بارباکو
ماشین لباسشویی

راهنمای کلی خرید ماشین های لباسشویی

ماشین لباسشویی ها از آن دسته لوازم خانگی بسیار ضروری در جوامع امروزی هستند که به شدت عمل شستشو دادن لباس ها را تحت تاثیر قرار داده اند. این محصولات برقی امروزه در انواع مدل های مختلف با ظرفیت های گوناگون به تولید خواهند رسید و هرکدام از آنها دارای برتری ها و کم و کاستی های مخصوص به خود هستند. این ویژگی ها باعث می شود تا انتخاب یکی از آنها برای خرید بسیار سخت شده و خریداران با مشکل مواجه شوند.

به طور کلی برای انتخاب یک لباسشویی عالی با ویژگی ها و ظرفیت خوب، باید به چندین اصل بسیار مهم استوار بود و بر طبق آنها تصمیم گیری کرد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد. فراموش نکنید که ماشین های لباسشویی، دارای انواع ظرفیت با برند های گوناگونی هسنند و برای انتخاب یک برند خاص نیز باید دستورالعمل ها ی بخصوصی را سر لوحه کار خود قرار داد اما ما در این متن و مقاله زیر ، به جواب سوال ( لباسشویی خوب چی بگیرم؟) کمک خواهیم کرد و بهترین پاسخ را ارائه می دهیم.

 

انواع ماشین لباسشویی

در بازار های امروزی به صورت کلی دو نوع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو وجود دارد. ماشین های لباسشویی درب از بالا دارای ساختار کوچک و بزرگ با ظرفیت 5 تا 22 کیلوگرمی هستند که از 16 کیلویی ها به بالا بیشتر در خشک شویی ها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع ماشین های لباسشویی دارای محدودیت حرکت بسیاری هستند و بیشتر از چند حرکت برای شستشو از جمله غلتاندن و حرکت چرخشی را برای شستشوی عالی در اختیار ندارند.

یکی از بدترین معایب این مدل از لباسشویی ها، میزان مصرف بالا به دلیل استفاده از مخزن بزرگ برای هر دوره شستشو می باشد در نتیجه از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نخواهند بود. به طور کلی این ماشین ها نمی توانند آیتم های خوبی برای شستشو را ارائه دهند و بهترین مزایای آنها، قیمت بسیار کمتر و همچنین استفاده راحت و آسان آنهاست. اما نوع بعدی ماشین های لباسشویی ، درب از جلوست که بیشترین میزان استفاده در کل جهان از این نوع لباسشویی هاست.

ماشین های لباسشویی درب از جلو دارای طراحی منحصر به فردی هستند که ضمن ایجاد زیبایی بیشتر، کارایی فوق العاده تری را نیز فراهم خواهند آورد. استفاده از آنها راحت است و میزان مصرف نیز به دلیل وجود قطعات کم مصرف و فناوری های کاهش دهنده ، بسیار کم می باشد. به دلیل وجود موتور اینورتر و بدون تسمه ،صدا نیز به شدت کمتر از دیگر مدل هاست. در نتیجه اولین اقدام شما عزیزان این است که از بین این دو مدل از ماشین های لباسشویی یکی را بر اساس نیاز و سطح مالی خود انتخاب نمایید.

ماشین لباسشویی چی بگیریم؟

چه مقدار هزینه برای خرید ماشین لباسشویی صرف خواهید کرد؟

یکی از اصلی ترین مسائل در خرید یک لباسشویی خوب با امکانات و ویژگی های عالی، بحث هزینه و توان مالی است. برای خرید ماشین های لباسشویی با میزان ظرفیت بالاتر و همچنین امکانات بهتر و پیشرفته باید هزینه بیشتری را صرف کرد. یک از روش های ساده برای انتخاب لباسشویی به صرفه اما با امکانات بیشتر این است که چند لباسشویی هم قیمت در برند های مختلف را باهم مقایسه کرده و بهترین آن را به عنوان تصمیم نهایی انتخاب کنید.

انتخاب لباسشویی مناسب بر اساس ظرفیت

انتخاب ماشین لباسشویی خوب بر اساس میزان ظرفیت ، یکی از مهمترین کارهایی است که هرخریداری قبل از خرید باید انجام دهد. به طور کلی ماشین های لباسشویی در ظرفیت های 5 کیلوگرم به بالا وجود دارند که باید بر اساس میزان تعداد خانوار و حتی تعداد لباس های کثیف هر دوره انتخاب شوند. اگر تعداد لباس بیشتر با وزن خارج از محدوده ظرفیت را در داخل لباسشویی قرار دهید، تعادل کلی ماشین برای شستشو به هم خواهد خورد و حتی آسیب هایی به درام و ساختار کلی آن وارد می شود. پس باید با دقت به میزان ظرفیت آنها بر اساس وزن لباس ها توجه کرد.

برای مثال در خانواده های کم جمعیت و حتی افراد مجرد به دلیل استفاده کم از لباسشویی، انتخاب ظرفیت ۵ کیلوگرم بسیار مناسب است همانطور که در خانواده چهار نفره ای که هر روز از ماشین لباسشویی استفاده می نمایند، انتخاب لباسشویی ۷ کیلوگرم بسیار مناسب خواهد بود. در خانواده های پرجمعیت یا خانواده هایی که روزانه حجم زیادی از لباس ها را شستش می دهند، انتخاب ظرفیت های ۹ و ۱۰ کیلوگرم، بهترین راه می باشد.

 

اهمیت قطعات مرغوب و ماندگار ماشین لباسشویی

در هنگام خرید ماشین های لباسشویی به نوع جنس قطعات و بدنه آنها دقت کافی داشته باشید. بدنه ماشین های لباسشویی یا باید از جنس استیل باشد و یا اینکه اگر از نوع فلز باشد، حتما باید لایه از فلز ضد زنگ بر روی آن قرر گرفته باشد. درام لباسشویی ها، مهمترین قطعه داخلی بوده و باید از جنس استیل ضد زنگ باشد تا بتواند تغییرات ناشی از رطوبت و زنگ زدگی را تحمل نماید. حضور صفحه نمایشگر بر روی بدنه نیز از ضروریات ماشین های لباسشویی امروزی است.

ماشین لباسشویی چی بگیریم؟

انواع موتور های موجود در ماشین لباسشویی

موتور ها از اصلی ترین قطعات موجود در لباسشویی ها هستند به همین دلیل خرید لباسشویی با موتور عالی و کم مصرف، می تواند مصرف کلی آن را پایین آورده و بر روی ماندگاری آن نیز تاثیر بگذارد. به طور کلی موتور ها در لباسشویی ها، وظیفه به حرکت در آوردن درام و همچنین ایجاد انرژی اولیه ماشین لباسشویی را به عهده دارند. موتور ها در لباسشویی ها به دو دسته تسمه ای (به اسم های ذغالی و گیربکسی نیز معرفی شده است) و بدون تسمه یا DIM تقسیم می شوند که بدون تسمه ها نیز به دو دسته اینورتر دار و بدون اینورتر تقسیم خواهند شد.

موتور های تسمه ای از قدیمی ترین موتور ها هستند و میزان مصرف و سر و صدای بیشتری را از مدل های دیگر ایجاد می کنند. این موتور ها به دلیل دارا بودن قطعات بیشتر همانند تسمه، استهلاک و اصطکاک بیشتری را ایجاد خواهند نمود و همین دلیل مصرف بالا و همچنین سر و صدای بیشتر آن ها خواهد شد. در مقابل موتور های تسمه ای، موتور های بدون تسمه حضور دارند که نسل جدید موتور های کم مصرف با سر و صدای بسیار کم هستند. این موتور ها می توانند درام لباسشویی را بدون استفاده از تسمه به حرکت دربیاورند.

در واقع موتور به صورت مستقیم به درام چسپیده است بر عکس موتور های تسمه ای که دور از درام قرار گرفته بود. از مهمترین مزایای این نوع موتور ها می توان به مصرف انرژی بسیار کم، میزان صدای خروجی ناچیز، لرزش کمتر و همچنین استهلاک کمتر در لباسشویی اشاره کرد. امروز نسل جدیدی از موتور های دایرکت درایو یا DD به بازارعرضه شده اند که کمترین میزان مصرف و سر و صدا را به خود اختصاص می دهند.

در مقابل این موتور های بدون تسمه، موتور هایی پیشرفته و نوینی دیگری به نام های اینورتر دایرکت درایو، آسنکرال و یونیورسال نیز وجود دارند که میزان دور آن ها را می توان به راحتی کنترل کرد. در نتیجه انتخاب یک ماشین لباسشویی با موتور قدرتمند و البته کم مصرف، باعث می شود تا هم مصرف کلی ماشین پایین بیاید و هم اینکه ماندگاری آن بالا برود.

ماشین لباسشویی چی بگیریم؟

راهنمای خرید لباسشویی با برنامه های شستشوی مختلف

ماشین های لباسشویی دارای انواعی از مهمترین برنامه های شستشو هستند که وجود آنها باعث می شود تا لباس ها با حالت بهتری شستشو داده شوند و لکه های سخت و زننده به راحتی از بین بروند. بعضی از برنامه های مخصوص برای لباس های حساس وجود دارند که به صورت جداگانه لباس های حساسی نظیر کتان و پشم شیشه را شستشو خواهند داد تا ساختار و بافت آنها به شدت محافظت شود.

عدم وجود این برنامه ها به منزله شستشوی همه نوع لباس ها با هم بوده و باعث می شود تا لباس های سفید و مشکی تغییر رنگ داده و لباس هایی نظیر پشم و کتان به شدت تغییر ساختار بدهند. چراکه این برنامه ها می توانند دمای آب، میزان مایع و پودر شستشو ، حرکات شستشو و همچنین سرعت درام را بر اساس نوع پارچه تنظیم نمایند. از محبوب ترین برنامه های موجود در لباسشویی های جدید ال جی باید به 6 Motion DD و در ماشین های لباسشویی سامسونگ به Eco Bubble اشاره کرد که هم نتیجه و بازده را بالا می برند و هم میزان مصرف را کاهش می دهند.

ماشین لباسشویی چی بگیریم؟

اهمیت میزان مصرف و سر و صدای ماشین لباسشویی

بنابر اتحادیه صرف جوبی انرژی، ماشین لباسشویی های قدیمی یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی موجود در خانه ها بودند که خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و قرار دادن فناوری های کاهنده مصرف، این مشکل برطرف شده است. میزان مصرف هر ماشین لباسشویی نه تنها به صرف میزان انرژی هنگام کار کردن موتور بستگی دارد، بلکه به میزان خشک کنندگی و حتی میزان مصرف آب نیز بستگی دارد.

در نتیجه راندمان انرژی عالی ، به معنای صرفه جویی در مصرف آب، برق و انرژی می باشد. راندمان انرژی از گرید A شروع شده و به G ختم می شود. در نتیجه برای انتخاب لباسشویی خود سعی کنید در بین گرید های برتر قرار بگیرد. هر چقدر تعداد +  های گرید A بیشتر باشد به معنای صرفه جویی بهتر می باشد. امروزه بیشتر ماشین های لباسشویی با گرید A به بازار عرضه می شوند.

میزان صدای خروجی از ماشین لباسشویی بستگی به نوع موتور و همچنین جنس بدنه آنها دارد. میزان صدای بالا باعث می شود تا هنگام کار با ماشین لباسشویی، دیگر افراد حاظر در خانه مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. به طور کلی در هنگام خرید ماشین های لباسشویی با دقت به میزان صدای آن ها دقت نمایید. صدای نرمال حین شستشو بین 40 تا 50 دسیبل و صدای نرمال هنگام چرخش با دور سریع باید بین 70 تا 80 دسیبل باشد.

 

اهمیت حضور فناوری های هوشمند در ماشین لباسشویی ها

امروزه ماشین های لباسشویی به درجه ای از پیشرفت و تکنولوژی رسیده اند که می توانند بدون استفاده از نمایشگر و دکمه های مخصوص و از راه دور کنترل شوند. این حالت با استفاده از فناوری های هوشمند اتصال دهنده از طریق وای فای، امکان پذیر است. ماشین های لباسشویی هوشمند، دارای سیستم وای فای برای اتصال به دستگاه اینترنت خانگی و گوشی های هوشمند هستند که از این طریق می توان تنظیمات آنها را از کیلومتر ها دور تر از خانه کنترل و دستکاری کرد.

برای این کار باید برنامه مخصوص فناوری هوشمند را در گوشی خود نصب نمایید. مثلا در برند ال جی وسامسونگ ، این برنامه Samrt Things نام دارد. پس هنگام خرید ماشین لباسشویی خود به وجود این فناوری دقت داشته باشید.

ماشین لباسشویی چی بگیریم؟

کدام برند برای ماشین لباسشویی بهتر است؟

برند ها و کمپانی های زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد که اقدام به تولید انواع مختلفی از ماشین های لباسشویی خواهند کرد اما تعداد محدودی از آنها می توانند انتظارات خریداران برای تولید ماشین های لباسشویی با امکانات خوب و ماندگار را برآورده کنند. در نتیجه اکثر خریداران هنگام انتخاب ماشین لباسشویی به این سوال می رسند که ماشین لباسشویی با کدام برند بخریم؟

قبل از هر چیزی بگوییم که پاسخ به این سوال به شدت سخت و دور از انتظار است چراکه اکثر برند های برتر بازار دارای مدل های مختلفی از ماشین ها هستند و هر کدام دارای کم و کاستی ها و برتری های مخصوص به خود می باشند.

در نتیجه باید برای انتخاب بهتر ماشین لباسشویی، چند مدل برتر از برند های مختلف را انتخاب کرده و همه نوع امکانات و قطعات و حتی قیمت آنها را با هم مقایسه کنید تا در نهایت به بهترین نوع آنها برسید. این روش ساده ترین راه حل برای انتخاب ماشین لباسشویی با برند ایده آل می باشد. امروزه برند های بوش، ال جی، سامسونگ ، ویرلپول دارای بیشترین طرفداران در بین همه نوع برند ها هستند.

 

در نهایت

با توجه به نکات بالا و همچنین مشاوره رایگان همکاران ما در واحد پاسخگویی، می توانید بهترین نوع از ماشین های لباسشویی بازار را بر اساس میزان توان مالی خود انتخاب نماید. پس متن بالا را با دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن سوالات یا نظرات خاصی، آن را برای ما ثبت و یا ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد