بارباکو

برای انتخاب یک  تلویزیون خوب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تلویزیون از مهمترین و پر طرفدارترین محصولات الکترونیکی حال حاظر موجود در جهان است که امروزه کمتر خانه ای وجود دارد که یکی از آنها را نداشته باشد. تلویزیون ها رابطه ی میان ملت ها و جوامع را با شبکه های ماهواره ای و دیجیتالی و همچنین محتواهای تصویری و صوتی برقرار می کنند و باعث می شوند تا سرگرمی های مختلفی در میان اعضای خانواده تشکیل شود. به همین دلیل است که برند های زیادی در سرتاسر جهان به تولید این محصولات پردخته اند چراکه هر برندی بتواند بهترین آنها را به تولید برساند و اعتبار خوبی را کسب نماید.

می تواند سیل عظیمی از خریداران را به خود جذب کند. در مقاله زیر به تعداد زیادی از برند ها و تلویزیون های مختلف با ویژگی های گوناگون خواهیم پرداخت و به شما نشان خواهیم داد که برای انتخاب یک تلویزیون خوب باید به چه نکاتی اشاره کرد. هر نوع توصیه ای که در مورد تلویزیون و راه های خرید آن وجود داشه باشد را به صورت کاملا رایگان در مقاله زیر، برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد. ابتدا ویژگی های خوب و تاثیر گذارترین تلویزیون ها را با هم مرور خواهیم کرد و سپس برند های خوب و عالی بازار را با هم بررسی خواهیم نمود.

ویژگی های یک تلویزیون خوب
baebako

ویژگی های صفحه نمایش یک تلویزیون خوب

در بازار های جهانی تلویزیون های بسیار زیادی وجود دارند که دارای انواعی از صفحه نمایش ها با مدل های مختلفی هستند که می توانند بهترین شرایط را برای نمایش ایجاد نمایند. اما یک تلویزیون خوب باید دارای چه نوع صفحه نمایشی باشد؟ صفحه نمایش تلویزیون با انواعی مختلفی از جمله تخت و منحنی به بازار ارائه شده است که هر کدام از آنها برای استفاده های بخصوصی می باشند. صفحه های تخت می توانند زاویه دید گسترده تری را ایجاد کرده و اکثریت بازار را به خود اختصاص داده اند.

در نتیجه برای انتخاب یک صفحه نمایش باید اولا به نیاز فردی خود وابسته بود چراکه تلویزیون با صفحه نمایش منحنی اصولا برای گیمر ها کاربرد دارند و صفحه نمایش های تخت بیشتر مصارف خانگی دارند. نوع پایه ها نیز بسته به سلیقه و نوع تلویزیون فرق خواهد کرد و اگر از استحکام خوبی برخوردار باشند، به هیچ وجه فرقی نخواهد کرد که به صورت دو شاخه باشد یا به صورت یک تیکه در وسط. اما مهمترین مسئله در طراحی و صفحه نمایش تلویزیون ها، حاشیه های تلویزیون می باشد چراکه در صورت عرض و ضخامت زیاد حاشیه ها، نمایش تلویزیون با مشکل مواجه خواهد شد و نخواهد توانست انتظارات را برآورده نماید.

در نتیجه همیشه به دنبال تلویزیون خوب باشید که دارای کمترین ضخامت و عرض حاشیه های کناری باشد تا نمایش با چهارپوب تلویزیون کاملا هماهنگ باشد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

تلویزیون 4K بگیریم یا  FULL HD؟

به طورکلی در بازار های امروزی تعداد زیادی از کیفیت ها برای تلویزیون خوب وجود ندارند و به چهار نوع HD ، FULL HD ، 4K و 8K محدود می شود. تلویزیون های HD دارای رزولوشن 720*1280  هستند و بیشتر در فروشگاه ها و مراکز فروش کاربرد دارند و بعضا به عنوان مانیتور از آنها استفاده می شود. پس اگر تلویزیون را برای استفاده در این مکان ها می خواهید، پیشنهاد می شود تلویزیونی با این کیفیت را خریداری نمایید تا دچار هزینه های اضافی نشوید.

کیفیت FULL HD دارای رزولوشن بالاتر یعنی 1080* 1920 بوده و جزئیات ریزتری از کیفیت HD را به نماش خواهد گذشت و در تلویزیون های بیشتری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این کیفیت تا سال 2017 ، بیشترین استفاده را در بین تمامی برند های تلویزیون سازی داشت و همچنان از کیفیت های خوب بازار بوده و تلویزیون های با قیمت مناسب از این کیفیت برخوردار هستند.

اما اگر می خواهید به معنای واقعی هر نوع جزئیات را به صورت ریز و درشت مشاهده کرده و رنگ ها را با حالت طبیعی و کاملا زنده ببینید، پیشنهاد می کنیم که تلویزیونی با کیفیت 4K UHD خریداری کنید تا تجربه ای پر از احساس و لذت را لمس کنید. کیفیت 4K دارای رزولوشن 2160*3840 بوده و چهار برابر FULL HD بهتر عمل خواهد کرد. اما مدتی است که کیفیت جدید و محشری به بازار های جهانی راه پیدا کرده است که انتهای راه هر نوع کیفیتی می باشد چراکه به بهترین شکل خواهد توانست ترکیب رنگ ها و جزئیات را نمایش دهد تا بافت هایی زنده و گویا را ایجاد نماید.

این کیفیت دارای رزولوشن 4320*7680 بوده و پرچم دار کلی کیفیت های موجود در تلویزیون هاست و برای خرید تلویزیونی با این کیفیت (8K) باید هزینه های بالایی را بپردازید. کیفیت 8k در تلویزیون های کمی وجود دارد اما وضوح ان به قدری بالاست که هر بیننده ای را به خود جذب کرده و نسبت به خرید ان ترغیب خواهد کرد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب
barbako

کدام تلویزیون بهتر است؟ LED ، QLED ، OLED و Nano Cell

امروزه تلویزیون های زیادی با عنوان های بالا تولید شده اند و هر کدام از آنها ادعا می کنند که بهترین کیفیت را ارئه می دهند اما سوال اصلی اینجاست که ما کدام نوع از تلویزیون های بالا را خریداری کنیم تا از کیفیت بهتری برخوردار شویم؟ اصولا تلویزیون LED از پیکسل هایی تشکیل شده اند که نور پس زمینه به صورت لامپ هایی از پشت به آنها خواهد تابید تا مایع کریستالی موجود در پیکسل ها بتواند نور های قرمز، سبز و آبی را ایجاد نماید.

به دلیل اینکه نور به حالت کلی بر روی همه پیکسل ها خواهد تابید، جزئیات کمتری بر روی تلویزیون نمایش داده می شود و کیفیت در سطح پایینی تری قرار می گیرد. اما در تلویزیون های OLED نور ساطع شده دقیقا از خود پیکسل ها نشات می گیرد و این یعنی کیفیت بهتر و نمایش جزئیات بهتر. در نتیجه قطعا خرید تلویزیون های OLED بهتر از تلویزیون LED است چراکه هم کیفیت بهتری دارند و هم اینکه دارای صفحه نمایش باریک تر و کم حاشیه تری هستند.

اما تلویزیون های QLED که اولین بار توسط سامسونگ به بازار معرفی شدند و تلویزیون های نانوسل که توسط ال جی به بازار عرضه شده اند، دارای بهترین کیفیت حال حاظر موجود در بازار هستند تا حدی که این نوع تلویزیون ها توانایی تحمل کیفیت 8K را نیز در خود گنجانده اند. در تلویزیون های QLED از ذرات کوانتومی برای نمایش ریز ترین جزئیات در حد دو الی 9 نانومتر استفاده می شود در حالی که در تلویزیون های نانوسل از ذرات با اندازه یک نانومتر استفاده خواهد شد.

در نتیجه خرید این دو نوع تلویزیون بهتر از LED است اما به نسبت دارای قیمت بالاتری نیز می باشند که باید با دقت و بر اساس توان مالی خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. تلویزیون های OLED نیز دارای بیشترین قیمت نسبت به تمامی تلویزیون های امروزی بازار هستند چراکه نازک ترین صفحه نمایش ( حتی در بعضی از تلویزیون های ال جی به اندازه 1 میلی متر) را به خود اختصاص داده اند.

ویژگی های یک تلویزیون خوب
BARBAKO

چه سایزی برای تلویزیون خوب خود انتخاب کنیم؟

انتخاب سایز برای خرید تلویزیون هیچ نوع قاعده و اصول خاصی ندارد بلکه بسته به سلیقه خود افراد و حتی نوع زاویه دید و روشنایی تلویزیون متفاوت خواهد بود. در نتیجه برای انتخاب سایز تلویزیون نگران موارد ایمنی آن نباشید و بهترین آن را بر اساس مساحت خانه خود انتخاب نمایید. بر اساس میزان کیفیت و همچنین ایمنی افراد و احتمال آسیب به چشم، هرچقدر فضا و مساحت اتاق بیشتر باشد، در انتخاب تلویزیون با سایز های بزرگتر آزاد تر خواهید بود. در مبحث اندازه و سایز تلویزیون باید به بهترین فاصله نسبت به تلویزیون نیز دقت کافی داشت.

مثلا هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، بهتر می توان از فاصله نزدیک به تلویزیون نگاه کرد چراکه جزئیات و بافت ها با حالت بهتری نمایش داده می شوند. به طور مثال برای یک تلویزیون 4k با سایز 65 اینچ، به 1.2 متر  فضاله به تلویزیون نیاز می باشد اما فاصله مناسب با تلویزیون full hd با همان اندازه به 2.6 متر خواهد رسید.

ویژگی های یک تلویزیون خوب
BARBAKO

اهمیت حضور فناوری های ارتقا دهنده سطح کیفیت در تلویزیون خوب

شاید بعضی ها بر این باور باشند که خرید یک تلویزیون خوب با کیفیت 4K یا  8K به تنهایی کافی خواهد بود اما این چنین نیست و باید به تک تک فناوری های موجود در آن توجه کرد چراکه نقش بسیار مهمی در هماهنگی صدا و تصویر و نوع نمایش رنگ ها و بافت های خاص دارند. اولین چیزی که باید به آن توجه کرد فناوری ارتقا دهنده سطح کیفیت است که می تواند رزولوشن های پایین همانند عکس و فیلم های دوربین معمولی را به کیفیت و رزلوشن تلویزیون نزدیک کند.

اگر این فناوری که AI Upscaling نامیده می شود در تلویزیون خریداری شده شما وجود داشته باشد، مطمئنا تصویری با کیفیت بالاتر و جزئیاتی با اندازه ریزتری را در اختیار خواهید داشت. فناوری بعدی، کاهنده های نویز تصاویر هستند که به صورت تخصصی به حذف جزئیات اضافی و رنگ های حاشیه ساز می پردازند تا سایه ها و نقاط تیره در تصاویر خود به خود حذف شوند. یکی از جالب ترین آنالیز هاییکه این فناوری ها انجام می دهند، حذف سایه آبی رنگ در رنگ های سبز روشن است.

فناوری ارتقا دهنده سطح کنتراست و محدوده دینامیکی HDR نیز فناوری بعدی است که در صورت حضور آن، تلویزیون و پردازنده می تواند حد فاصل بین بافت ها و اجسام در حال حرکت موجود در نمایش را مشخص نماید تا تشخیص مرز بین بافت ها به راحتی معلوم باشد و حالت طبیعی تری به خود بگیرند. این فناوری دارای نسخه های HLG و HDR10 می باشد که اگر در تلویزیون وجود داشته باشند باعث برتری کمیتی و کیفیتی تلویزیون خواهد شد.

دالبی ویژیون نیز از دیگر فناوری های ارتقا دهنده سطح هماهنگی صدا و تصویر است که به شدت پیشنهاد می شود در مورد وجود این فناوری در تلویزیون خوب انتخابی خود، اطلاعات کسب نمایید. حضور همه نوع فناوری های بالا، ضروری نیست اما وجود آنها باعث می شود تا نتیجه نهایی به شدت برتر از نسخه های معمولی تصویر باشد در نتیجه لذت نمایش تلویزیون شما را بیشتر خواهد نمود.

ویژگی های یک تلویزیون خوب
BARBAKO

اهمیت سیستم های صوتی و توان خروجی آنها در تلویزیون خوب

هر تلویزیونی علاوه بر فناوری ها و سیستم های عالی، باید از یک سیستم صوتی با بلندگو های قدرتمند برخوردار باشد تا بتواند نمایشی قابل انتظار را بر آورده سازد. به طور متوسط و نرمال، تلویزیون خوب دارای توان خروجی 20 تا 40 وات می باشند و این مقدار برای خانواده هایی که زیاد به سیستم صوتی اهمیت نمی دهند، عالی می باشد. اما اگر این قسمت از اهمیت زیادی برای شما برخوردار است، ترجیحا سراغ تلویزیون هایی بروید که دارای توان صوتی بالای 40 وات هستند علاوه بر بلندگو های معمولی، دارای ساب ووفر ها نیز می باشند.

به این ترتیب شما جزئیات بهتری را از سیستم صوتی دریافت خواهید کرد و لذت بیشتری را از نمایش خواهد دید. همچنین برای ایجاد حس بهتر در سیستم های صوتی از فناوری های همراه استفاده خواهند نمود که یکی از آنها دالبی اتموس یا Dolby Atmos می باشد. این فناوری صدا را به صورت همه جانبه و کاملا متمایز کننده پخش می نماید.

اگر صداهای اضافی و فرکانس های ناهمگون در صدای تلویزیون های معمولی شما را اذیت می کنند، ترجیحا سراغ تلویزیون های بروید که دارای فناوری های کاهنده نویز هستند تا خروجی صاف و کاملا بدون نویزی را دریافت نمایید. فناوری های متمایز کننده مکالمه ها و همچنین Decoder های فرکانس نیز از دیگر فناوری ها هستند که حضور آنها باعث می شود تا به درجه کیفیت صدا اضافه شود و راحت تر بتوان مکالمه ها را بدون دردسر و شلوغی گوش داد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

اهمیت وجود فناوری اسمارت در تلویزیون خوب

اگرچه همه نوع تلویزیون های امروزی دارای فناوری اسمارت هستند اما شما عزیزان باید باز هم بر این اصل باقی بمانید و به دنبال تلویزیون های با قابلیت اسمارت باشید. قابلیت اسمارت به این معناست که تلویزیون می تواند با استفاده از وای فای یا پورت LAN به اینترنت متصل شده و شما را به دنیای تحت وب وارد نماید.

برنامه هایی نظیر کروم و یوتیوب و حتی گوگل موزیک نیز از طریق این فناوری به فعالیت می پردازند و می توانند سرگرمی های نوین و جذابی را برای کاربران ایجاد نمایند. پس خرید یک تلویزیون اسمارت می تواند بسیار به نفع شما عزیزان باشد و سرگرمی های متفاوتی را در اختیار شما قرار دهد.

سیستم عامل در تلویزیون خوب

یکی از بحث برانگیز ترین مواردی که در تلویزیون های اسمارت وجود دارد، سیستم عامل است. سیستم عامل بر اساس نوع تلویزیون و برند آن می تواند بسیار متفاوت باشد به همین دلیل در نوع های اندرویدی ، Google TV ، Roku ، تایزن و WebOS  می تواند در تلویزیون ها حضور داشته باشد. سیستم عامل به عنوان زمینه پردازنده برنامه ها در تلویزیون فعالیت می نماید و به همین دلیل سرعت آن یعنی سرعت اجرای برنامه ها هنگام کار کردن با تلویزیون.

همچنین سیستم عامل می تواند یک فهرست مطلب ساده تا پیشرفته را در اختیار کاربران قرار بدهد به همین دلیل انتخاب یک تلویزیون با سیستم عامل خوب، بسیار کار سختی خواهد بود. در کنار سیستم عامل ها، باید به فضای ذخیره سازی تلویزیون نیز نیم نگاهی داشته باشید. این فضا برای ذخیره سازی برنامه ها و حتی اطلاعات شخصی و گالری عکس سودمند خواهد بود.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

فناوری های هوشمند در تلویزیون ها

در تلویزیون های امروزی، فناوری های بسیار پیچیده ای حضور دارد که از مهمترین آنها باید به دستیار های صوتی از راه دور اشاره کرد. این برنامه ها می توانند به کاربر این امکان را بدهند تا از راه دور و فقط از طریق صدای خود، تلویزیون را کنترل کرده و انواعی از تنظیمات را دستکاری نمایند. گوگل اسیستنت ، آلکسا و BIX BY از مهمترین دستیار های صوتی موجود در تلویزیون ها هستند. برای ارسال صدا به تلویزیون از ریموت کنترل های هوشمند استفاده می شود که دکمه مخصوصی برای ضبط و ارسال صدا به تلویزیون بر روی آنها تعبیه شده است.

اما در بعضی از تلویزیون ها باید به صورت جداگانه از گیرنده های مخصوصی استفاده شود. یکی دیگر از فناوری های هوشمند در محصولات امروزی، فناوری های اتصال دهنده به دیگر دستگاه های اطراف تلویزیون خوب می باشد. این فناوری ها از طریق وای فای، تلویزیون خوب را به دیگر دستگاه های اطراف مانند گوشی های هوشمند متصل می کنند. از این طریق کاربران به راحتی می توانند تنظیمات مخصوص خود را روی سیستم عامل تلویزیون اجرا نمایند.

برای این کار باید برنامه مخصوصی را روی گوشی خود داشته باشید که برای مثال در تلویزیون های الجی باید برنامه Smart Things  را روی گوشی خود به صورت نصب شده داشته باشید. تا بتوانید از این فناوری استفاده نمایید. به طور کلی منظور از این قسمت این است که وجود همچنین فناوری هایی در تلویزیون خوب باعث می شود تا هم سرگرمی های بیشتری را به خانه خود وارد کنید و هم اینکه استفاده از تلویزیون به راحت ترین شیوه انجام پذیرد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

تلویزیون و راه های ارتباطی آن

یکی از ویژگی هایی هر تلویزیون خوب که باید به صورت فوق العاده ای به آن توجه کرد، راه های ارتباطی تلویزیون است. تلویزیون می تواند از طریق بی سیم یا به صورت سیمی بین دیگر دستگاه های اطراف خود ارتباط برقرار کند که در اینجا به مهمترین کانال های سیمی آن خواهیم پرداخت تا فواید وجود یا عدم وجود آن ها را در تلویزیون خود درک نمایید.

پورت HDMI در تلویزیون خوب

اولین مورد پورت های HDMI هستند که وسیله ای برای اتصال دستگاه هایی نظیر کنسول بازی، دستگاه های پخش کننده رسانه و همچنین Blu ray به تلویزیون هستند و اکثرا در تلویزیون ها دو عدد یا نهایتا سه عدد از آنها وجود دارد. نسخه 2.2 آن پیشرفته ترین نسخه آن است که سرعت انتقال را به کمتر از 8 میلی ثانیه رسانده است.

پورت USB در تلویزیون خوب

یکی دیگر از پورت های مهم در تلویزیون ها، پورت های USB هستند که برای اتصال فلش مموری ها و حتی گوشی تلفن به تلویزیون کاربرد دارند و حتی در مواقعی هم می توان از آنها برای شارژ کردن گوشی نیز استفاده کرد. تعداد آنها 1 الی 4 عدد می باشد که بسته به نوع تلویزیون متفاوت خواهد بود.

پورت ARC در تلویزیون خوب

همان پورت های HDMI هستند اما می توانند عمل بازگشت صدا را نیز انجام دهند که به همین دلیل به آنها audio return channel یا به صورت مخفف شده ARC می گویند. این پورت ها صدای های خروجی تلویزیون را به دستگاه هایی نظیر ساندبار ها و دیگر پخش کننده ها منتقل خواهند کرد و دارای سرعتی معادل 60 فریم در ثانیه هستند. اما امروزه مدل های پیشرفته تری از آن نظیر EARC  وجود دارند که سرعت بهتر و عکس العمل جالب تری را ارائه خواهند داد.

پورت های RCA و کامپوننت و کامپوزیت در تلویزیون خوب

این نوع پورت ها همان درگاه های رنگی تلویزیون ها هستند که وجود آنها می تواند برای انتقال ویدیو و صدا بسیار موثر باشد. کامپوننت و کامپوزیت دارای رنگ های قرمز ، آبی و سبز هستند که به صورت Y ، PR و PB نمایش داده می شوند و حضور آنها یعنی قدرت انتقال ویدئو بدون پورت HDMI. همچنین پورت RCA نیز به دو رنگ سفید و قرمز وجود دارد و برای انتقال و دریافت صدا کاربرد دارد. این دو پورت امروزه دارای کاربرد کمتری نسبت به گذشته هستند چراکه بیشتر خریداران از پورت های HDMI برای انتقال صدا و تصویر استفاده می نمایند.

پورت های LAN و خروجی صوتی اپتیکال تلویزیون خوب

پورت LAN همان پورت اتصال دهنده به اینترنت است که می توان از آن برای اتصال تلویزیون خوب به دستگاه وای فای استفاده کرد. خروجی صوتی اپتیکال نیز انتقال دهنده صداست که در صورت نبود پورت HDMI می تواند از آن استفاده کرد. در نتیجه حضور هر کدام از قسمت های بالا برای تلویزیون ها نهایت کاربرد را دارد و عدم حضور آن ها می تواند دردسر ساز باشد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

انواع برند های مهم تولید تلویزیون خوب پیشرفته امروزی

در بازار های جهانی و حتی ایران، تعداد بسیار زیادی از برند ها و کمپانی های مختلفی وجود دارند که اقدام به تولید تلویزیون کرده اند و همین مسئله باعث شده است تا ما در خرید تلویزیون با مشکل (انتخاب یکی از بهترین ها) مواجه شویم. پیشنهاد خرید تلویزیون خوب با یک برند خاص بی نهایت سخت و مشکل آفرین است چراکه بعضی از برند ها واقعا در یک سطح قرار دارند و تنها می توان در مقایسه دو تلویزیون با برند های گوناگون، برتری آنها را پیدا کرد.

در نتیجه برای انتخاب برند تلویزیون، محصولاتی از هر دو برند را که در یک سطح قرار دارند را با هم مقایسه کنید تا در نهایت برند بهتری را برای خرید نهایی خود برگزینید. در زیر به مهمترین و پر طرفدارترین برند های روز دنیا در صنعت تلویزیون سازی خواهیم پرداخت.

تلویزیون خوب برند ال جی LG

ال جی از بهترین برند های موجود در جهان است که در کشور کره فعالیت می کند. محصولات صوتی و تصویری این کمپانی همیشه از پرچم دار های کل جهان بوده اند و توانسته اند تا جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا را در خود جای دهند. تلویزیون های نانوسل و OLED های با فناوری Wall paper از مهمترین دستاورد های ال جی به شما می آیند و همین باعث می شود تا اعتبار این برند به نسبت دیگر تلویزیون خوب بالاتر باشد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب LG
BARBAKO

تلویزیون خوب برند سامسونگ Samsung

برند سامسونگ نیز از دیگر برند های کره ای است که تکنولوژی های نوین و جالبی را در تلویزیون های خود به کار می برد. این برند از پیشگامان تلویزیون های QLED یا همان تلویزیون های کوانتومی بوده است که امروزه در سرتاسر جهان تلویزیون خوب زیادی با این فناوری تولید می شوند. کیفیت خوب صفحه نمایش، فناوری های هوشمند عالی و ماندگاری بالای تلویزیون ها از مهمترین دستاورد های این برند در صنعت تلویزیون سازی هستند.

ویژگی های یک تلویزیون خوب SAMSUNG
BARBAKO

تلویزیون خوب برند سونی SONY

سونی از برند های خوب بازار بوده که ساخت کشور پیشرفته ژاپن می باشد. این برند نیز در کنار سامسونگ و ال جی از اولین برند های تولید کننده کیفیت 8K است و می تواند وضوح بالایی را در تلویزیون های خود به نمایش بگذارد. کیفیت عالی صفحه نمایش، تلویزیون های با سیستم عامل اندرویدی، کیفیت مرغوب آلیاژ های مورد استفاده در قطعات و سیستم های صوتی فوق العاده از مهمترین ویژگی های تلویزیون های سونی هستند.

ویژگی های یک تلویزیون خوب SONY
BARBAKO

تلویزیون خوب برند هایسنس Hisense

هایسنس از اولین برند های چینی موفق در صنعت تلویزیون سازی است که ضمن در اختیار گذاشتن کیفیت های مرغوب و ماندگاری بالای تلویزیون ها، از قیمت مناسب تری نیز برخوردار هستند و همین مسئله باعث شده است تا خریداران زیادی را به خود اختصاص دهد. تلویزیون های ماهواره سر خود آن در بازار های ایران از طرفداران زیادی برخوردار هستند.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

تلویزیون خوب برند پاناسونیک

یکی از برند های مهم دیگر کشور ژاپن، کمپانی پاناسونیک است که در عرصه تلویزیون سازی دارای قدرت خوبی می باشد. تلویزیون های پاناسونیک دارای کیفیت خوب و سیستم های صوتی معرکه ای هستند اما از مهمترین ویژگی های آنها باید به ضمانت 7 گانه این تلویزیون در برابر رعد و برق ، تغییر ولتاژ ، رطوبت، ضربه های سهمگین و فشار اشاره کرد. اینچنین استحکام و استقامتی در هیچ کدام از تلویزیون خوب با برند های مختلف دیده نخواهد شد.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

تلویزیون خوب برند شیائومی

جدیدترین برند تولید کننده تلویزیون های هوشمند و اندرویدی با بهترین امکانات ارتقا دهنده سطح کیفیت، برند شیائومی است که در چند سال اخیر به دلیل ماندگاری بالا و همچنین قیمت فوق العاده مناسب خود، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. اولین تلویزیون با فناوری پشتیبانی از دوربین در جلوی تلویزیون، توسط برند شیائومی در سال 2021 به بازار عرضه شده است.

ویژگی های یک تلویزیون خوب

در نهایت در مورد تلویزیون خوب

در انتخاب یک تلویزیون خوب باید به تمامی نکات بالا توجه کرد و تصمیم گرفت که آیا حضور یا عدم حضور هر کدام از قسمت های بالا باعث کاهش کیفیت و کارایی تلویزیون شما خواهد شد یا نه؟ البته همه این ها به میزان هزینه و توان مالی شما عزیزان بستگی دارد اما با هزینه بسیار کم نیز می توان تلویزیون های خوبی در بازار پیدا کرد و خریداری نمود. در نهایت از شما عزیزان خواهشمندیم تا در مورد این مقاله و متن بالا، نظرات و سوالات خود را برای ما ارسال کرده تا با استفاده از آنها، خدمات خود را در همه زمینه ها گسترش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد