بارباکو
10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

مقدمه ماشین ظرفشویی های ال جی

ال جی ، کمپانی کره ای موفقی که در چند دهه اخیر باعث شده است تا تکنولوژی های به کار رفته در محصولات و لوازم خانگی برقی خانه ها پیشرفت زیادی داشته باشند. یکی از این محصولاتی که ال جی کمک شایانی به ارتقا آنها کرده است، ماشین های ظرفشویی هستند. ظرفشویی های ال جی دارای طراحی با سبک خاص و ضد زنگ همراه با ظرفیت های عالی در کنار بهترین فناوری های تمیز کننده ظروف عادی و خاص از مهمترین ویژگی هایی است که فقط در ظرفشویی های ال جی می توان پیدا کرد.

کمپرسور اینورتر تعبیه شده در آنها باعث شده است تا هم میزان مصرف انرژی بسیار کم باشد و هم میزان مصرف آب به پایین ترین حد خود برسد. در مقاله زیر به چند نکته بسیار مهم در مورد ماشین های ظرفشویی ال جی اشاره خواهیم کرد تا با نحوه فعالیت و ساز و کار آنها بیشتر آشنا شویم.

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

نکات برجسته نمای ظاهری ماشین ظرفشویی های ال جی !

بیشتر ماشین های ظرفشویی تولید شده با برند های مختلف، دارای طراحی های با سبکی شبیه به هم هستند چرا که نمای برونی آنها در سه رنگ سفید، نقره ای و مشکی مات هستند و جنس آنها از فلز عادی ضد زنگ ، آلومینیوم و پلاتینیوم می باشد. ماشین ظرفشویی های ال جی نیز از این قاعده مستثنا نیستند اما اکثر آنها دارای بدنه عایق در برابر صدای خروجی هستند و این باعث می شود تا صدای خروجی آنها بسیار کمتر از بقیه باشد.

همچنین دارای ویژگی No Fingerprint هستند که به معنی باقی نماندن اثر انگشت بر روی بدنه آنهاست. بر روی این ظرفشویی های ال جی تعدادی دکمه مخصوص وجود دارد اما جالترین ویژگی ، وجود نمایشگر های LED می باشد که خواهند توانست تا داده هایی مفید را از داخل ظرفشویی به بیرون منتقل کنند تا با استفاد از آنها از فعالیت های داخلی ماشین ظرفشویی آگاه شوید.

طراحی داخلی ظرفشویی های ال جی

درب ماشین ها را که باز کنید چند قطعه اصلی در وسط را مشاهده می کنید که به عنوان سبد های جای گذاری ظروف فعالیت می کنند. این سبد ها اکثرا سه طبقه هستند که طبقه اول مخصوص جای گذاری ظروف بسیار کوچک ، قاشق چنگال و فنجان های قهوه هستند. یکی از این طبقات دارای سایز بزرگتری می باشد و دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد تا بتوان در این ماشین ها، ظروف بسیار بزرگتری را جای گذاری کرد.

فراموش نشود که در همه مدل ظرفشویی های ال جی، این سبد ها از جنس آلومینیوم ساخته خواهند شد تا در برابر عواملی مانند رطوبت و دیگر عوامل از بین برنده بتوانند خود را ثابت نگه دارند. در فضای داخلی این ماشین ها ، چند عدد لامپ مخصوص که غالبا از نوع LED هستند، وجود دارد که روشنایی خوبی برای دید بهتر کاربران ایجاد می کنند.

 

تولید ظرفشویی های ال جی در ظرفیت های مختلف

ال جی دارای انواعی از ظرفشویی های، رومیزی و ایستاده می باشد که هر کدام از آنها دارای ظرفیت های گوناگونی می باشند اما ظرفشویی های رومیزی به دلیل ساختار کوچک تر آنها دارای ظرفیت های کمتری می باشند پس برای خانواده هایی که جمعیت کمتر و همچنین مهمانی های زیادی در طول هفته ندارند بسیار مناسب هستند. این ظرفشویی های ال جی  ظرفیت های کمتر از 9 نفر را به خود اختصاص می دهند.

اما مهمترین و پر فروش ترین ماشین ظرفشویی های ال جی ، ظرفشویی های ایستاده هستند که دارای ظرفیت های بالای 9 نفر که تا 15 نفر نیز ادامه پیدا می کنند. این نوع از ظرفشویی های ال جی برای خانواده هایی که در طول هفته دارای ظرف های کثیف زیادی خواهند بود، بسیار مناسب هستند.

موتور های استفاده شده در ظرفشویی های ال جی

موتور های موجود در ماشین ظرفشویی های ال جی از مهمترین قسمت های موجود در این نوع ماشین ها هستند چراکه انرژی اولیه برای به جریان در آمدن آب و مواد شستشو دهنده از این قسمت نشات می گیرد. به همین دلیل نیز برند ال جی در ماشین های ظرفشویی خود به ارتقا موتور های استفاده شده پرداخته است و یکی از پیشرفته ترین آنها را در این ظرفشویی ها قرار داده است. موتور اینورتر دایرکت درایو یا همان Inverter Direct Drive، نامی است که برای این موتور در نظر گرفته شده است.

موتور نابرده یکی از کم مصرف ترین موتور های موجود در بازار است چراکه دارای کمترین میزان قطعات متحرک می باشد و همین دلیل باعث شده است تا کمترین میزان استهلاک و اصطکاک در آن ایجاد شود و در نهایت مصرف به کمترین میزان خود برسد. موتور اینورتر دایرکت درایو دارای فناوری اینورتر می باشد. این فناوری می تواند از مصرف های اضافه این ماشین جلوگیری کند در نتیجه برچسپ های انرژی اختصاص داده شده به این ماشین ها همگی از نوع A هستند. فناوری اینورتر همچنین باعث شده است تا میزان صدای خروجی نیز به کمترین حالت خود در بین همه نوع ماشین ظرفشویی های ال جی  هم رده خود برسد.

 

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

 

تکنولوژی هایی برای از بین بردن کثیفی بهتر ظروف

در داخل ماشین ظرفشویی های ال جی تعدادی فناوری وجود دارند که می توانند کیفیت شستشو را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. یکی از این ویژگی ها و تکنولوژی های برتر، فناوری Quad Wash می باشد. این فناوری با بهره گیری از چهار بازوی خود می تواند به صورت عقب و جلو، آب را به همه نقاط داخلی ظرفشویی برساند و هر نوع کثیفی را که بر روی ظروف وجود دارد را به راحتی از بین ببرد.

اگرچه تکنولوژی تشخیص میزان لکه و کثیفی نیز بر روی ظروف نیز می تواند تا حد زیادی به این سیستم کمک کند تا فقط بر روی کثیفی ها بیشتر دقت داشته باشد و آب به صورت الکی و بی هدف مصرف نشود. در ماشین های ظرفشویی ال جی، نوعی دیگر از فناوری ها و سیستم فوق العاده وجود دارد که می تواند دما را تا خدود 50 درجه بالا ببرد تا ظروف با آب گرم شستشو داده شوند.

این برنامه که High temp نام دارد، با بالا بردن دما باعث می شود تا چربی ها و دیگر لکه ها به راحتی در آب حل شوند. اگر چه فناوری ها و دیگر سیستم های بالا در ماشین ظرفشویی های ال جی باعث می شوند تا کیفیت شستشو به نهایت مقدار خود برسد اما فناوری دیگری به نام Steam System وجود دارد که از بخار برای بالا بردن کیفیت شستشو استفاده می نماید. بخار به دلیل دمای زیاد خود و همچنین میزان استفاده بسیار کم از آب باعث می شود تا بازده شستشو را به نهایت مقدار خود برساند.

 

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

 

شستشوی سریع با نصف بار برای افزایش کارایی

ماشین های ظرفشویی برند LG برای مواقعی که نیاز مبرمی به ظرف های تمیز دارید نیز برنامه هایی تدارک دیده است. یکی از این برنامه های مخصوص، شستشو با نصف بار است. در ماشین های قدیمی برای اینکه ظرفشویی های ال جی شروع به فعالیت می کرد باید تمام ظرفیت آن پر می شد اما در جدیدترین مدل های برند ال جی نیازی به این کار نیست چراکه ظرفشویی ها با نصف بار نیز میتوانند شروع به شستشو کنند بدون اینکه میزان مصرف آب افزایش پیدا کند.

همچنین همزمان با این برنامه می توانید فناوری شستشوی سریع یا همان Express Cycle را نیز فعال کنید. این برنامه می تواند چرخه شستشو را تا 30 درصد سرعت ببخشد و در مصرف انرژی به میزان 40 درصد صرفه جویی داشته باشد. ان دو برنامه برای مهمانی های بزرگ بسیار کاربرد دارند.

خشک کردن کامل ظروف و ضد لکه در ظرفشویی های ال جی

یکی از بیشترین شکایت هایی که از ماشین ظرفشویی های ال جی می شود، این است که خریداران و استفاده کنندگان از لکه هایی که بر روی ظروف در پایان چرخه شستشو بر جای می ماند، گله مندند. برای جلوگیری از این وضعیت، کمپانی ال جی در ظرفشویی های ال جی خود فناوری ها و سیستم هایی قرار داده است که یکی از ساده ترین آنها همان فناوری Extra Dry است و این فناوری در پایان شستشو با گرمای خود باعث می شود تا هر نوع قطره و آبی که بر روی ظروف وجود دارد به سرعت از بین برود.

در نتیجه هیچ اثری از لکه های سفید رنگ بر روی ظروف شیشه ای و پلاستیکی باقی نخواهد ماند. همچنین فیلتر های موجود برای آب ورودی نیز به نو به خود باعث می شوند تا میزان کلسیم آب افت پیدا کند و به صورت لکه بر روی آنها باقی نماند.

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

 

شستشوی بهداشتی و ضد آلرژی

برای اینکه ماشین های ظرفشویی های ال جی  ،شستشویی بهداشتی داشته باشند این کمپانی در آنها از بهترین فناوری ها برای این منظور استفاده کرده است. یکی از این سیستم ها، یک مبدل حرارتی است که باعث می شود تا آب به میزان بسیار بالایی تا حدود 60 درجه در حدود 10 دقیقه بالا برود تا عوامل بیماری زا سریعا از بین بروند و یا اینکه بسیار تضعیف شوند. یکی دیگر از این برنامه های خاص، Anti-Bacterial Treatment است.

این برنامه نیز با توانایی هایی که به آن داده شده است، باعث می شود تا هر نوع باکتری موجود در داخل فضای ظرفشویی به سرعت بسیار بالا از بین برود.در نتیجه محیطی کاملا بهداشتی و سالم را برای افراد دارای آلرژی های خاص و خانه هایی که دارای کودک خرد سال دارند، ایجاد می شود. فراموش نکنید که بعد از هر چرخه شستشو نیزهمه نوع ماشین های ظرفشویی  ال جی به صورت اتوماتیک به تمیز کردن فضای داخلی خود خواهند پرداخت.

برنامه هایی برای شستشوی ظروف حساس و ظریف

برنامه هایی نیز برای محافظت از ظروف حساس و ظریف وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به آنها ایجاد شده اند. این برنامه ها می توانند با بالا بردن دمای آب، باعث شوند تا از شوک گرمایی ناشی از اختلاف دمایی جلوگیری کنند. مبدل حرارتی یکی از این دسته برنامه هاست که در ورودی این نوع از ماشین های ظرفشویی وجود دارد و سریعا آب ورودی را به دمای داخل ظرفشویی های ال جی نزدیک خواهد نمود تا از این شوک گرمایی جلوگیری شود.

در نتیجه به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای می توانید انواعی از ظروف نازک، شیشه ای و حتی کریستالی را در ماشین های ظرفشویی قرار دهید و آنها را به صورت شسته شده و کاملا تمیز دریافت نمایید.

 

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

فناوری های هوشمند ماشین های ظرفشویی LG

فناوری هایی در داخل ماشین های ظرفشویی ال جی قرار داده شده است که به فناوری های هوشمند معروف هستند این برنامه ها می توانند از طریق اتصال وای فای، گوشی های هوشمند امروزی را به ماشین های ظرفشویی متصل نمایند تا از راه دور نیز بتوان تنظیمات داخل ماشین ها را تنظیم کرد و بر اساس نوع نیاز خود کنترل کرد. این ماشین ها را می توان به اینترنت نیز متصل کرد و هر نوع برنامه جدیدی را به آنها وارد کرد و نصب نمود.

اما هیجان انگیز ترین ویژگی در جدیدترین مدل از ماشین های ظرفشویی ال جی، وجود دستیار های صوتی گوگل اسیستنت و آلکسا است. این دو دستیار صوتی می توانند تنظیمات را از طریق تنها گفتن چند کلمه و صوت کاربر، تغییر دهند. یک گیرنده مخصوص برای این دو برنامه در نظر گرفته شده است تا صدای کاربر را به ماشین منتقل کند. در کنار کلیه این فناوری ها، برنامه شروع با تاخیر نیز تعبیه شده است. این برنامه به صورتی است که می توان شروع و پایان ماشین ظرفشویی را برای 24 ساعت آینده تنظیم کرد.

 

 

10 نکته مهم ماشین ظرفشویی های ال جی !

 

 در نهایت

به طور کلی، ماشین ظرفشویی های ال جی دارای بدنه ای زیبا با طراحی خاص هستند که دارای قطعات فوق العاده ماندگار و امکاناتی بسیار ویژه و بروز هستند. این ظرفشویی ها از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین ظرفشویی های موجود در بازار های ایران هستند که نسبت به فناوری ها و امکاناتی که دارند دارای قیمت خوبی نیز می باشند. میزان صدای خروجی از آنها از 48 دسیبل بیشتر نخواهد بود همانطور که میزان مصرف آب آنها از 10 لیتر عبور نخاهد کرد چراکه برچسپ انرژی اختصاص داده شده به آن ها از نوع A  و بالا تر است.

ماشین ظرفشویی های ال جی برچسپ Energy Star ایالت متحده آمریکا را نیز به خود اختصاص داده اند که نشان از مصرف بسیار کم و حفاظت از محیط زیست می باشد. در نهایت از شما عزیزان می خواهیم برای بالا بردن کیفیت مقاله ها، نظرات خود را برای ما ارسال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد