بارباکو

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزن دار

اقدام به خرید جاروبرقی نموده‌اید ولی سردرگم شده و سر دوراهی مانده اید، که جاروبرقی کیسه ای یا مخزن دار را خریداری نمایید؟ ما در این مقاله به مقایسه این دو مدل می پردازیم تا خرید را برای شما عزیزان راحت تر کنیم. از آنجا که جاروبرقی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل منزل به حساب می‌آید که تمیزی و پاکیزگی محیط به قدرت و توانایی آن بستگی دارد باید در زمان خرید به عملکرد و دارایی های آن توجه بسیاری نمایید تا به آن گونه که انتظار دارید از پس نیازهایتان برآید.

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزنی

جارو برقی کیسه ای یا بدون کیسه

جاروبرقی های کیسه ای از سه مدل برخوردار بوده که شامل کاغذی پارچه ای و پلیمری هستند. که با این وجود جارو برقی به صورت کیسه ای یا بدون کیسه از آن استفاده می نمایند. حال اگر جارو برقی کیسه ای باشد، باید بعد از تخلیه آن را شستشو داده و خشک کرده و سر جایش قرار دهید. ولی زمانی که کیسه یکبار مصرف استفاده می شود بعد از هر بار پر شدن می توانید آن را دور بیندازید. چون زمانی که یکبار از آن استفاده کردید همانطور که از نامش پیداست دیگر نمی توانید دوباره از آن استفاده نمایید.

کارایی جاروبرقی کیسه ای و یا مخزنی همانند یکدیگر است و هر دو با فشار زیادی گرد و غبار و اظهار را در خود فشرده سازی می کنند. ولی در جاروبرقی های مخزن دار چون مخزن به صورت شفاف طراحی شده و قبل از آنکه پر شود می توانید از آن آگاهی داشته باشید، اقدام به خالی نمودن آن کنید. ناگفته نماند که هر کدام معایب و مزایای مربوط به خود را دارند. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با آنها آشنایی پیدا کنید.

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزنی

مخزن و فیلتر جارو برقی

در واقع در جاروبرقی های مخزن دار شما باید به صورت پیوسته، مخزن و فیلتر جاروبرقی را چک کنید و آن را شستشو دهید‌‌. اما در جاروبرقی های کیسه ای لازم به انجام این کارها نیست. فیلتر جاروبرقی کیسه ای اغلب از جاروبرقی های مخزن دار قوی تر بوده و عملکرد فوق العاده ای دارد در نتیجه از موتور بیشتر حفاظت می شود.

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزنی

هزینه ی اقتصادی جارو برقی

جاروبرقی هایی که به صورت مخزن دار طراحی شده اند بسیار مقرون به صرفه می باشند. چون شما را از خریدن کیسه‌های یکبار مصرف منصرف می سازند. بنابراین اگر جنبه ی اقتصادی را در نظر بگیریم، خرید مخزن دارها به نفع مان است.

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزنی

توجه به بیماری آسم

بیشتر افراد امروزه مشکلات تنفسی دارند و از این عارضه رنج می برند. گرد و غبار و مواد آلاینده موجود در هوا ممکن است حساسیت و آلرژی آنها را تجدید نماید. بنابراین تولید کنندگان به فکر راه چاره ای برای این افراد شدن جاروبرقی هایی را به بازار عرضه نمودند. که به صورت مخزن دار طراحی شدند. تا تخلیه مخزن به راحتی انجام پذیرد و در اطراف گرد و غبار پخش نشده و این افراد را اذیت نسازد.

بنابراین با قاطعیت می توان بیان کرد، که جاروبرقی های مخزنی یک آپشن عالی برای کسانی ست که  آسم و آلرژی های تنفسی دارند. که توصیه ی من به آنان خرید این نوع جاروبرقی هاست. چون به محض وارد شدن گرد و خاک به داخل خون و ریه ها شاید بیماری های جبران ناپذیری برای آن ها پیش بیاید.

مقایسه جارو برقی کیسه ای با مخزنی

گنجایش مخزن جارو برقی

مخزن جاروبرقی کیسه دار که بخشی از آن را به کیسه تعلق دادند فضای کمتری برای ذخیره سازی گرد و خاک و آشغال دارد. ولی جاروبرقی های بدون کیسه مخزن بزرگتر دارد بنابراین با خیالی آسوده می توانید محیط های گسترده خود را جارو کشی نمایید و از بابت پر شدن کیسه نگرانی نداشته باشید. همچنین مخزن جارو برقی‌ های بدون کیسه را از پلاستیک شفاف ساخته اند‌، که در صورت پر شدن مخزن شما زودتر اطلاع پیدا می نمایید.

صرفه جویی در زمان

ناگفته نماند که جاروبرقی های کیسه ای توانایی عالی در نظافت دارند. بنابراین می‌توان بیان کرد در کمترین زمان می تواند جارو برقی تمیزی و پاکیزگی فوق‌العاده‌ای را به محیط‌هایتان ارمغان دهد و رضایت شما را کسب کند. که از مزیت های آن می توان به صرفه جویی در وقت و زمان اشاره داشت.

سروصدا جارو برقی

امروزه به دلایلی همچون دغدغه های فکری و زندگی های مدرن کمتر کسی می توانند صدای خروجی جارو برقی و آلودگی های صوتی توسط آن ها را تحمل نماید. بنابراین اغلب کاربران به دنبال خرید جاروبرقی هایی هستند که صدا و نویز بسیار پایینی دارد. جاروبرقی هایی که به صورت سطلی و مخزن دار طراحی شده اند صدای بسیار بلند تری نسبت به سایر جاروبرقی ها دارند. بنابراین خرید آن را به کسانی که صدای خروجی بلند جاروبرقی عاجز هستند را توصیه نمی کنم.

اندازه و شکل ظاهری جارو برقی

امروزه بیشتر محیط ها را به صورت کوچک و آپارتمانی طراحی  می کنند. بنابراین خرید جاروبرقی هایی با شکل جمع و جور مناسب این محیط ها می باشند. چون فضای بسیار کمی را از محیط انتقال می سازد. جاروبرقی های کیسه ای با شکل و اندازه ی جمع و جوری طراحی شدند، بنابراین باب میل بسیاری از کاربران که محیط های آپارتمانی و کوچک دارند می باشد. چون در کوچکترین فضا درون کمد دیواری جای می شوند.

وزن جارو برقی

جاروبرقی های کیسه ای با بدنه ی سبک و جمع و جور طراحی شده اند بنابراین در زمان جاروکشی بسیار آسان و راحت به دنبال تان به حرکت درآمده و عمل جاروکشی را دل انگیز تر می نماید. و در نتیجه هر چند که  کاربران محیط گسترده ای داشته باشند از عمل جارو کشیدن خسته  نمی شوند.

 

فیلتر هپا جارو برقی

هر دو مدل جاروبرقی از داشتن فیلتر هپا بی نصیب نیستند. این قابلیت در جاروبرقی های کیسه ای بیشتر جواب می دهد و با کارایی و عملکرد عالی که دارد می تواند محیطی تمیز و پاکیزه را در اختیارتان قرار دهد همچنین هوایی، مناسب نفس کشیدن را تقدیم ریه‌هایتان نماید. به گونه ای که ذرات 3 میکرونی را به دام خود می اندازد و قادر به جذب مواد آلاینده ی هوا تا 99.97 درصد دارد.

معضلات جاروبرقی کیسه ای

جاروبرقی های کیسه ای ممکن است که به صورت یک دفعه ای کیسه های یکبار مصرف آن تمام شود. که پیدا نمودن کیسه برای مدل های قدیمی بسیار سخت و دشوار و پر هزینه می باشد. همچنین در صورت نبود کیسه نمی‌توان از کیسه ی سایر برندها استفاده نمود. همچنین اگر کیفیت کیسه جاروبرقی خریداری شده بالا نباشد ممکن است برای جاروبرقی مشکلاتی همچون خرابی موتور را به وجود بیاورد بنابراین در زمان خرید کیسه برای جاروبرقی دقت لازم را انجام دهید.

عملکرد جاروبرقی هنگام پر شدن

زمانی که کیسه جاروبرقی پر باشد، قدرت مکندگی و مکش جاروبرقی را زیر سوال می‌برد. بنابراین باید مدت زمان بیشتری را صرف جاروکشی محیط تان نمایید. زمانی که یک چهارم کیسه جاروبرقی تان پر شد اقدام به تخلیه آن نمایید تا شاهد عملکرد و نتایج عالی آن باشید. بر روی بدنه بیشتر جاروبرقی ها چراغ نشانگر پر بودن کیسه بر روی آن تعبیه شده است . بنابراین زمانی که کیسه جاروبرقی به اندازه کافی پر باشد چراغ به رنگ قرمز در آمده و به کاربران اطلاع می دهد که زمان تخلیه مخزن جارو برقی رسیده است بنابراین شما باید در کمترین زمان ممکن اقدام به تخلیه آن نمایید.

معایب جاروبرقی‌ های بدون کیسه

جاروبرقی های بدون کیسه نسبت به جاروبرقی‌ های کیسه دار از بهداشت کمتری برخوردار می باشد. چون در زمان تخلیه ممکن است، که با ذرات گرد و غبار ‌در محیط راه نفس کشیدن را سخت تر نمایند. لازم به ذکر است، که خالی نمودن مخزن جاروبرقی به راحتی دور انداختن کیسه جارو نیست.

به طور کلی باید بیان کرد که جاروبرقی های بدون کیسه به مراقبت بیشتری نیاز دارند و در زمان تخلیه و شستشو باید با دقت و مهارت خاصی آن را تخلیه نمایید تا در محیط گرد و غبار را پخش و منتشر نسازید. همچنین توصیه می شود جهت بهداشت محیط مخزن را در فضای بیرون خالی نمایید تا مجبور به تمیزی دوباره محیط نباشید.

جمع بندی در مورد جارو برقی

برای خانم‌های خانه دار که بیشترین وظیفه ی نظافت و تمیزی محیط را بر دوش می کشند، جاروبرقی از مهم ترین وسایل موجود در خانه به حساب می آید چون پاکیزگی محیط برعهده میگیرد. شاید با خود بگویید که خرید جاروبرقی کاری آسان و ساده می باشد اما زمانی که می خواهید اقدام به خرید کنید سر دوراهی قرار می‌گیرید با مشکلاتی روبه رو می شوید که نمی دانید کدام مدل از کدام برند بدون کیسه یا مخزن دار و…. را خریداری نمایید که ما در این مقاله شما را تا حدودی راهنمایی کردیم که کدام مدل را خریداری نمایید.

از نکات مهمی که در زمان خرید باید به آن توجه نمایید قدرت مکش و مکندگی موتور و فیلتر بهداشتی و ظرفیت مخزن می باشد بیشتر در مورد اهمیت کاربران واقع می شود. حال پی بردید که جاروهای بدون کیسه و یا مخزن دار هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز خود هر کدام را که بیشتر می پسندید خریداری نمایید‌ و رضایت کامل را از خرید خود دریافت کرده و از دیدن محیط و خانه های تمیز خود نهایت لذت را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد