بارباکو
نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

مقدمه در مورد لباسشویی های بوش

امروزه کمتر خانه ای پیدا می شود که از ماشین های لباسشویی بهره مند نباشد به همین دلیل کمپانی های تولید کننده لوازم خانگی همیشه سعی در این دارند که بهترین نوع از این نوع محصولات را به تولید برسانند. یکی از مهمترین کمپانی هایی که به تولید ماشین های لباسشویی می‌پردازد، برند بوش است. این برند ماشین های لباسشویی فوق العاد ای را در طرح ها و ظرفیت های گوناگونی تولید می‌کند که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. ماشین های لباسشویی بوش دارای موتور اکو سایلنس درایو Eco silence Drive هستند.

لباسشویی های بوش امکاناتی بی نظیر از قبیل Active water plus و Aqua stop برای ارتقا سطح صرفه‌جویی را در خود گنجانده اند. ماشین های لباسشویی بوش می‌توانند به صورت هوشمند عملکرد کرده و قابلیت اتصال به گوشی همراه هوشمند داشته باشند و هم اینکه سیستم عیب یابی هوشمند را اجرا کرده و هر نوع عیبی را گزارش کنند. در زیر به صورت مفصل به مشخصات انواع ماشین های لباسشویی بوش می‌پردازیم و آنها را از هر نظری بررسی می‌نماییم تا در یابیم چراکه این نوع ماشین ها در بازار های جهانی از طرفدارای خوبی و زیادی برخوردار هستند.

 

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

ظرفیت و طراحی لباسشویی های بوش

لباسشویی های بوش در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می‌شوند اما طرح سفید با بدنه فلزی ضد زنگ و رنگ نقره ای آن از جنس استیل از مهم ترین طرح های آنها هستند. ساختار بدنه آنها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر خروج صدا عایق خواهند بود. بر روی بدنه اکثر ماشین های لباسشویی بوش با هر ظرفیتی، یک نمایشگر وجود دارد که ضمن ایجاد زیبایی، می‌تواند اطلاعات دقیقی از شستشو و مراحل آن نمایش دهد و به کنترل انواع برنامه های داخلی آن بپردازد.

فضای داخلی این نوع ماشین ها نیز از یک درام ضد زنگ ساخته شده است که دارای سوراخ های منظم و یک دست هستند تا کیفیت شستشو و پخش آب به بهترین شکل ممکن انجام شود. درام داخلی ماشین های لباسشویی بوش اکثرا از نوع فلز آلومینیوم ساخته شده است چرا که در برابر عوامل خورنده و از بین برنده، دارای مقاومت بیشتری می‌باشد. ظرفیت این نوع لباسشویی ها نیز بر اساس نوع آنها فرق می‌کند اما اکثرا از ۵ کیلو گرم شروع شده و به 12 کیلوگرم ختم می‌شود.

اما بیشتر ماشین لباسشویی های بوش اصلی بازار دارای ظرفیت 7 تا 10.5 کیلوگرم هستند. برای انتخاب ماشین لباسشویی مناسب خانواده خود باید به میزان لباسهای روزانه خود و همچنین جمعیت خانواده دقت نمایید.

موتور مورد استفاده در لباسشویی های بوش

اصولا در داخل انواع ماشین لباسشویی های بوش باید یک عدد موتور وجود داشته باشد تا انرژی اولیه برای به حرکت در آوردن درام فراهم شود. در لباسشویی های بوش نیز این موتور وجود دارد که با نام Eco Silence Drive معروف می‌باشد. تعداد قطعات متحرک بسیار کم این موتور باعث شده است تا میزان سر و صدای خروجی از آن به شدت پایین بیاید و همچنین باعث شده است تا میزان استهلاک و اصطکاک آن نیز به شدت کاهش پیدا کند درنتیجه مصرف آن هم کاهش پیدا کند.

تعداد دور در دقیقه درام بستگی به انرژی این موتور دارد که در انواع لباسشویی های بوش فرق می کند و از 1000 دور شروع شده و به 1600 دور خواهد رسید. هر چقدر تعداد دور  درام در دقیقه بیشتر باشد باعث می شود تا لباس ها به صورت خشک تری تحویل داده شوند اما میزان صدای خروجی افزایش پیدا می کند.

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

صدای بسیار کم با پایداری عالی بدنه لباسشویی های بوش

از مشخصات بارز ماشین لباسشویی های بوش، میزان صدای بسیار پایین است چراکه در بدنه آنها از عایق های مخصوصی استفاده می‌شود تا صدای ناچیز موتور نیز به بیرون درز نکند. اگرچه خود موتور استفاده شده نیز به دلیل قطعات متحرک بسیار کم دارای صدای بسیار پایینی است اما این بدنه باعث می‌شود تا صدا در محدوده خوبی قرار بگیرد و در حالت شستشو ساده از 55 دسیبل بالاتر نرود و در حالت دور سریع به بالاتر از 75 دسیبل تجاوز نکند.

برای پایداری این ماشین ها نیز از پایه های مخصوصی استفاده شده است که علاوه بر پایداری در برابر لرزش های سنگین دور سریع، باعث می‌شوند تا محکم به زمین چسپیده و تغییر مکان ندهند. در پایه بعضی از ماشین لباسشویی های بوش ، حالتی وجود دارد که می توان اندازه و ارتفاع آنها را تنظیم کرد تا آنها را بر اساس جایی که برای لباسشویی تعیین کرده اید، تنظیم نمایید.

میزان مصرف آب و انرژی در ماشین های لباسشویی بوش

میزان مصرف آب و انرژی در ماشین لباسشویی های بوش بسیار مهم است چراکه باعث می شود تا در هزینه ها صرفه جویی خوبی ایجاد شود. در لباسشویی های بوش،  چندین فناوری وجود دارند که می توانند در این موارد صرفه جویی هایی به وجود آورده و باعث افزایش بازده در آنها شوند. یکی از این فناوری ها، سیستم Aqua Stop است که با چند قطعه از جمله شیلنگ های مخصوص خود و همچنین بست های ویژه، از نشت آب در هنگام وارد شدن ضربه و ترکیدن لوله ها جلوگیری می کند و سریعا سیستم آبکشی را قطع می نماید.

فناوری بعدی، سیستم Active Water Plus است و این سیستم می تواند میزان ورود آب به داخل ماشین لباسشویی را به شدت تنظیم خواهد نمود و اندازه آب را بر اساس میزان بار موجود و نوع لباس ها تنظیم می نماید. در نتیجه صرفه جویی این فناوری در حالت عادی معلوم نیست و باید به صورت کلی در طول هفته آن را ارزیابی کرد. اما برای پایین آوردن میزان مصرف انرژی در ماشین های لباسشویی همین موتور Eco Silence Srive کافی می باشد چرا که دارای کمترین میزان قطعات متحرک بوده و از تسمه برخوردار نمی باشد.

در نتیجه استهلاک و اصطکاک در آن نزدیک به صفر بوده و مصرف نیز به شدت افت می کند. برچسپ های انرژی اختصاص داده شده به ماشین لباسشویی های بوش ، همگی از نوع A هستند اما میزان مصرف آنها به قدری پایین است که به سمت بالاتر یعنی A+ ، A++ و A+++ نیز ارتقا داده شده اند که گویای بازده بالای این نوع ماشین های لباسشویی می باشد.

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

 

امکاناتی برای شستشوی سریع و به صرفه

چندین فناوری و سیستم جذاب در داخل ماشین لباسشویی های بوش قرار داده شده است که باعث می‌شوند تا افرادی که در عمل شستشو عجله دارند از آنها نهایت استفاده را ببرند. یکی از این دسته فناوری های Speed Perfect است. این سیستم می‌تواند عمل شستشو را تا 30 درصد سرعت ببخشد بدون اینکه حتی یک درصد از کیفیت کار کم شود. در نتیجه برای مواقعی که می‌خواهید سریعا لباسها شسته شوند، بهترین گزینه برای انتخاب در بین برنامه هاست. یک برنامه دیگر نیز وجود دارد که با نام Vario Perfect معرفی شده است.

این برنامه از Speed Perfect دارای مصرف انرژی کمتری می باشد اما زمان بیشتری را نیز نسبت به آن برای شستشو خرج می کند اما برای مواقعی که لباس های کثیف زیادی برای شستشو دارید می تواند بهترین انتخاب باشد و شما را در این عمل کمک نماید. در کنار این نوع برنامه ها، یک برنامه خاص نیز وجود دارد که شستشوی نرمال و کارآمدی را ایجاد می کند و با نام Vario Drum معرفی شده است.

 

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

برنامه های حفاظت از لباس های حساس و مشکی

در ماشین لباسشویی های بوش قدیمی اصلا هیچ توجهی به مدل ها و نوع پارچه ها نمی شد به همین دلیل همه نوع لباس ها با یک برنامه شستشو داده می شدند تا اینکه برند بوش برای ماشین های لباسشویی خود، از برنامه های جداگانه برای لباس های با پارچه مختلف استفاده کرد. در ماشین های لباسشویی با برند بوش، برای لباس های پارچه ای، کتان، پشمی و حتی با رنگ مشکی، برنامه ها مختلفی وجود دارد.

مثلا در لباس های مشکی از آب بسیار گرم استفاده نمی کند و این حرکت باعث می شود تا رنگ مشکی در این لباس ها برای همیشه براق بماند و هیچ تغییری در آن به وجود نیاید. مهمترین برنامه هایی که برای لباس های ظریف در ماشین های لباسشویی بوش قرار داده شده است، تکنولوژی Vario Trommel است. این تکنولوژی می کوشد تا لباس های ظریف در شرایطی جداگانه شستشو داده شوند و برای آن ها از حرکت های شستشو جداگانه و آب با درجه متفاوت استفاده شود.

شستشوی بهداشتی و کاملا بهداشتی

بر روی لباس های کثیف، همیشه مواد و عواملی وجود دارند که اگر از بین نروند، برای سلامتی انسان ها می توانند بسیار مضر باشند. در نتیجه برند بوش در ماشین های لباسشویی خود از برنامه های مخصوصی استفاده کرده است. یکی از این برنامه ها، شستشوی با برنامه Hygiene Plus است. این برنامه میزان دمای آب را بالا می برد تا سطح سلامت و بهداشت داخلی لباسشویی های بوش بالا برود و عوامل بیماری زا از بین بروند. برای افزایش میزان کیفیت این کار، برنامه دیگری نیز وجود دارد که با نام Allergy Plus معرفی شده است.

این برنامه نیز با کارایی خود به از بین بردن انواعی از عوامل بیماری زا از جمله باکتری ها کمک خواهد نمود و در نهایت شستشویی بهداشتی و کاملا سالم را به وجود خواهند آورد. لباس شویی های بوش، بعد از هر بار استفاده و چرخه شستشو به صورت اتوماتیک به پاکسازی و تمیز کاری فضای خود می پردازند تا هیچ اثری از عوامل بیماری زا باقی نماند و احتمال رشد آنها به صفر نزدیک شود. در نتیجه به شدت توصیه می شود که برای خانه هایی که در آنها افراد سالمند و بچه های خردسال وجود دارند، لباسشویی های بوش را خریداری نمایند چراکه بیشترین میزان توجه به بهداشت در آنها دیده می شود.

 

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

جدیدترین تکنولوژی در لباسشویی های بوش : 4D Wash System

جدید ترین فناوری استفاده شده در ماشین های لباسشویی بوش، فناوری 4D Wash System است. این فناوری از چند آب پاش مخصوص در چهار جهت درام داخلی درست شده است که به صورت هماهنگ به پاشیدن آب به داخل درام مشغول هستند. این کار باعث می شود تا هم از مصرف زیاد آب جلوگیری شود و هم اینکه تمامی قسمت های لباس ها خیس شده و به مایع شستشو آغشته شوند. در نتیجه شستشوی 4 بعدی دز ماشین های لباسشویی جدید بوش، باعث شده است تا میزان کیفیت کار شستشو افزایش پیدا کند و میزان بازده نیز به بیشتری حالت خود برسد.

فناوری های هوشمند و اتصال کننده به گوشی همراه

امروزه بیشتر محصولات داخل خانه ها از فناوری های هوشمند برخوردار هستند به این معنی که می توان آنها را به گوشی های همراه متصل کرد و از راه دور آنها را کنترل کرد. در ماشین های لباسشویی بوش نیز این فناوری ها وجود دارند که با نام لباسشویی های هوشند با قابلیت Home Connect معرفی شده اند. این برنامه بر روی گوشی همراه باید نصب شود تا از طریق آن و وای فای به لباسشویی متصل شد و تنظیمات و فعالیت های داخلی آن را از راه دور نیز کنترل کرد.

ماشین های لباسشویی که از این فناوری برخوردار هستند، دارای قیمت بیشتری هستند اما استفاده از آنها بی نهایت راحت است چراکه کلیه تنظیمات داخلی آن فقط با لمس صفحه نمایش گوشی همراه، کنترل خواهند شد. این ماشین ها را می توان از طریق برنامه NFC نیز کنترل کرد اما این برنامه در تعداد محدودی از آنها وجود دارد.

نکاتی در مورد لباسشویی های بوش !

در نهایت

به طور کلی ماشین لباسشویی های بوش، دارای امکانات بسیار خارق العاده ای هستند که می توان آنها را به راحتی و با لمس صفحه نمایش بر روی ماشین و یا از طریق گوشی همراه، کنترل کرد. قطعات استفاده شده در ماشین لباسشویی های بوش به قدری دارای کیفیت هستند که ماندگاری آنها را تا سال ها بدون تغییر تظمین خواهد کرد تا حدی که برند بوش برای موتور آنها ضمانتی ده ساله را در نظر گرفته است.

قیمت این نوع ماشین ها نیز نسبت به دیگر برند های موجود در بازار ، دارای محدوده بهتری می باشد و برای خرید بسیار مناسب هستند. در نهایت از شما عزیزان می خواهیم نسبت به این نوشته، نظرات خود را ثبت کرده و یا اینکه ارسال نمایید تا با توجه به نظرات شما، مقالات خود را تنظیم کرده و منتشر نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 19 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...

تبریک !!

عضویت شما تایید شد