بارباکو

مقدمه لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ

امروزه در هر خانه ای یکی از انواعی از ماشین های لباسشویی وجود دارد تا عمل شستشو لباس ها به وسیله آن ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. برای اینکه بتوانید این عمل را به نحو احسن به انجام برسانید باید از ماشین لباسشویی برخوردار شوید که علاوه بر کیفیت بالای شستشو، دارای ماندگاری بسیار بالایی باشد. در بازار های ایران تعداد بسیار زیادی از برند ها وجود دارند که می توانند ماشین های لباسشویی با ظرفیت های گوناگونی را تولید کنند اما اگر در داخل ایران باشید در نهایت به چندین برند بسیار عالی ختم می شوند که ال جی و سامسونگ از بهترین آنها هستند.

این دو برند هر کدام به صورت جداگانه دارای بهترین نوع از ماشین های لباسشویی با ظرفیت های گوناگون و فناوری های پشرفته هستند اما برای انتخاب نهایی باید یکی از آنها را انتخاب کرد. در نهایت به این سوال می رسیم که ماشین های ال جی بهتر هستند یا ماشین های لباس شویی سامسونگ؟ در ادامه کلیه قسمت های های ماشین ها را بررسی می کنیم تا به جواب این سوال برسیم.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

 

طراحی ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ

طراحی ماشین های لباسشویی یکی از مهمترین قسمت های این دستگاه هاست به همین دلیل نیز در تک به تک آن ها از بهترین آلیاژ ها برای ساخت و از خلاق ترین متخصصان برای طراحی استفاده می کنند. در هر دوی این برند ها از فلز عادی، استیل و تیتانیوم برای بدنه ماشین های لباسشویی استفاده می شود. این نوع فلزات باعث ایجاد رنگ های سفید، نقره ای و متالیک می شوند. در بدنه آن ها از عایق های صدا و لایه ای از فلز های ضد زنگ استفاده می شود درنتیجه هم صدا از آن ها عبور نمی کند و هم اینکه مقاومت بالایی را در برابر عوامل خورنده ایجاد می کنند.

در هر کدام از ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ از درب های عادی، فضایی و بسیار بزرگ استفاده می شود و باعث زیبایی عالی با سبکی فوق العاده می شود.از نمایشگر های LED با صفحه لمسی استفاده می شود تا اطلاعاتی از  آخرین وضعیت لباس ها و همچنین توانایی کنترل وضعیت داخلی داده شود . در ماشین های لباس شویی ال جی در بعضی از مدل های آن یک ویژگی وجود دارد که به Twin Wash معروف است.

این قسمت برای شستشوی اضافی لباس های مخصوص استفاده می شود تا همراه با لباس های عادی شسته نشوند و بتوانند ساختار و بافت خود را حفظ کنند. درام این ماشین های لباسشویی نیز همانند یکدیگر بوده و دارای ریز سوراخ های متعدد و منظم هستند و از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده اند.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟
barbako

 

کمپرسور D D سامسونگ یا INnverter direct drive ال جی؟

در‌ قلب هر ماشین لباسشویی یک عدد موتور یا کمپرسور وجود دارد که منبع اصلی انرژی برای به جریان انداختن و چرخاندن درام را به وجود خواهد آورد. مصرف این قسمت هرچقدر بیشتر باشد مصرف ماشین لباسشویی نیز بالاترخواهد رفت که در مورد سر و صدا نیز به همین شکل است. به همین دلیل هر برندی می کوشد تا از بهترین تکنولوژی ها برای تولید کمپرسوری بی نظیر استفاده کند. در برند ال جی از کمپرسوری استفاده می شود که به صورت انحصاری به Inverter Direct  Drive معروف است.این کمپرسور پیشرفته ترین نوع کمورسور اینورتر در جهان است.

که توانسته است تا میزان مصرف انرژی و سر و صدا را به شدت کاهش دهد. این کمرسور از انواع کمپرسور های بدون تسمه ای بوده و این به معنی این است که موتور به صورت مستقیم به درام متصل بوده و از مصرف انرژی بیشتر جلوگیری می شود و همچنین صدای حرکت تسمه نیز حذف شده است. در نتیجه هم صدا به حداقل میزان خود رسیده است و هم اینکه مصرف به میزان 40 درصد کاهش داده شده است. کلمه اینورتر در این کمپرسور به همین دلیل است.قطعات داخلی کمپرسور نیز صاف و صیقل داده شده اند و اصطکاک و استهلاک کلی در آن ها به شدت کاهش داده شده است.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟
barbako

 

اما در ماشین های لباسشویی با برند سامسونگ، کمپرسوری عالی با نام مستعار D D یا همان دایرکت درایو وجود دارد. این کمپرسور اگرچه عملکرد بسیار کم مصرف و کم سر و صدایی دارد اما سیستم یا فناوری اینورتر در آن به کار نرفته است. قطعات داخلی آن به شدت بدون اصطکاک هستند و همین نکته، دلیل بی سرو صدا بودن آن است همچنین در موتور لباسشویی ال جی از تسمه استفاده نشده است.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟
barbako

 

در نتیجه این عوامل ، مصرف در کمپرسور دایرکت درایو به شدت کاهش پیدا کرده است. یکی دیگر فواید بدون تسمه بودن این کمپرسور ، کم سر و صدا بودن آن است. در نتیجه برای پیدا کردن کمپرسوری عالی بین ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ مطمان به مشکل خواهید خورد چراکه هرکدام از آنها دارای کمپرسوری عالی با ویژگی های درجه یک هستند پس تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد.

برنامه های شستشو در ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ

از جالب ترین ویژگی هایی که در انواعی از ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ وجود دارد ، برنامه های متعدد برای شستشویی بهینه و کاملا با کیفیت است. این برنامه ها برای ایجاد تفاوت بین شستشوی لباس های با ظرافت بالا و مخصوص است تا بهتر بتوانید نتیجه را ارتقا دهید. یکی از جالب ترین برنامه های ماشین های ال جی ، برنامه True Steam است . این برنامه با قدرت بسیار زیاد، بخار را به سمت لباس ها پرتاب می کند تا با ذرات خود با سرعت و قدرت زیاد همه نوع عوامل میکروبی و کثیفی را از بین ببرد.

ذرات بخار صد برابر کوچک تر از آب هستند در نتیجه به عمق لباسها نفود می کنند تا کثیفی ها را حذف کنند. در مقابل این فناوی در ماشین های لباسشویی سامسونگ، فناوری Eco bubble وجود دارد که با آب 15 درجه ای حباب هایی را ایجاد خواهد کرد تا به وسیله آن ها هم لکه های کثیفی و چربی از بین بروند و هم مصرف انرژی به دلیل دمای کم آب، کاهش پیدا کند. لکه های سفید رنگ بعد از شستشو دیگر وجود نخواهند داشت و همچنین شستشویی کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال را باید از این فناوری انتظار داشت.

هر کدام از این ماشین های لباسشویی دارای برنامه ای به نام Add wash هستند. این برنامه به کاربران اجازه می دهد حتی زمانی که چرخه شستشو در ماشین لباسشویی شروع شده است نیز لباس های جا مانده را به داخل درام اضافه کنند. این حالت باعث می شود تا از دو مرحله برای شستن لباس های جا مانده استفاده نشود. هر کدام از ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ دارای برنامه های مجزا برای شستشوی انواعی از لباس های کتان و مخصوص هستند تا بتوانند ساختار و بافت آنها را حفظ کنند.

یکی از برنامه هایی که در ماشین های لبسشویی سامسونگ وجود دارد Bubble Soak است که به حفظ ساختار بدون لکه و از بین بردن تمامی لکه ها کمک خواهد کرد که کار همان True steam در ال جی برای از بین بردن لکه با بخار را انجام می دهد. جدید ترین برنامه شستشو در ماشین های ال جی برنامه 6 Motion DD  است که به وسیله آن همه نوع لباس ها با شش حرکت پله ای ، پیچاندن، ساییدن ، فیلتراسیون ، غلتاندن و چرخاندن به شدت تمییز خواهند شد و هر نوع لکه و چربی به راحتی از بین می رود در حالی که ساختار کلی و بافت لباس حفظ خواهد شد.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

 

صرف جویی های عالی با ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ

هر کدام از ماشین های لباسشویی ال جی به وسیله Turbo Wash و ماشین های لباسشویی سامسونگ به وسیله Quick‌ Drive و Q DRUM می توانند حالتی هوشمند برای شستشو را به وجود بیاورند. این برنامه ها میزان لباس و وزن آن ها را در داخل درام اندازه می گیرند تا بر اساس آن ها مقدار آب را به درام اضافه کنند. در نتیجه میزان مصرف آب به شدت کاهش پیدا می کند. در ماشین های سامسونگ به دلیل فناوری شستشوی سریع و اقتصادی، از مصرف کلی 40% کاسته خواهد شد.

در ماشین های لباسشویی ال جی از فناوی و برنامه Eco Hibrid استفاده می شود تا در ارتباط با Eco Dry بتواند شستشوی لباس ها را با مصرف آب کمتری به ثمر برساند. همچنین در مرحله آخر از خشک کردن آن ها به وسیله آب جلوگیری می کند در نتیجه مصرف آب به شدت کاهش پیدا می کند. البته خود برنامه true steam ال جی و Eco Bubble نیز باعث کم شدن میزان مصرف آب خواهند شد چراکه از مقدار بسیار زیاد هوا به جای آب استفاده می شود در نتیجه مصرف سالیانه استفاده از آب به حداقل میزان خود خواهد رسید.

موتور های اینورتر دیجیتال و دایرکت درایو اینورتر در ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ نیز با استفاده از فناوری اینورتر باعث صرفه جویی های بالای 30 درصد در مصرف انرژی خواهند شد. به همین دلیل است که اکثر ماشین های لباسشویی این دو برند دارای برچسپ انرژی یا راندمان انرژی A++ و  A+++ هستند و بهترین و عالی ترین صرفه جویی ها را به نام خود ثبت می کنند.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟
barbako

 

فناوری های هوشمند لباسشویی ال جی و لباسشویی سامسونگ

از هیجان انگیز ترین ویژگی های دو ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ باید به فناوری های هوشمند آن ها اشاره کرد. جایی که این فناوری های می توانند گوشی های هوشمند کاربران را به اینترنت و دستگاه های اطراف وصل کرده و باعث شوند که لباسشویی ها از راه دور نیز کنترل شوند. در برند ال جی این فناوری Smart ThinQ نام دارد که می تواند لباسشویی را به راحتی به دیگر دستگاه ها وصل کرده و یا اینکه به اینترنت متصل نماید.

این برنامه می کوشد تا کاربران بتوانند از راه های بسیار دور یعنی حتی خارج از خانه و از طریق اینترنت بتوانند لباسشویی ال جی را کنترل کرد و برنامه فعالیت سازی را برای آن اجرا کرد. همچنین به وسیله این فناوری می توان برنامه Smart Diagnosis را اجرا کرد. این برنامه هر نوع ایراد و عیب داخل ماشین لباسشویی را از طریق هشدار یا اعلام در برنامه و اپلیکیشن Smart ThinQ به کاربران اطلاع می دهد تا آن ها نیز نسبت به حل آن اقدام نمایند.

در ماشین های لباسشویی سامسونگ نیز همین فناوری وجود دارد که اسم آن Smart thing بوده و می تواند گوشی همراه را از طریق وای فای به لباسشویی متصل نماید. این برنامه از راه دور خوهد توانست به راحتی لباسشویی را کنترل کرده و فعالیت های آن را در دست گرفت. Home care از دیگر برنامه های این برند است که باعث ایجاد سیستم عیب یابی هوشمند خواهد شد.

این سیستم می تواند همه نوع ایراد های داخل لباسشویی را تشخیص داده و در کمترین زمان به کاربران اطلاع دهد. در نتیجه این گفتمان ها در یافتیم که در قسمت فناوری های هوشمند نیز به هیچ وجه تمایز زیادی بین این دو برند وجود ندارد و هردو از پیشرفته ترین فناوی های حال حاظر در جهان برخوردار هستند.

لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟
barbako

 

در نهایت در مورد لباسشویی ال جی لباسشویی سامسونگ

اگر با دقت به تک به تک توضیحات بالا دقت کنید ، در می یابید که همه نوع تنظیمات ، برنامه ، فناوری های موجود در دو نوع ماشین های لباسشویی با برند ال جی و سامسونگ را تجزیه و تحلیل کردیم اما آنچنان تفاوتی پیدا نکردیم تا از بین این دو برند یکی را به عنوان برند برتر انتخاب کنیم. هر دوی این برند ها توانسته اند تا ماشین های با ظرفیت های وزنی متفاوت تولید کنند و سرعت چرخش موتور های گوناگونی برای آن ها در نظر بگیرند اما واقعا هیچ کدام از آن ها نتوانتسه اند به صورت رو در رو یکدیگر را برای فناوری قدرتمند شکست دهند.

پس در نتیجه همه ی این بحث ها باید گفت که هر نوع ماشین لباسشویی ال جی باید با هم رده خود یعنی هم اندازه از نظر وزن و طراحی، مقایسه شود تا بتوان میزان کیفیت و به درد بخور بودن آن را سنجید. ما به شما پیشنهاد می کنیم تا برای انتخاب یک ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ به هیچ وجه به تفاوت های ظاهری دل نببندید چراکه هردو از نظر طراحی همانند یکدیگر هستند. همچنین این دو برند همانند هم به پیشرفته ترین تکنولوژی های شستشو دست یافته اند.

در نهایت باید شما قیمت را لحاظ کرده که آن هم تقریبا در یک سطح می باشند. به طور کلی خلاصه گفتار ما این است که به هیچ وجه نمی توان یکی از این دو برند را برای تولید ماشین های لباسشویی را برتر دانست و از آن به عنوان برند برتر یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد