستند که دارای یونیت خارجی و یک پنل ایستاده در داخل ساختمان هستند و قابلیت نصب شدنی ندارد اما این کولر نیز به وسیله لوله های به یونیت خارجی وصل می شود در آخر نیز کولر گازی های کاستی هستند که به ندرت استفاده از آن ها اتقاق می افتد.

چرا کولر گازی های ال جی بهتر است؟

انواع کولر گازی  های ال جی

کولر گازی های ال جی از نظر عملکرد نیز به دو نوع سرمایشی و گرمایشی تقسیم می شوند. این نوع کولر ها به صورت سرمایشی تکی ، سرمایشی گرمایشی به صورت ترکیبی هستند و خود گرمایشی به صورت تکی در آن ها پیدا نمی شود. همچنین این نوع اسپلیت ها از ظرفیت 9000 شروع شده و به ظرفیت 60000 خواهند رسید و بر اساس نیاز کاربران می توانند از هر کدام از آن ها استفاده کنند.

به این ترتیب هر کاربر بر اساس نوع نیاز و استفاده خود ، مختار است در بین انواعی از کولر گازی های مختلف ال جی یکی را انتخاب کرده و از آن استفاده نمایید. تنوع زیاد در انواعی از ظرفیت ها و طراحی های خاص از ویژگی های بارز و عالی کولر گازی های ال جی می باشد.

 

طراحی بدنه و ویژگی های ظاهری اسپلیت های دو تکه ال جی

همه ی کولر گازی های ال جی دو تکه از یک یونیت خارجی و یک یونیت داخلی تشکیل شده اند که به وسیله لوله های مسی و پلاستیکی به همدیگر وصل شده اند تا مایع با فشار بالا را منتقل کنند. پنل داخلی دارای رنگ ها و اندازه های متفاوت است اما در بسیاری مدل ها از پلاستیک بسیار فشرده و عالی تشکیل شده است و می تواند مقاومت خوبی را در برابر انواعی از عوامل خورنده و رطوبتی ایجاد کند. در بعضی از مدل ها این یونیت با پلاتینیوم ساخته شده است و مقاومت بسیار بالاتری را ایجاد خواهد کرد.

بر روی این یونیت یعنی یونیت داخلی در بعضی از مدل ها نمایشگری از نوع LED وجود دارد که بسته به نوع مدل ها دارای شکل و شمایل خاصی بوده و می تواند اطلاعاتی دقیق از داخل کولر و دما را نمایش دهد. در بعضی مواقع این نمایشگر مخفی بوده و به وسیله ریموت کنترل نمایش داده می شود. پره های کولر گازی های ال جی دارای حالت بسیار خاصی هستند چراکه می توانند هوای پرتابی را در چهار جهت مختلف هدایت کرده و باعث شوند هوا به دورترین مناطق نیز برسد.

بدین ترتیب پنل داخلی این کولر ها در رنگ ها و شکل های مختلف با ساختاری خاص به سبکی نوین وجود دارند تا رضایت خریدار به حالت حداکثر خود برسد. یونیت خارجی نیز در مدل های خاصی ساخته می شود اما درحالت حداکثری این یونیت از جنس فلز ساخته می شود و بر روی آن از یک لایه ضد زنگ استفاده می شود. خاصیت این لایه این است که از اجزای داخلی یونیت و حتی ساختار کلی آن در برابر رطوبت و گرماهای بسیار زیاد و تاقت فرسا جلوگیری می کند.

در نتیجه حتی در مناطق گرم و حاره ای نیز دوام خواهد آورد و عملکرد خوبی را ارائه خواهند داد. فن یا پره های این یونیت همیشه ضد زنگ هستند و مقاومت بالایی دارند اما در بضی مواقع در برخی مدل ها از فن های طلایی یا به اصطلاح Gold Fin استفاده می شود تا بهتر بتوانند در برابر عوامل خورنده دوام بیاورند. به دلیل استفاده از بهترین آلیاژها و قطعات فوق العاده، ماندگاری این کولر گاز ها به بیشترین زمان خواهد رسید.

چرا کولر گازی های ال جی بهتر است؟

کمپرسور های مورد استفاده در کولر گازی های ال جی

به طور کلی در کولر گازی های ال جی از دوکمپرسور استفاده می شود. کمپرسور روتاری و کمپرسور اسکرال. کمپرسور اسکرال یا چرخش تیغه های مارپیچی خود که گاز را به داخل لوله مکش می کنند، باعث تولید سرمایش یا گرمایش در کولر گازی می شوند. این نوع کولر گازی ها هم صدای بیشتر و هم مصرف بیشتری را نسبت به روتاری ایجاد می کنند به همین دلیل از آن ها کمتر استفاد می شود مگردر مناطق بسیار گرم که کارایی آن ها بسیار بهتر از روتاری است. در بیشتر کولر گازی های ال جی از کمپرسور روتاری استفاده می شود.

این کمپرسور حدود 40 درصد مصرف کمتری نسبت یه هر کمپرسور دیگر دارد و این صرفه جویی را با چرخش 360 درجه ای چرخ دنده های خود ایجاد می کند. این کمرپسور به دلیل قطعه های صاف خود می تواند استهلاک آن را پایین آورده و کمترین میزان اصطکاک را پدید بیاورد در نتیجه آن ها ، مصرف به کمترین میزان خود خواهد رسید.

یکی از جالب ترین نکته این قسمت این است که به همین دلیل بالا، صدا نیز پایین خواهد آمد و در سخت ترین شرایط نیز صدا به بالاتر از 40 دسیبل در کولر گازی های ال جی نخواهد رسید. در نتیجه‌ وجود کمپرسور های روتاری باعث کاهش مصرف و سر و صدا در کولر گازی های دو تکه ال جی خواهد شد و بازده به مراتب بیشتر از هر کولر هم رده دیگر این محصولات خواهد بود.

چرا کولر گازی های ال جی بهتر است؟

کمترین میزان مصرف در کولر گازی های ال جی با فناوری اینورتر

یکی از جالب ترین ویژگی هایی که در سال های اخیر به کولر گازی های ال جی خصوصا کمپرسور آن ها اضافه شده است، فناوری اینورتر است. بیشتر تولیدی های جدید این برند از این فناوری برخوردار هستند اما نحوه کار و فعالیت و هدف این فناوری چیست؟ فناوری اینورتر که در گولر گازی های ال جی به شکل کمپرسور های دوال اینورتر یا Daul inverter معروف است، باعث مصرف بسیار کمتر کولر گازی ها می شود. این فناوری با قطعاتی که در اختیار دارد، می کوشد تا جریان اولیه برق یا ولتاژ ورودی به کولر را تنظیم کرده و از سیل آن به سمت کولر برخلاف دیگر کولر های قدیمی جلوگیری کند.

به این ترتیب هم مصرف کم خواهد شد و هم به سیستم سیم کشی ساختمان فشار وارد نخواهد شد و همچنین ماندگاری و طول عمر دستگاه نیز بالا می رود. همچنین این  فناوری از خاموش و روشن شدن های مکرر کمپرسور هنگام رسیدن به دمای هدف جلوگیری می کند تا از مصرف زیاد آن ها هنگام روشن شدن جلوگیری کند. به این ترتیب کمپرسور های دوگانه اینورتر ال جی باعث می شوند تا در مصرف انرژی و برق 30 درصد صرفه جویی شود.

مصرف در این کولر گازی های ال جی ها آنچنان پایین است و بازده آنچنان بالاست که به اکثر کولر گازی های ال جی برچسپ انرژی A اختصاص داده شده است. به این دلیل است که اسپلیت های ال جی از طرفداران بیشتری در سرتاسر دنیا برخوردارند.

چرا کولر گازی های ال جی بهتر است؟

در اختیار قرار دادن هوایی صاف و بدون آلاینده

در اکثر کولر گازی های فیلتر هایی برای تصفیه هوا وجود دارد که گرد و غبار و عوامل بیماری زا را از بین می برند. این نوع فیلتر ها که در بعضی از کولر ها دو لایه و چند لایه می باشند، به کوچک ترین ذرات نیز اجازه عبور نخواهند داد و آن ها را یا از بین برده و یا اینکه به دام خواهند انداخت تا بعدا به وسیله شستشو دفع شوند. همه نوع فیلتر های موجود نیز قابیت شستشو داشته می توان آن ها را هر چند وقت یکبار شستشو داده و به راحتی تمیز کرد.

در چند مدل محتلف از کولر گازی های ال جی ، فیلتر های آنتی باکتریال و ضد آلرژی وجود دارد که علاوه بر فیلتر گرد و غبار، عوامل بیماری زا نظیر باکتری ها را نیز فیلتر خواهند کرد تا سطح بهداشت هوای ورودی بالا رفته و سلامت کاربران استفاده کننده از این کولر ها تامین شود.

لازم به ذکر است که این کولر ها در پشت پره های پنل داخلی جای خواهند گرفت و حالت آن ها به شکلی است که می توان محیطی برای رشد باکتری ها باشند اما ال جی در بیشتر اسپلیت های خود سیستمی قرار داده است که بعد از خاموش کردن کولر سریعا محیط را خشک کرده و از رشد آن ها جلوگیری خواهد کرد. بهداشت بالا و در اولویت قرار دادن سلامت استفاده کنندگان از دیگر دلیل های برتری کولر های گازی ال جی می باشد.

فناروری های هوشمند ال جی برای راحتی بیشتر کاربران

کولر گازی های ال جی از آن دسته برند هایی است که علاوه بر ماندگاری بالا و کیفیت خوب محصولات خود، به راحتی بیشتر کاربران استفاده کننده توجه خواهد کرد. به همین دلیل از دو فناوری هوشمند خود یعنی سیستم عیب یابی هوشمند و سیستم  AI ThinQ در آنها استفاده کرده است. سیستم عیب یابی هوشمند به گونه ای است که اگر در کولر گازی عیب یا ایرادی وجود داشته باشد، سریعا آن را پیدا کرده و از طریق اخطار هایی آن را به صاحب محصول اطلاع خواهد داد تا کاربر استفاده کننده نیز در صورت دیدن آن سریعا به حل آن اقدام نماید.

این حالت باعث صرفه در وقت و همچنین سلامت بیشتر دستگاه خواهد شد و هزینه نگه داری کولر را به مراتب کاهش خواهد داد. اما سیستم بعدی سیستم هوشمند اتصال به گوشی همراه یا همان AI ThinQ است. به وسیله این فناوری کاربران خواهند توانست تا کولر خود را سریعا به گوشی هوشمند از طریق وای فای وصل کرده و از آن طریق گوشی و  از راه دور، کولر یا اسپلیت خود را کنترل کنند و تنظیماتی را برای آن فعال یا غیر فعال کنند.

اگرچه برای همه نوع اسپلیت های ال جی، ریموت کنترل های هوشمندی در نظر گرفته شده است اما شما عزیزان از این طریق نیز می توانید به راحتی کولر را کنترل کنید چه بسا از این طریق استفاده از سیستم عیب یابی هوشمند نیز آسان تر خواهد شد.

چرا کولر گازی های ال جی بهتر است؟
گازی های ال جی

حرف آخر در مورد کولر گازی های ال جی

با توجه به ویژگی های بالا در می یابیم که کولر گازی ها یا اسپلیت های ال جی دارای بهترین نوع از ویژگی ها و امکانات امروزی هستند و می توانند هرنوع نیاز و خواسته ما را بر آورده کنند. مصرف و سر و صدا در این کولر ها به شدت پایین آورده شده است و قطعات موجود در آن ها از بهترین آلیاژ ها ساخته شده اند تا بتوانند طول عمر خوبی را ایجاد کنند.

از مهمترین مدل های کولر گازی های ال جی می توان به نکست وان ، نکست پلاس، بیگ تایتان، تایتان، نیو تایتان ، تایتان آرت کول و نکست فایتینگ اشاره کرد که هم اکنون در وب سایت ما در دسترس هستند و می توانید بین مدل های مختلف با ظرفیت های گوناگون ، کولر مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد