بارباکو

پیش گفتار ظرفشویی های برند بوش

در بازار های ایران تعداد بسیار زیادی برند وجود دارد که هر کدام به صورت اختصاصی به تولید ظرفشویی بوش ها را آغاز کرده اند و توانسته اند در این صنعت اعتبار خوبی را به دست آورند. اما یکی از برند هایی که در این میان بیشتر از همه توانسته است تا فناوری ها و قطعات فوق العاده ای به ماشین های ظرفشویی خود اضافه کند و ماندگاری و کیفیت آن ها را بالا ببرد، برند بوش است. این برند ظرفشویی های خود را در ظرفیت های گوناگون از 8 نفره گرفته تا 14 نفره به تولید می رساند.

مهمترین ویژگی های ظرفشویی بوش ،وجود فناوری های پیشرفته برای ارتقاع سطح کیفیت و بهداشت شستشوی ظروف است که در اکثر برند های دیگر موجود در بازار وجود ندارد. همچنین برند بوش بیشترین اهمیت را به مصرف می دهد و فناوری های عالی و قطعاتی معجزه آفرین را برای این امر قرار داده است به همین دلیل است که اکثر محصولات آن در ردیف کم مصرف ترین ماشین های ظرفشویی موجود در بازار قرار گرفته اند.

در مقاله زیر به تک تک مشخصات و ویژگی های این ظرفشویی ها خواهیم پرداخت و آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد تا به نتیجه دلخواه خود یعنی اینکه چرا ظرفشویی های بوش متفاوت تر از دیگر ظرفشویی های موجود در بازار هستند.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

تاریخچه برند بوش و ظرفشویی های اولیه

تاسیس کننده این برند یعنی رابرت بوش در سال 1886 اولین تولیدی خود را بنا کرد تا در آن زمان به یکی از اولین تولید کننده های لوازم خانگی تبدیل شود، اولین محصول این برند، یخچال های اولیه بودن که بعد ها غذاساز و لباسشویی به آن اضافه شدند. در دهه 60 یعنی سال 1960 به بعد که انقلابی بزرگ در کشور آلمان و کل اروپا اتفاق افتاد، دیگر زن ها همه وقت خود را صرف خانه داری نمی کردند به همین دلیل اولین ظرفشویی ها به تولید رسیدند و برند بوش نیز اولین مدل از ظرفشویی های خود را مرحله تولید رساند.

از آن زمان به بعد این برند آلمانی هر ساله بهترین مدل از ماشین های ظرفشویی بوش خود را با بهترین فناوری های پیشرفته به تولید می رساند و توانسته است تا اعتبار بسیار بالایی را در بین خریداران به دست بیاورد. برند بوش امروزه در بین 3 برند برتر در زمینه تولید لوزام خانگی در سطح جهانی می باشد.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

طراحی و ساختار ظرفشویی بوش

یکی از اصلی ترین ویژگی های هر محصول برقی و لوازم خانگی، وجود طراحی خاص و نمای ظاهری جذاب است. کمپانی بوش، این ویژگی را به صورت بسیار عالی و خلاقانه به انجام رسانده است و در تمامی ظرفشویی های خود از استیل یا بدنه فلزی ضد زنگ استفاده کرده است. یکی از جذاب ترین ویزگی هایی که به تازگی به ماشین های ظرفشویی بوش خود اضافه کرده است، بدنه ضد اثر انگشت است.

این نوع بدنه ها به گونه ای طراحی شده اند که به هیچ وجه لکه و جای اثر انگشت را بر روی خود بر جای نمی گذارند و این باعث زیبایی بیشتر و تمیزی بهتر آنها خواهد شد. در اکثر این نوع ماشین ها و در بدنه آنها، لایه ای از فلز عایق صدا قرار داده شده است تا صدای کمپرسور و دیگر فعل و انفعالات را خفه کرده و از انتقال آنها به بیرون جلوگیری کند.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

 همچنین بر روی بدنه بیرونی آنها و قسمت بالایی درب، نمایشگر های LED خاصی وجود دارد که آخرین وضعیت داخلی ظرفشویی بوش و نوع برنامه در حال کار را نمایش خواهد داد کمک شایانی به کاربر برای کنترل بهتر ظرفشویی خواهد نمود. برای پایداری بیشتر این ماشین های ظرفشویی، از پایه های بسیار چسبنده استفاده کرده است تا پایداری آن در هنگام کار کردن بیشتر شود.

اکثر ظرفشویی بوش دارای فضای داخلی بسیار منظم هستند که دارای سه طبقه هستند. از این سه سبقه یکی از آنها مخصوص وسایل و ظروف کوچک همانند قاشق و چنگال و فنجان های کوچک قهوه می باشد و بقیه برای ظروف بزرگتر می باشند. یکی از این طبقات دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد و می توان آن برای جایگذاری وسایل بزرگتر تنظیم کرده و از آن نهایت استفاده را برد.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

همه نوع سبد های این ظرفشویی ها از بهترین آلیاژ ها ساخته شده اند و می توانند در برابر انواعی از عوامل خورنده و از بین برنده مقاومت داشته باشند. در فضای داخلی همه نوع ظرفشویی های بوش، برای روشنایی بیشتر و همچنین دید کافی استفاده کننده، لامپ های مخصوصی قرار داده شده است که LED نام دارند.

 

کمپرسوری Eco Silence Drive TM با مصرفی بی نهیات کم

در هر نوع ماشین ظرفشویی بوش باید یک قطعه به نام کمپرسور به عنوان موتور اصلی وجود داشته باشد که در برند بوش و محصولات شستشوی آن یکی از بهترین نوع آنها  به نام Eco Silence Drive TM قرار داده شده است. این کمپرسور دارای بهترین قطعات داخلی است که به صورت خارق العاده صیقل داده شده اند و می توانند کمترین اصطکاک و استهلاک را به وجود بیاورند.

استفاده نکردن از تسمه ها و چرخاننده های بسیار بزرگ در این کمپرسور باعث شده است که میزان صدای خروجی به شدت کاهش پیدا کند. در جدیدترین کمپرسور های بوش، فناوری اینورتر نیز به کار رفته است که باعث می شود تا مصرف انرژی به میزان 60 درصد کاهش پیدا کند. به این ترتیب همه نوع ظرفشویی های بوش برچسپ انرژی A++ به بالا را دریافت کرده اند.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

برنامه های مخصوص برای محافظت از ظروف حساس و شیشه ها

برخلاف اکثر ماشین های ظرفشویی بوش دیگر برند ها، در ظرفشویی های بوش تعدادی برنامه مخصوص برای محافظت بیشتر از ظروف در حال شستشو وجود دارد. این برنامه ها با تغییر دمای آب می توانند از شیشه ها در برابر شوک های دمایی جلوگیری کنند و از خسارت های مالی جلوگیری کنند. یکی از این برنامه ها Glass 40° program است.

این برنامه می کوشد تا همه نوع شیشه ها را با دمای بالاتر از 40 درجه شستشو دهد و در حین شستشو، هم دمای آب و هم دمای ماده شستشو را به دمای شیشه ها نزدیک تر نماید تا از شوک گرمایی جلوگیری نماید. برای جلوگیری از این شوک، هیتر های گرمایی یا همان مبدل گرمایی ، در ورودی آب در زیر ظرفشویی قرار داده می شوند تا بتوانند قبل از رسیدن آب سرد به شیشه ها و ایجاد شوک گرمایی، آب را با دمای فضای داخلی ظرفشویی بوش یکسان نمایند.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

برنامه های تشخیص خودکار لکه ها ظرفشویی بوش

یکی از هیجان انگیز ترین برنامه هایی که در ظرفشویی بوش وجود دارد، برنامه تشخیص خودکار لکه هاست. این برنامه بر اساس میزان لکه های موجود بر روی شیشه ها و همچنین میزان کثیفی ظروف، مقدار آب مورد نیاز و همچنین مایع ظرفشویی کافی را برای چرخه شستشو وارد آن می نماید. این برنامه Aqua Sensor نام دارد، در نوع خود یکی از بهترین فناوری های موجود در ظرفشویی بوش بوده و همتای واقعی در هیچ از دیگر برند های رقیب ندارد.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

مصرف کم آب در ظرفشویی بوش

از مهمترین مسائلی که در ظرفشویی بوش و دیگر ماشین های مخصوص شستشو وجود دارد، مسئله میزان مصرف آب است. خوشبختانه در ماشین های ظرفشویی با برند بوش، تعدادی برنامه مخصوص وجود دارد که می توانند میزان مصرف آب را به شدت کاهش داده و بازده آن را بالا ببرند. یکی از این برنامه ها Active Water است که به صورت هدفمندانه و با روشی خاص، آب مورد نیاز را بین تمامی قسمت ها و ظروف پخش می نماید تا از کمترین میزان آب، بهترین نتیجه و بازده را ایجاد کند.

این برنامه هم اکنون در ماشین های ظرفشویی بوش با نسخه بالا یعنی Active Water Plus وجود دارد. یکی دیگر از فناوری های قدرتمند صرفه جویی آب، Aqua SENSOR است که در بالا به آن اشاره شد که با تشخیص میزان لکه و تعیین درجه سختی آن ها می کوشد میزان آب مورد نیاز را تخمین بزند. برنامه Aqua Stop هم به نوبه خود با در اختیار داشتن چند عدد بست و شیر های مخصوص، ورودی آب را کنترل نماید و در هنگام نشت آب و یا ترکیدن لوله های متصل شده به ظرفشویی، از خسارت های زیاد و نشت آب فراوان جلوگیری کند.

به این ترتیب از نظر مصرف آب نباید به هیچ نگرانی داشته باشید چراکه برند و کمپانی بوش تعداد بسیار زیادی از برنامه ها و قطعات داخلی ظرفشویی را مسئول این امر قرار داده است.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

برنامه هایی برای امنیت بیشتر در ظرفشویی های بوش

یکی از مهمترین برنامه هایی که در ظرفشویی بوش بوش وجود دارد قفل کودکان است. این برنامه برای حفاظت بیشتر چرخه شستشو در برابر کودکان و همچنین حفظ امنیت بچه قرار داده شده است. نحوه فعالیت برنامه قفل کودکان به این صورت است که بعد از فعال شدن چرخه شستشو به هیچ وجه درب آن باز نخواهد شد و این یعنی حفظ کامل امنیت با رعایت حداکثری قواعد.

از دیگر برنامه های مهم باید به برنامه شروع با تاخیر اشاره کرد.این برنامه به شکلی است که می توان ظرفشویی را برای 24 ساعت آینده تنظیم کرد. به عبارتی دیگر می توان به صورت دقیق، ساعت شروع به کار و ساعت دقیق پایان چرخه شستشو ظروف را برای ظرفشویی تعیین کرد. از این برنامه می توان در روز های خاص یعنی مهمانی ها و یا روز هایی که در خانه حضور ندارید به نحو احسن استفاده نمایید.

دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

برنامه شستشوی بهداشتی با بیشترین کارایی

از مهمترین برنامه های مخصوص و فناوری های ضروری در تمامی ظرفشویی بوش ، Hygiene Plus است. این برنامه می کوشد تا عوامل میکروبی و بیماری زا را با دماهای بسیار بالا از بین برده و با استفاده از آن محیطی کاملا بهداشتی و عاری از هر نوع عوامل میکروبی را به وجود بیاورد. درصد تخریب این برنامه برای عوامل میکروبی به 99.9 درصد خواهد رسید که نتیجه آن عدم حضور هر نوع میکروب به خصوص باکتری ها در چرخه شستشو می باشد.

فناوری Hygiene Plus می کوشد تا هر نوع چرخه شستشویی را در دمای 70 درجه به مدت 10 دقیقه طول دهد تا همه نوع عوامل بیماری زا را از بین ببرد. این برنامه برای افرادی که حساسیت زیادی روی بهداشت شستشو دارند و همچنین خانه هایی که دارای کودکان خرد سال و افراد دارای آلرژی خاص هستند، بسیار مفید است.

Hygiene Plus دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

برنامه Home Connect برای اتصال به گوشی های همراه

در ظرفشویی بوش همانند لباسشویی و یخچال ها، برنامه ای به نام Home Connect وجود دارد که به اتصال بهتر و راحت تر ظرفشویی به گوشی های همراه کمک خواهد نمود تا از راه دور نیز بتوان آن را کنترل کرد و تنظیمات خصوصی خود را روی آن اجرا کرد. این برنامه، استفاده از محصولات بوش را به مراتب آسان تر کرده است و باعث برتری برند بوش در مقایسه با دیگر برند ها شده است.

Home Connect دلایلی که ظرفشویی بوش را از همه برند ها متفاوت کرده

 

جمع بندی

به طور کلی ظرفشویی بوش  های خود را در چند سری که اصلی ترین آنها سری 4، 6 و 8 هستند به تولید رسانده است. این ظرفشویی ها با ظرفیت های گوناگونی روانه بازار ها خواهند شد و استفاده کنندگان آنها را بر اساس نیاز خود خریداری می کنند. برنامه های شستشوی مخصوص نیز در این ظرفشویی ها بسته به نوع ظرفشویی فرق دارد و از 5 برنامه شروع شده و به 8 عدد در آخرین مدل آنها خواهد رسید.

با توجه به ویژگی های بالا دریافتیم که ماشین های ظرفشویی بوش واقعا یک ماشین ظرفشویی بوش معمولی نیستند و توانسته اند تا بهترین امکانات و فناوری های روز دنیا را در خود جای دهند. اگرچه هنوز هم در بعضی از موارد کاستی هایی دارند اما می توان برای استفاده یک عمر از ظرفشویی برند بوش را انتخاب کرد چراکه کمپانی بوش ضمانت ده ساله کمپرسور را نیز به شما عزیزان اعطا کرده است.

میزان مصرف و سر و صدای این ظرفشویی ها به قدری کم است که به راحتی در بین برترین ظرفشویی های موجود در بازار قرار می گیرند. صدای خروجی این ظرف شویی ها در حالت شستشو نیز به بالاتر از 75 دسی بل نخواهد رسید. در آخر هم از شما عزیزان می خواهیم نظرات خود را در مورد این مقاله را برای ما ارسال و یا اینکه پست نمایید تا بهتر بتوانیم در زمینه پاسخ به سوالات شما تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد