بارباکو

مقدمه لباسشویی های ال جی

کمپانی ال جی یکی از بهترین و مهمترین برند های جهانی است که توانسته است تا در صنعت تولید لوازم خانگی در صدر و رتبه های برتر قرار بگیرد. این کمپانی کره ای که محصولاتش در بیش از 20 کشور مونتاژ میشوند، دارای ماشین های لباسشویی فوقالعاده کارآمد و کم مصرف است که به همین دلیل نیز این نوع ماشین ها با این برند در بازار های ایران از فروش و طرفداری خوبی برخوردار هستند.

امروز می خواهیم  لباسشویی های ال جی را مورد بررسی قرار بدهیم و تمامی امکانات و فناوری های آن را مرور کنیم تا بفهمیم که لباسشویی های الجی چه چیزی دارند که اینچنین محبوبیتی را در بازار های جهانی دارند.

لباسشویی های ال جی را بیشتر بشناسید !

 

لباسشویی های ال جی در مدل ها و ظرفیت های گوناگون

یکی از بهترین مشخصات لباسشویی های ال جی این است که در مدل ها و ظرفیت های گوناگونی تولید شده اند. یکی از این مدل ها، لباسشویی های ال جی درب به بالاست که ظرفیت های کمی دارند و می توانند برای خانواده هایی که دارای لباس های کمی برای شستشو هستند، بسیار مفید واقع شوند. این نوع از لباسشویی ها دارای موتور ضعیف تر و مصرف آب بیشتری نیز می باشند و صد البته قیمت بسیار کمتری را نیز به خود اختصاص داده اند.

لباسشویی های ال جی ماشین های لباسشویی درب رو به جلو است که بیشترین و مهمترین مدل های موجود در بازار هستند و فروش بسیار بیشتری را نیز به خود اختصاص داده اند. این ماشین های لباسشویی در ظرفیت های بالاتر و با موتور های قوی تری تولید می شوند و فناوری های مخصوصی برای شستشو را در خود گنجانده اند البته دارای قیمت بسیار بیشتری نیز نسبت به دیگر مدل ها هستند.

آخرین مدل که جدیدترین مدل از لباسشویی های ال جی هستند، ماشین های Twin Wash هستند. این نوع از ماشین های لباسشویی ال جی دارای قطعه ای متصل در زیر هستند که به وسیله آن همه نوع لباس های حساس و ظریف شسته می شوند تا محافظتی در برابر آسیب ها و ترکیب های رنگی داشته باشند.

لباسشویی های ال جی در ظرفیت های گوناگونی از 5 کیلوگرم تا 11 کیلوگرم تولید مش شوند که نوع درب از بالا آن ها تا 5 کیلوگرم ظرفیت را به خود اختصاص می دهند و درب از جلو ها می توانند همراه با قابلیت Twin Wash، بالای 11 کیلوگرم را نیز به خود اختصاص دهند. بدین وسیله برند ال جی برای هر نوع سلیقه و هر نوع خانواده ای با هر جمعیتی، مدل های لباسشویی تولید کرده است تا همه نوع خریداران را راضی نگه دارد.

 

 

مشخصات ظاهری ماشین های لباسشویی ال جی

به طور کلی لباسشویی های ال جی دارای طراح ها و مدل های مختلفی در ظاهر هستند و در سه رنگ سفید، نقره ای و مشکی مات تولید شده اند. رنگ های به کار رفته در این ماشین ها برای این است تا بتوانند بهتر و به صورت زیباتری خود را با دکوراسیون خانه ها تطبیق دهند. جنس بدنه این ماشین ها نیز از فلز ساده، آلومینیوم، استیل و پلاتینیوم تولید شده است و می توانند مقاومت بسیار بالایی را در برابر همه نوع عوامل خورنده ایجاد کنند.دبر روی بدنه این لباسشویی های ال جی دکمه ها و غلطک های کنترل کننده زیادی وجود دارد.

اما مهترین قسمت تعبیه شده بر روی نمای ظاهری، نمایشگر های LED هستند که اطلاعات دقیقی از چرخه شستشو را به نمایش خواهند گذاشت. درب این ماشین های لباسشویی نیز در طرح های مختلفی تولید می شوند تا جایی که در جدیدترین مدل از آنها از درب های فضایی استفاده شده است که زیبایی بسیار خاصی را به نمایش می گذارند و سبک خاصی از طراحی را به رخ دیگر رقیبان می کشند.فضای داخلی ماشین های لباسشویی ال جی نیز به صورت استیل ساخته می شود تا بتوانند حالت ضد زنگ بودن خود را برای سال ها حفظ نمایند.

 

موتور مورد استفاده در لباسشویی های ال جی

از مهمترین قطعاتی که در لباسشویی های ال جی وجود دارد و منبع انرژی برای به گردش در آوردن دارم است، موتور می باشد. به همین دلیل باید این قطعه دارای قدرت بسیار بالا با بازدهی به صرفه ای باشد. خوشبختانه در ماشین های لباسشویی ال جی از موتوری فوق العاده کم مصرف و کم سر و صدا به نام Inverter Direct Drive استفاده شده است.

این موتور دارای قطعات متحرک بسیار کمی در ساختار خود می باشد به همین دلیل می تواند کمترین میزان اصطکاک و استهلاک را به وجود بیاورد تا میزان مصرف انرژی در آن به کمترین حد خود برسد. همچنین میزان صدا خروجی نیز به همین دلیل، تا حد بالایی کاهش داشته است داشته است و یکی از کم صدا ترین موتور ها در بازار های امروزی می باشد. این موتور بر اسا نوع ماشین ظرفشویی و درام مورد استفاده می تواند سرعت و چرخش 1000 تا 1600 دور در دقیقه را ایجاد نماید تا میزان کیفیت شستشو به بالاترین حد برسد.

 

 

فناوری فوق العاده 6 Motion DD در لباسشویی های ال جی

امروزه در جدیدترین نو ع از لباسشویی های ال جی، فناوری جدید و پیشرفته ای به کار گرفته شده است که با نام مستعار 6 Motion DD معرفی شده است. این فناوری با شش حرکت مخصوص خود که شامل فیلتراسیون، پله ای، غلتاندن، ساییدن،چرخاندن و پیچاندن به تمیز کاری تمامی ذرات و لکه های چسپیده به لباس ها می پردازد.

به دلیل بالا رفتن تعداد حرکت های لباس و تنوع در در آنها، هیچ نوع لکه ای با هر درجه سختی، بیشتر از 30 ثانیه دوام نخواهدآورد و لباس هایی تمیز و کاملا بهداشتی را تحویل خواهد داد. یکی از مزیت هایی که این برنامه و تکنولوژی جدید در اختیار ماشین های لباسشویی قرار داده است، این است که به وسیله حرکاتی که یاد شد، ساختار و بافت لباس های ظریف و حساس به خوبی حفظ خواهد شد و به بهترین شکل ممکن از رنگ آنها محافظت می شود.

 

 

قابلیت اضافه کردن لباس های جدید در حین فعالیت ماشین لباسشویی

یکی از برنامه های بسیار کاربردی که در چند سال اخیر به لباسشویی های ال جی اضافه شده است، سیستم و برنامه Add Wash است. این برنامه می تواند به کاربران کمک کند تا در مواقعی که ماشین لباسشویی شروع به فعالیت کرده است نیز لباس های کثیف فراموش شده را به درام اضافه کنند و آنها را به صورت کاملا تمیز و شسته شده تحویل بگیرند. این برنامه برای آندسته از افرادی که بسیار فراموش کار هستند بسیار سومند خواهد بود.

 

محافظت از لباس های حساس و ظریف با برنامه های خاص

کمپانی ال جی برای لباسشویی های ال جی های خود برنامه ها و تکنولوژی های بسیار خاصی را قرار داده است تا بتوانند لباس های حساس و ظریف با جنس نازک را به بهترین شیوه شستشو دهند بدون اینکه به ساختار و بافت آنها لطمه و صدمه ای وارد شود. یکی از این دسته برنامه ها، بالا و پایین کردن دمای آب برای شستشو است چراکه بعضی از لباس ها مانند لباس های مشکی برای شستشو به آب سرد برایشستشو نیاز دارند. همچنین برنامه بعدی، استفاده از بخار برای شستو است.

اگرچه این برنامه باعث می شود تا بیشتر لکه های سخت از بین بروند اما به راحتی می تواند بدون اینکه هیچ حرکتی بر روی لباس ها انجام شود، نفوذی ترین کثیفی ها نیز از ساختار لباس ها حذف شوند. در لباسشویی های ال جی جدیدتر، تکنولوژی بسیار پیشرفته تری برای لباس های حساس و ظریف استفاده شده است تا جایی که یک قطعه همراه با این لباسشویی ها همراه شده است تا لباس ها را در آن قرار داده شده و به صورت جداگانه شستشو داده شوند. در نتیجه بیشترین حفاظت از این نوع لباس ها خواهد شد.

 

 

سیستم هایی برای کاهش مصرف آب و انرژی

برای اینکه میزان مصرف آب و انرژی در ماشین لباسشویی های ال جی به کمترین میزان ممکن برسد، فناوری هایی در این ماشین ها قرار داده شده اند که از مهمترین آنها باید به تکنولوژی اینورتر در موتور اینورتر دایرکت درایو اشاره کرد. این فناوری می تواند میزان انرژی استفاده شده را تا 30 درصد کاهش دهد چراکه هم دارای قطعات متحرک کمتری می باشد و هم اینکه سیستم هایی برای بهینه کردن چرخش درام را در خود گنجانده است.

در نتیجه برچسپ های اختصاص داده شده به این ماشین ها همگی از نوع A هستند و در ردیف A ، A+ ، A++ و A+++ قرار می گرند. سیستمی دیگری که در آنها تعبیه شده است، سیستم ضد نشت آب است. این سیستم می کوشد تا هر نوع نشت و شکستگی در سیستم لوله کشی را سریعا متوقف کند و به کاربر گزارش دهد تا از آسیب ها و تلف شدن بیش از حد آب جلوگیری شود. تکنولوژی تشخیص میزان بار نیز از تکنولوژی هایی است که میزان استفاده از آب را تا حد بسیار بالایی کاهش می دهد.

این سیستم اندازه و وزن لباس ها ورودی را اندازه خواهد گرفت تا بر اساس آنها پودر لباسشویی و آب مورد نیاز را روانه درام نماید در نتیجه مصرف به شدت کاهش پیدا می کند. سیستم تشخیص میزان کثیفی و لکه ها نیز از دیگر تکنولوژی های استفاده شده در ماشین های لباسشویی ال جی است که همانند فناوری میزان بار، بر اسا میزان و درجه کثیفی ، آب و پودر را به درام وارد می کند.

 

شستشوی بهداشتی و آنتی آلرژی در ماشین های لباسشویی  ال جی

برای اینکه کیفیت شستشو و بهداشت داخلی ماشین لباسشویی های ال جی حفظ شود، ویزگی ها و سیستم هایی طراحی شده است که به استریلیزه و ضد عفونی کردن فضای داخلی آنها خواهند پرداخت. شستشوی بهداشتی یکی از این فناوری هاست که دمای آب را به مدت 10 الی 15 دقیقه بالا خواهد برد تا عوامل بیماری زا و باکتری ها سریعا از بین رفته و یا اینکه تضعیف شوند.

این کار را سیستم آنتی باکتریال و آنتی آلرژی نیز انجام می دهند و در ارتباط با همدیگر، محیطی کاملا بهداشتی و عاری از هر نوع عوامل بیماری زا و باکتری ایجاد می کنند. بعد از هر بار شستشو نیز، ماشین لباسشویی خود به خود به شستشوی فضای داخلی می پردازد تا فضا برای رشد این عوامل ایجاد نشود.

 

برنامه شستشوی سریع و اقتصادی برای افرادی که در شستشو عجله دارند!

برای آن دسته از افرادی که در چرخه شستشو عجله دارند و یا اینکه وقت کافی برای منتظر بودن ندارند، در ماشین های لباسشویی ال جی چند عدد برنامه خاص کار گذاشته شده است. یکی از این برنامه ها، شستشوی سریع است. اگر این برنامه فعال شود، چرخه شستشو به میزان 40 درصد سریعتر خواهد بود اما کیفیت شستشو و میزان مصرف هیچ تغییری نخواهد کرد. شستشوی اقتصادی Eco Hybrid نیز برنامه دیگری است که میزان سرعت شستشو را بالا میبرد اما میزان مصرف آب و انرژی را تا حد بسیار بالای کاهش میدهد در نتیجه به صرفه ترین شستشو در میان همه نوع برنامه ها خواهد بود.

 

 

فناوری های هوشمند و اسمارت در ماشین های ال جی

ماشین لباسشویی های ال جی دارای فناوری های هوشمند بسیار جذابی هستند تا بتوانند با دیگر دستگاه های اطراف ارتباط گسترده ای را ایجاد کنند. یکی از این فناوری های هوشمند Smart ThinQ است. این فناوری به وسیله وای فای می تواند گوشی های هوشمند را به ماشین لباسشویی متصل متصل کند تا از راه دور نیز بتواند هر نوع برنامه و تنطیماتی را در داخل ماشین کنترل کرد. کنترل از راه دور این نوع ماشین های لباسشویی به وسیله سیستم NFC نیز قابل اجراست.

کاربران استفاده کننده از این نوع ماشین های لباسشویی هوشمند می توانند از طریق اتصال بین گوشی و ماشین، برنامه های شستشوی جدیدی را نیز بر روی لباسشویی نصب کنند تا از آنها نیز نتیجه مورد انتظار خود را به دست بیاورند. سیستم عیب یابی هوشمند هم برنامه دیگری است که در لباسشویی ها به پیدا کردن انواع عیب و نقص خواهد پرداخت تا آنها را در سریعترین زمان ممکن به استفاده کننده گزارش کند و کاربر نیز نسبت به حل آنها اقدام نماید.

در نهایت نیز بدانید که همه نوع ماشین لباسشویی های ال جی را می توان برای شروع یا اتمام فعالیت در زمان خاصی در یک دقیقه تا 24 ساعت آینده تنظیم کرد و به دیگر کار های روزمره خود بپردازید.

 

 

در نهایت

در بالا به اکثریت مشخصات لباسشویی های ال جی پرداختیم و دیدیم که این ماشین ها دارای فناوری ها و امکانات بسیار پیشرفته ای برای ایجاد شستشوی بهینه و عالی هستند. میزان مصرف آنها به قدری کم است که برچسپ های اختصاص داده شده به آنها بین A و A+++ می باشد. همچنین میزان صدای خروجی نیز از 45 دسیبل در شستشوی عادی شروع شده و به 75 دسیبل در هنگام چرخش سریع درام خواهد رسید. برای خرید و یا مشاوره در مورد ماشین های لباسشویی  ال جی همین الان با کارشناسان ما در واحد پاسخگویی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هجده =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد